Προς το περιεχόμενο

EAZY band - Funky μια πρόχειρη προσπάθεια


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!

 

Ο κουμπάρος μου γράφει στίχους και όταν έρχονται με τον μπόμπιρα στο σπίτι βάζουμε πρόχειρα στο μινι-στούντιό μου τις ιδέες του σε εφαρμογή.

 

Εδώ σε πολύ πολύ πρόχειρη μίξη και πρόχειρα takes μια ιδέα του Νίκου (έτσι λεν τον κουμπάρο) που ονομάζεται funky.

 

Τα όργανα τα έπαιξα όλα εγώ -δυστυχώς ακόμη και τα τύμπανα, καθώς έχουμε και 'μια' ηλεκτρονική roland για πρόβες. (βαρέθηκα να βάλω έτοιμα και είπα να τζαμάρω)

 

 

Η μπάντα λέγεται eazy, ένα side project μας που τρέχει εδώ και τέσσερα χρόνια και ήταν απλά μια ποπ ροκ φανκυ jam band. Τώρα λέμε να δοκιμάσουμε και κανένα κομματάκι δικό μας!

 

έρχονται και άλλα τέσσερα.

 

(κάποια στιγμή θα ρθει ο Σπανίδης από τους Εκμεκ να γράψουμε κανένα τύμπανο της προκοπής μέχρι τότε τα drums είναι αυτά που είναι...)

 

γνώμες ευπρόσδεκτες

 

η μπάντα δεν προσπαθεί να είναι τίποτα , το όνομα ΕΑΖΥ τα λέει όλα, να περνάμε καλά θέλουμε,είμαστε όλοι φίλοι απ'τα παλιά!

 

Αργυταρ

 

ΥΓ το βίντεο κλιπ είναι προφανώς κολάζ από παλιά μας live, κι αυτό ο κουμπάρος το έφτιαξε.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα ακόμη κομμάτι μας στίχοι Νικος Ανδρόνικος Μουσική ο υποφαινόμενος

με τη γνωστη πρόχειρη μίξη και εδω με 'αγουροξυπνημένη' φωνή...

και σόλο φυσαρμόνικα

 

murphys.mp3

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια προσπαθεια να τα ακουσω και τα δυο,αλλα δεν μπορεσα να τα φτασω μεχρι τερμα. :-\

 

Δυστυχως φιλε μου, δεν μου αρεσαν καθολου.

Ο λογος ηταν, οτι η μουσικη υποκρουση ηταν πολυ ...προχειρη και χωρις εμπνευση και οι μελωδιες στην φωνη πολυ απλες και πολυ κουραστικες.

 

Μοιαζουν τα τραγουδια να γραφτηκαν πολυ στο ...γονατο. :P

 

Για τους στιχους δεν μπορω να πω και πολλα,δεν ειμαι ειδικος,αλλα σαν απλος ακροατης μου ηταν τελειως αδιαφοροι.

Τωρα μολις τους ακουσα,αλλα δεν τους θυμαμαι. :-\

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου,πιστευω να μην σε στενοχωρησα,ελπιζω σε αλλα παιδια να αρεσαν και να γραψουν καποια θετικα σχολια,αλλα εγω δυστυχως ........

 

Με συμπαθεια.Καλη συνεχεια.

 

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια προσπαθεια να τα ακουσω και τα δυο,αλλα δεν μπορεσα να τα φτασω μεχρι τερμα. :-\

 

Δυστυχως φιλε μου, δεν μου αρεσαν καθολου.

Ο λογος ηταν, οτι η μουσικη υποκρουση ηταν πολυ ...προχειρη και χωρις εμπνευση και οι μελωδιες στην φωνη πολυ απλες και πολυ κουραστικες.

 

Μοιαζουν τα τραγουδια να γραφτηκαν πολυ στο ...γονατο. :P

 

Για τους στιχους δεν μπορω να πω και πολλα,δεν ειμαι ειδικος,αλλα σαν απλος ακροατης μου ηταν τελειως αδιαφοροι.

Τωρα μολις τους ακουσα,αλλα δεν τους θυμαμαι. :-\

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου,πιστευω να μην σε στενοχωρησα,ελπιζω σε αλλα παιδια να αρεσαν και να γραψουν καποια θετικα σχολια,αλλα εγω δυστυχως ........

 

Με συμπαθεια.Καλη συνεχεια.

 

 

 

 

Ίσα ίσα σε ευχαριστώ πολύ , καλό θα ήταν να ρίχναμε πιο πολύ δουλειά αλλά πού χρόνος...

μια μέρα τη βδομάδα έχουμε και αυτή κουτσουρεμένη.

Να 'σαι καλά , έτσι κι αλλιώς side project είναι, χρήσιμο να ξέρουμε αν τα κομμάτια έχουν κάποια δυναμική και αν αξίζουν τον κόπο για περαιτέρω ενασχόληση. (απ ' ότι φαίνεται στην περίπτωση αυτή όχι και τόσο)

 

ευχαριστώ όσους μπήκαν στον κόπο να ασχοληθούν έστω και λίγο!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπέρα, νομίζω ότι τα τραγούδια χάνουν πάρα πολύ λόγω του κακού μάστερινγκ να το πω, μίξη να το πω..επίσης όταν ακούω την λέξη φανκ, περιμένω να ακούσω από πίσω ρυθμικά με χαρακτήρα, δηλαδή να ''δένουν'' όλο το κομμάτι, να το κάνουν πιο σφιχτοδεμένο ρε παιδί μου, να με ''διαπερνάνε'' (σορρυ για την ποιητική έκφραση δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς).

 

  Βέβαια και μόνο που είστε μια ωραία παρέα και περνάτε καλά αυτό τα λέει όλα (εκεί είναι και το νόημα κατά τη γνώμη μου) αλλά για να παρουσιαστούν δημόσια πιστεύω χρειάζονται επανηχογράφηση με πολύ καλύτερη ενορχήστρωση.

 

  Καλή συνέχεια!  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου