Προς το περιεχόμενο

Μπουζουξής ψάχνεται... βοήθεια!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά

 

Με λένε Μανώλη 24 χρονών παίζω αρκετά χρόνια μπουζούκι τα τελευταία τρίχορδο όπου και είναι η μεγάλη μου αγάπη.

 

Θέλω πολύ να εμβαθύνω στη Θεωρία της μουσικής κάτι που το σκέφτομαι καιρό αλλά ποτέ δεν πήρα την απόφαση.

 

Για αρχή πήγα στο Ωδείο Αθηνών να ρωτήσω όπου και οι εντυπώσεις μου ήταν πολύ καλές. Για να ξεκινήσω θεωρητικά ώστε αργότερα να μπω στην αρμονία θα πρέπει να κάνω και κάποιο όργανο στην αρχή σκέφτηκα κιθάρα μιας που παίζω ακουστική εδώ και καιρό , όμως πιο πολύ γουστάρω το κόντραμπάσο και το σκέφτομαι πιο σόβαρα.

 

Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Να είστε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να σχολθεις κατα κυριο λογο με το μπουζουκι καλητερα να μαθεις δρομους κ θεωρια μακαμ, αντι να μπλεξεις με ευρωπαϊκες κλημακες κ συγκερασμενα συστηματα. δεν λεω οτι δεν χριαζοντε και αυτα αλα για το μπουζουκι καλητερα ειναι να ξερεις τουσ δρομους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι κάτι που ήδη γίνεται και μάλλον δε θα πάψει η ασχολία μου με τους δρόμους, όμως θέλω να πάω λίγο πιο πέρα. Σε ευχαριστω για την απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου