Προς το περιεχόμενο

Nuendo ή cubase?


happydreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Χρησιμοποιώ το cubase studio 4 και κρασάρει πολύ συχνά. Ο υπολογιστής μου δεν είναι πολύ δυνατός, δηλαδή έχει επεξεργαστη 1,7GH, ram 512 MB και είναι 6 χρονών.

Αναρωτιέμαι εγώ τώρα.. Το ότι κρασάρει το πρόγραμμα και σέρνεται μονίμως έχει να κάνει με τις επιδόσεις του laptop μου, ή μήπως θα έπρεπε να βρω άλλη έκδοση του προγράμματος; Ή μήπως άλλο πρόγραμμα;;;

Σε μια πρόχειρη "βόλτα" που έκανα, είδα φωτό από το nuendo και παρατήρησα ότι μοιάζει πολύ με το cubase. Ποιες οι διαφορές και ποιο είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη σας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπολογιστης σου ειναι εντελως της πλακας για σοβαρη δουλεια.

 

Οσον αφορα τα προγραμματα:

 

Το cubase ειναι ενα εξαιρετικο daw το οποιο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα daw φτανει να ειναι original & να τρεχει σε ενα καλοστημενο pc με αυθεντικα windows.

 

Το nuendo  ειναι ενα εξαιρετικο daw το οποιο δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τα αλλα daw φτανει να ειναι original & να τρεχει σε ενα καλοστημενο pc με αυθεντικα windows.

 

Το ιδιο ισχυει και για ΟΛΑ τα daw της αγορας (δεν υπαρχουν δηλ. "καλυτερα daw")

 

Απο εκει και περα ισχυουν τα περι ορεξεως και προσωπικου γουστου (συνηθως αυτο μεταφραζεται στην απλη ελληνικη σε "το καλυτερο ειναι αυτο που εχω ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ")

 

Αν σου αρεσει το cubase,αγοραζοντας την τελευταια του εκδοση και εγκαθιστωντας την σε ενα καλοστημενο pc με αυθεντικα windows  θα εισαι μια χαρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπολογιστης σου ειναι εντελως της πλακας για σοβαρη δουλεια.

 

Καλά αυτό το ήξερα ήδη.

Όσο για τα υπόλοιπα νομίζω με διαφώτισες.Thnx mate..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου