Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα που να βρίσκει το tempo


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε μάγκες, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να βρίσκει το tempo των τραγουδιών? Και αν ναί, υπάρχει μετρονόμος στο net που να μετράει και δεκαδικά, π.χ 126,72 bpm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστώ φιλαράκι. Το έχω αυτό αλλα δεν ήξερα κατα πόσο είναι καλό... Όσο για μετρονόμο, ψάχνω αλλα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ ξέρω αν είναι το καλύτερο.

Για μετρονόμο χρησιμοποιώ Cubase ή Guitar Rig που έχουν τέτοιου είδους μετρονόμο. Για stand-alone εφαρμογή δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

δεν ξερω για προγραμμα αλλα εαν ψαξεις στον γκουγκλ online metronome θα σου βγαλει πολλα αποτελεσματα.εγω χρησιμοποιω απο ενα σαιτ που λεγεται bestonlinemetrone ή κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

δεν ξερω για προγραμμα αλλα εαν ψαξεις στον γκουγκλ online metronome θα σου βγαλει πολλα αποτελεσματα.εγω χρησιμοποιω απο ενα σαιτ που λεγεται bestonlinemetrone ή κατι τετοιο.

Τον έχω αυτόν, αλλα δεκαδικά δεν παίζει... Βρήκα αυτό http://www.seventhstring.com/metronome/metronome.html Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις μπορω να σου γραψω ενα προγραμματακι που να μετραει εκτος απο δεκαδικα και :

 

κυβικες Ριζες

Νεπεριους Λογαριθμους

ακολουθιες φιμπονατσι

πρωτους του Μερσεν

 

Μπορω να το κανω επισης να χτυπαει σε τυχαιο τεμπο αλλα και σε μεταβαλλόμενο συμφωνα με αριθμιτικη  και γεωμετρικη προοδο.

 

ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ.

 

Στα σοβαρα τωρα για πιο λογο χρειαζεσαι δεκαδικα bpm  ???

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου