Προς το περιεχόμενο

Mαταια.......by KANIAN


mick77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.....το 5ο τραγουδι  ειναι λιγο ποιο σοβαρο σε στίχους απο τα υπολοιπα  ;D ;D .....στο ιδιο στυλ και ύφος. κτλ κτλ κτλ...........Τα σχολια σας πανω σε ολα τα θεματα.

 

Ευχαριστω

MATAIA.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο κομματι... μια παρατηρηση που εκανα ακουγοντας το ειναι οτι η μουσικη εχει full ενεργεια ενω ο τραγουδιστης μου ακουγεται ψαρωμενος!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο κομματι... μια παρατηρηση που εκανα ακουγοντας το ειναι οτι η μουσικη εχει full ενεργεια ενω ο τραγουδιστης μου ακουγεται ψαρωμενος!!! ;)

 

Θα ειναι νεος ..... ;D ;D  θα το ξαναπω με  τσαμπουκα......Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καλυτερη δουλεια θα κανεις!!! με μπολικο τσαμπουκα και λιγη δοση τρελας, θα βγει αριστουργημα :D :D...ηδη ειναι η τεταρτη φορα που το ακουω!!! προσχη, ημιανας ;D ;D

 

edit: ακουσα και το πες μου γιατι, εφυγαν σφαιρα για το mp3player  μου, πολυ ανεβαστηκα κομματια και το χρειαζομουν,ευγε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την καλυτερη δουλεια θα κανεις!!! με μπολικο τσαμπουκα και λιγη δοση τρελας, θα βγει αριστουργημα :D :D...ηδη ειναι η τεταρτη φορα που το ακουω!!! προσχη, ημιανας ;D ;D

 

edit: ακουσα και το πες μου γιατι, εφυγαν σφαιρα για το mp3player  μου, πολυ ανεβαστηκα κομματια και το χρειαζομουν,ευγε!!

 

Να σαι καλα ρε Πανο .......και γαμω τα σχολια !!!!! ;D παω να γραψω κι αλλα !!!!!  ;D πλακα κανω ........εχω αρκετο υλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιχαλαρα μου..

Κατ αρχας εισαι πολυ ωραιος κιθαριστας!Στο χω πει..

Τωρα:

 

Μου αρεσαν,

Το παιξιμο σου ΚΑΙ ο ηχος.Με τι γραφεις κιθαρες ρε συ?

Ιδιως στο ''Πες μου γιατι'' οι κιθαρες ηταν φοβερες!

Τα ρυθμικα σου.

Ο ηχος γενικα.Ειναι ευακουστο και δεν κουραζει.

Το οτι ξεφυγες απο δωδεκαμετρη φορμα η απ αυτο τελοσπαντων.

Χρειαζεται και γουσταρω αλλα οχι στα περισσοτερα κομματια.

Μ αρεσει η φωνη σου.Εχει αλητεια και υφος.*

 

Δε μου αρεσαν,

Τα ετοιματζιδικα του Easy Drummer.(Ειναι βολεμα το ξερω..)

Το τελειωμα.Φαινεται σα να πειραματιστηκες να δωσεις μια σκοτεινη jazz χροια που δεν χρειαζοταν.

*Η προσηλωση σου σε Σιδηροπουλικη ερμηνεια.

Νομιζω οτι πρεπει να κανεις ενα βημα μπροστα και να κανεις την υπερβαση.

Ο Σιδηροπουλος εθεσε ενα στυλ αλλα νομιζω πρεπει λιγο να αποκολληθεις για να μη ''ζεις'' μουσικα υπο την σκια του.

Σ αυτο να προσθεσω την στιχουργικη σου,η οποια παλι ειναι Σιδηροπουλικη.

Θα μου πεις,ΟΛΟΙ απο καπου ειμαστε επηρεασμενοι..

Ναι,αλλα εδω σε πολλα σημεια βγαζει ματι..

Απ την αλλη,ειμαι σιγουρος οτι το υφος σου θα ειχε μεγαλη περαση σε οπαδους του Σιδηροπουλου που αγκαλιαζουν θερμα οτιδηποτε θυμιζει εκεινον.

Προσωπικα αν δε με παρεπεμπες τοσο σε Σιδηροπουλο(Τον ακουσα πολυ για χρονια,δε μπορω ομως αλλο,σορυ :-\)Θα σε θεωρουσα περιπτωση γιατι εισαι ΡΟΚ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ-τραγουδοποιος και εχεις και ωραια φωνη.

Οσους εχω ακουσει που κανουν καριερα αυτη τη στιγμη στο ελληνικο ροκ δεν τα χουν ολα αυτα.Εσυ μ εναν καλο παραγωγο θα απογειωνοσουν αγορι μου..

Οπως και να χει,η δουλεια σου ειναι πολυ καλη και αξιζει προσοχης.

Well done!

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδόν σε όλα συμφωνώ με τον ελέυθερο βράχο ;D....τώρα.... το τζαζεμα δικαιολόγείται γιατί μπαινει στο τέλος ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω τι λετε αλλα εγω με το που ακουσα την απιστια τον λατρεψα ;D ;D...τα 5 clips του τα εχω σε εναν φακελο εν ονοματι "KANIAN EP" :D :D και τα ακουω καθε μερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σαν ερασιτέχνης μουσικός και περισσότερο σαν ακροατής κατά τη προσωπική μου άποψη έχεις πολλές δυνατότητες . όπως είπε και κάσποιος πιο πάνω προσπάθησε να αποβάλεις αυτό το σιδηροπουλικό . Έχεις τη φωνή και έχεις και την ικανότητα στη κιθάρα ,πειραματίσου και δοκίμασε σε άλλες μουσικές φόρμες ,το είδος που παίζεις εκτός από χιλιοπαιγμένο ,πλέον είναι και  κουραστικό .

Με καλή πρόθεση γιατί κατά τη γνώμη μου αξίζεις πολλά περισσότερα . Τώρα θα μου πεις το κέφι σου κάνεις και παίζεις αυτό που σου αρέσει ,αυτό που σου βγαίνει ,οκ πάσο .Εξάλλου υπάρχουν και άνθρωποι που εκτιμούν αυτό που κάνεις και ως γνωστόν αποκλείεται να αρέσουμε σε όλους .

Καλή συνέχεια σε ότι κι αν κάνεις  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ για τα σχολια και τον χρονο σας.

 

Ειδικοτερα τωρα για τον φιλο μου Σταυρο και τον  @samy paraga συμφωνώ με την αποψη σας και δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορω να ξεκολλήσω ευκολα απο αυτο το στυλ Το διαπιστωσα απο τα κομμάτια μου και θα σας αναλύσω παρακατω.Εχω ακούσει και κολλήσει με πολλα διαφορετικά στυλ πεκτικα κι ακουστικα .Παντα ομως οταν εγραφα τραγουδια εγραφα με αυτον τον τροπο .και αυτο δεν γίνεται μονο τωρα.Για παραδειγμα Το "Ματαια" το εγραψα περιπου το 1995 (ενταξει δεν ηταν απο την αρχη ετσι αλλα η βασικη μορφη)....την Αλανιαρα την εγραψα πέρυσι .....το Δεν μασαω το εγραψα πριν 3 χρονια κτλ κτλ.Ολα αυτα τα χρονια επηρεαζόμουν απο διαφορα στυλ μουσικης αλλα παντα το τελικο αποτελεσμα εβγαινε hendrixοσιδηροπουλικο....Να φανταστείτε οτι αυτην την εποχη εδω και 4 μηνες περιπου ασχολουμε ακουστικα και πεκτικα με την gypsy jazz !! .Η αληθεια ειναι οτι ακουσα στα 10 πρωτη φορα Hendrix και ηταν ο λογος που αρχισα κιθαρα .(Μην βαρατε εχω μεγαλύτερο αδερφο και με εβαλε απο μικρο στην καλη μουσικη !!)Το ενθαριντικο ειναι οτι τα επομενα κομματια που εχω εχουν κι αλλα στοιχεια μεσα και δεν ειναι τοσο κολλημένα στο ειδος αυτος.Το ριψοκινδυνο ειναι οτι τα εχω σε χαρτι και στην φαντασια μου και δεν ξερω πως θα γουνε οταν αρχισω να τα γραφω στο κομπουτερ!!! .Αυτο που δεν θα αλλαξει συγουρα ειναι ο ηχος της κιθαρας  ;D ;D (Ετσι θελω να πιστευω δηλαδη....θα μου πειτε οταν τα ανεβασω!!)

 

Ειλικρινα ευχααριστω πολυ για το χρονο σας.

 

δε ξερω τι λετε αλλα εγω με το που ακουσα την απιστια τον λατρεψα ;D ;D...τα 5 clips του τα εχω σε εναν φακελο εν ονοματι "KANIAN EP" :D :D και τα ακουω καθε μερα!!!

 

Τωρα με εστειλες ...........σε ευχαριστω... :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου