Προς το περιεχόμενο

Μουσική Επιθεώρησις , πράξις πρώτη : “Ο μαύρος δίσκος”


meet-sos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Meet-sos παρουσιάζει:

 

Μουσική Επιθεώρησις , πράξις πρώτη : “Ο μαύρος δίσκος”

 

Αυτό λοιπόν είναι το πρώτο μέρος της «Μουσικής Επιθεώρησης» , ένα πρότζεκτ στο οποίο δεν επιθυμώ να έχω κάποιον σαφή μουσικό προσανατολισμό , αλλά απλά να βγαίνει ομοιόμορφο και λογικά δεμένο αποτέλεσμα με ότι γνωρίζω και μπορώ να παίξω.

 

Ξεκαθαρίζω εκ των προτέρων ότι ούτε εντεχνίλα , ούτε εναλλακτικός , ούτε πειραματικός προσπαθώ να το παίξω σε τούτο το εγχείρημα… Απλά ότι μπορούσα να δημιουργήσω , το δημιούργησα με τον τρόπο τον οποίον μπορούσα και ως εκ τούτου έχει κάποιες ιδιαιτερότητες το αποτέλεσμα.

 

ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ

http://www.meet-sos.gr/?p=122

 

 

[move]meet-sos[/move]

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου.

Αν και δεν ακούω Ελληνικά, το άκουσα μονορούφι και μου άρεσε, ειδικά ο στίχος.

Ρεμπετικοροκίζει θα έλεγα.

Τώρα για τα τεχνικά, θα σε ''θάψουν'' οι ειδικοί. (Αλλά εσύ κράτα μόνο τα καλά.)

Και πάλι μπράβο. ;)

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου.

Αν και δεν ακούω Ελληνικά, το άκουσα μονορούφι και μου άρεσε, ειδικά ο στίχος.

Ρεμπετικοροκίζει θα έλεγα.

Τώρα για τα τεχνικά, θα σε ''θάψουν'' οι ειδικοί. (Αλλά εσύ κράτα μόνο τα καλά.)

Και πάλι μπράβο. ;)

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Τα τεχνικά εννοείς μίξη-μάστερ κτλ ή φωνή-ερμηνεία-παίξιμο οργάνων κτλ;

 

Μίξη κτλ δεν έκανα μόνος μου , σε σπίτια άλλων παιδιών τα έκανα , σίγουρα υπάρχουν πολλές ατέλειες αλλά είναι Home παραγωγές...

 

Οσον αφορά φωνή-παίξιμο οργάνων κτλ σίγουρα υπάρχουν πολλές ατέλειες και θα με ενδιέφερε να ακούσω τις παρατηρήσεις των εμπειρότερων ούτως ώστε να βελτιωθώ...

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Αναγνώστηκε 155 φορές) και μόνον μία άποψη...  :P

 

Πείτε την άποψη σας ρε παιδιά...

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακουσα μερικες φορες (μετα την 1η αναγνωριστική ακρόαση ήθελα να το ξανακούσω, δεν μαζοχίζομαι ;D) και σκοπευω να το ξανακου(σ)ω. Μου φαινεται πολύ ειλικρινες, αρα ενδιαφερον και περιγραφεται πολυ ευστοχα απο το συνοδευτικο του κειμενο. Θα εγραφα μετα απο περισσοτερες ακροασεις, οποτε η αποψη μου θα ηταν πιο σιγουρη και κατασταλαγμενη, αλλά αφού είσαι ανυπόμονος...μπράβο! :)

 

Oπωσδήποτε είναι κάτι διαφορετικό γι αυτό θα χρειαζομουν περισσοτερες ακροασεις, να προσεχα περισσοτερο τους στιχους κα, εκτίμησα το χιουμορ του, μου άρεσε η ενορχήστρωση, το γεγονος οτι με τις λουπες κανουν παρεα τα φυσικα οργανα, αλλά και η σεμνή του παρουσίαση και ο τίτλος του "μου μίλησαν" ;D

 

Για τα τεχνικά δεν είμαι ειδήμων, αρα δεν μπορω να θαψω  ::)

 

Μου φαινεται μια χαρα και τεχνικα λοιπον :)

 

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακουσα μερικες φορες (μετα την 1η αναγνωριστική ακρόαση ήθελα να το ξανακούσω, δεν μαζοχίζομαι ;D) και σκοπευω να το ξανακου(σ)ω. Μου φαινεται πολύ ειλικρινες, αρα ενδιαφερον και περιγραφεται πολυ ευστοχα απο το συνοδευτικο του κειμενο. Θα εγραφα μετα απο περισσοτερες ακροασεις, οποτε η αποψη μου θα ηταν πιο σιγουρη και κατασταλαγμενη, αλλά αφού είσαι ανυπόμονος...μπράβο! :)

 

Oπωσδήποτε είναι κάτι διαφορετικό γι αυτό θα χρειαζομουν περισσοτερες ακροασεις, να προσεχα περισσοτερο τους στιχους κα, εκτίμησα το χιουμορ του, μου άρεσε η ενορχήστρωση, το γεγονος οτι με τις λουπες κανουν παρεα τα φυσικα οργανα, αλλά και η σεμνή του παρουσίαση και ο τίτλος του "μου μίλησαν" ;D

 

Για τα τεχνικά δεν είμαι ειδήμων, αρα δεν μπορω να θαψω  ::)

 

Μου φαινεται μια χαρα και τεχνικα λοιπον :)

 

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια :)

 

Οχι ανυπόμονος  :-[ απλά ήταν 2-3 μέρες ήδη πάνω το θέμα!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και την άποψη σου!

:)

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άσχετος από μουσική, απλά ακούω και παίζω λίγο κιθάρα.

Μου άρεσαν πολύ όλα τα κομμάτια, αλλά περισσότερο αυτά με τον πιο "λαϊκό" ρυθμό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν έχεις την κλασική "λαϊκή" φωνή.

Ξεψυρίζοντας την μαϊμού:

Το "το ξωτικό των ονείρων" ενώ μου άρεσε στιχουργικά με χάλασε λίγο η κιθάρα με το chorus που κατά τη γνώμη μου είναι λίγο παλιομοδίτικο σαν ήχος. Αλλά μου άρεσε που μαζί με το "ο πάγος λιώνει" δίνουν μια διαφορετική νότα.

Στα "Δυο μάτια σαν κοιτάς" και στο "το τραγούδι των Ελ" θα μου άρεσε αν η δεύτερη φωνή τράβαγε λίγο περισσότερο τις λέξεις από την πρώτη σε μερικά σημεία, αλλά οκ ναι μεν γίνεται ήδη αλλά επίσης μπορεί να μην ακούγονταν σωστά έτσι που το λέω (είπαμε δεν έχω σχέση με την μουσική).

En general me gustan mucho todas las canciones y también me gustan los títulos en español :) :).

¡Que tengas suerte!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άσχετος από μουσική, απλά ακούω και παίζω λίγο κιθάρα.

Μου άρεσαν πολύ όλα τα κομμάτια, αλλά περισσότερο αυτά με τον πιο "λαϊκό" ρυθμό σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν έχεις την κλασική "λαϊκή" φωνή.

Ξεψυρίζοντας την μαϊμού:

Το "το ξωτικό των ονείρων" ενώ μου άρεσε στιχουργικά με χάλασε λίγο η κιθάρα με το chorus που κατά τη γνώμη μου είναι λίγο παλιομοδίτικο σαν ήχος. Αλλά μου άρεσε που μαζί με το "ο πάγος λιώνει" δίνουν μια διαφορετική νότα.

Στα "Δυο μάτια σαν κοιτάς" και στο "το τραγούδι των Ελ" θα μου άρεσε αν η δεύτερη φωνή τράβαγε λίγο περισσότερο τις λέξεις από την πρώτη σε μερικά σημεία, αλλά οκ ναι μεν γίνεται ήδη αλλά επίσης μπορεί να μην ακούγονταν σωστά έτσι που το λέω (είπαμε δεν έχω σχέση με την μουσική).

En general me gustan mucho todas las canciones y también me gustan los títulos en español :) :).

¡Que tengas suerte!

Καταρχάς , μια χαρά βλέπω και ξέρεις από μουσική , αλλά και τίποτα να μην ήξερες πάει να πει κάτι; Ισα ίσα που η γνώμη των απλών ακροατών είναι αυτή η οποία πολλές φορές μετράει περισσότερο...

 

Αυτό με το chorus στην κιθάρα επίτηδες το έκανα για να ακούγεται παλιομοδίτικο  :-[

 

Σε αυτό που λες για τις δεύτερες φωνές μάλλον δίκιο έχεις , αλλά ξέρεις πάνω στην ένταση της ηχογράφησης δύσκολα τα παρατηρείς την ώρα εκείνη... Μετά από κάποιες ακροάσεις λες "αχ καλύτερα να τις έκανα τις δεύτερες έτσι αντί για έτσι"...

 

¡Muchas gracias por tu aspecto!

;D

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου