Προς το περιεχόμενο

Dire Straits' 'Money for Nothing' Banned in Canada


wasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλά στην Ψωρολακόσταινα έχουμε και μια λέξη που λέγεται φιλοξενία... Και τον "ξενο" σου δέν τον προσβάλλεις.

 

αυτα πες τα στους...φιλοξενους νησιωτες μας που αν δεν σκασεις το 35% μπροστα (και αγυριστο) δεν σου δινουν δωματιο το καλοκαιρι μπα που να εχει εξω 45 βαθμους.....(μου εχει συμβει πολλακις τα χρονια τα παλια που ειχα την κακη συνηθεια να πηγαινω στα νησια τα καλοκαιρια)...ασε που σου νοικιαζουν ενα αχουρι που ουτε σκυλος δεν θα κοιμοταν μεσα.....οσο μια...σουϊτα στο....Μοντρεαλ

 

για να μη μιλησω για τους φιλοξενους...ταξιτζηδες μας που κατακλεβουν τους κακομοιρηδες τουριστες.....

 

ή τα φιλοξενα γκαρσονια στη Πλακα που τους ταϊζουν...προπερσυνο μουσακα απο...την καταψυχτρα......σε τιμες ...Ritz....

 

μεχρι και σερβιτορο να παιρνει κελυφος αστακου απο τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ  στη Σαντορινη,να το γεμιζει με ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ & να το πουλαει για ΑΣΤΑΚΟ εχω δει :o

 

αστο...δεν παιζει....η φιλοξενια της Ψωροκωσταινας εχει ψοφησει εγω και χρονια μαζι με την στοιχειωδη ευγενεια που καποτε ολοι οι Ελληνες ειχαν.....(αυτο αλλωστε φαινεται και απο τον τροπο που αντιμετωπιζουμε τους...."ηλιθιους & ξενερωτους" ξενους οποτε αναφερομαστε σε αυτους αφου φυσικα ειμαστε ΠΟΛΥ καλυτεροι.... ::))

 

 

Το στόρι πάντως είναι πέρα για πέρα αληθινό, συνέβη το 1998 στο Μόντρεαλ όπου βρέθηκα για ένα βράδυ για συναυλία.

 

φυσικα και ειναι,αποτελει ομως standard practice σε ΟΛΑ τα ξενοδοχεια ΟΛΟΥ του πλανητη ......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δέν μπορώ να διαφωνήσω δυστυχώς,  αλλά πρίν καμμια 12-13 χρονάκια δέν ήταν στά σημερινά χάλια τα νησιά μας...

Θα μάθουμε όμως...

Είμαι ήδη στον καθρέφτη και προβάρω το πατύγυρο καπελλάκι μου.

Και η Ρίτα μου ράβει τα κοκκινα σειρήτια στο παλιό μου κοτλέ πανταλόνι.

Και μετά θα σας αστυνομεύω όοοοολουυυυυυυυυυυυυυυυυς εδώ ρε αλητήριοι που παίζετε επαναστατικά τραγούδια των Ολλανδών στα λάιβ σας...

Βρε ουστ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περιμένουμε να ζήσουμε από τον τουρισμό, μια ζωή υπανάπτυκτοι θα είμαστε.

 

Δεν υπάρχει πιο ξεφτίλα από το να είσαι ο τόπος που έρχεται ο κάθε μέθυσος να βγάλει τα απωθημένα του.

 

ΝΑ είχαμε τουρισμό για τα Αρχαία ή τα Θρησκευτικά μέρη, να πω εντάξει. Αλλά αυτό το Νταχ τιριρι και όλα μέσα, με τον κάθε ξοφλημένο και το κάθε πρεζάκι, είναι κατάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περιμένουμε να ζήσουμε από τον τουρισμό, μια ζωή υπανάπτυκτοι θα είμαστε.

 

εχεις απολυτο δικιο,για αυτο εις το εξης θα ζουμε απο την ερευνα,την τεχνολογια,τις επιστημες και τις καλες τεχνες ,ολοι τομεις στους οποιους εχουμε μεγαλη παραδοση ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά έχουμε παράδοση, αλλά είμαστε και οι εφευρέτες τους. Απλά όταν χάνεις την πολιτική και στρατιωτική σου ανεξαρτησία, καταντάς να γίνεσαι η Ταϊλάνδη της Ν.Ευρώπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά είμαστε και οι εφευρέτες τους

 

εμενα παντως ο παππους μου και ο προπαππους μου & ο προπαππους του προπαππου μου δεν ηταν ουτε...ερευνητης,ουτε καλλιτεχνης ,ουτε επιστημονας...ουτε..τεχνολογος...αν ηταν ο δικος σου παω πασσο.... ;D ;D

 

τωρα αν αναφερεσαι σε κατι τυπους με χιτωνες ,γραμμωμενα κορμια και γενιαδες που ζουσαν στην πολη μας πριν απο 3000 χρονια.....δεν ξερω τι σχεση εχουν με εμας..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αν αναφερεσαι σε κατι τυπους με χιτωνες ,γραμμωμενα κορμια και γενιαδες που ζουσαν στην πολη μας πριν απο 3000 χρονια.....δεν ξερω τι σχεση εχουν με εμας..... ;D ;D

 

Αυτοι ηταν αρχαιοι αστροναυτες!!! Μα διαβασε και λιγο!!! :P

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περασμένη εβδομάδα, φίλος μου έλεγε οτι έχει στα χέρια του ιατρικό προϊόν υψηλής τεχνολογίας, παραγωγής Ελληνικού εργαστηρίου, ανταγωνιστικότατης ποιότητας και τιμής σε σχέση με την αγορά, το οποίο προσπαθεί να το πουλήσει συστήνοντας εταιρία με ξένους επενδυτές, βορειο-Ευρωπαίους, διότι λέει οτι φοβάται να το διακινήσει σαν Ελληνικό παασκεύασμα, λόγω του ότι δέν έχουμε την παράδοση των Βόρειων σε τέτοια προϊόντα πράγμα που μπορεί να τον οδηγήσει σε οικονομική καταστροφή.

Θα μοιραστεί δηλαδή τα όποια κέρδη του με κάποιον που διαθέτει καλύτερο image απο τον Έλληνα.

 

Απο αυτό το off topic πόστ, θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά όσους συνεχίζουν να ενθαρρύνουν την άποψη αυτή, και ταυτόχρονα να πιστεύουν οτι με τέτοια στάση, θα βγούμε απο την κρίση πληρωνοντας ένα υπέρογκο χρέος με τα τιπς που θα μας αφηνουν οι Ευρωπαίοι-Αμερικανοί-Αλβανοί-και στο μέλλον Ιρακινοί & Τυνήσιοι τουρίστες...

 

Εμένα ο παππούς μου ήταν τεχνίτης σε δουλειά υψηλής τεχνολογίας στην ένδυση, με εξαγωγές παγκοσμίως, Έλλληνας με θητεία στην Μακρόνησο και την Ικαρία, και την δουλειά του την πήγε πολύ μπροστά απο θέμα εξέλιξης, γιατί ήταν ένας έξυπνος άνθρωπος ο οποίος δέν είδε ποτέ σαν φραγμό την καταγωγή του ή τις πολιτικές του πεποιθήθεις οι οποίες στην Ελλάδα  του τότε ήταν ένας παράγοντας τρελλής οπισθοδρόμησης...

 

Χαλαρώστε λίγο φίλοι μου, κοιτάξτε πίσω και μπροστά, πίσω για τις αξίες που η έλλειψή τους μας έφερε ως εδώ, και μπροστά γιατί οι ικανότητες του λαού μας είναι φοβερές, δείτε πως μεγαλουργούν οι πατριώτες μας όταν βρεθούν σε περιβάλλον που ευνοεί την ανάπτυξη, και μήν μιζεριάζετε.

 

Καλημερούδια σε όλους

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βρεθούν σε περιβάλλον που ευνοεί την ανάπτυξη

 

Το οποιο ΠΟΥ ακριβως το βλεπεις στη σημερινη Ελλαδα?

 

 

, θα βγούμε απο την κρίση πληρωνοντας ένα υπέρογκο χρέος με τα τιπς που θα μας αφηνουν οι Ευρωπαίοι-Αμερικανοί-Αλβανοί-και στο μέλλον Ιρακινοί & Τυνήσιοι τουρίστες...

 

 

ο τουρισμος σαφως και πρεπει να ειναι (μαζι με τη ναυτιλια) ο ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ πυλωνας αναπτυξης στην Ελλαδα,η δαιμονοποιηση του δε μονο βλαπτει.

 

απλα ουτε σε αυτον μπορουμε να κανουμε κατι σωστο λογω της νοοτροπιας μας .

 

ελπιζω να αλλαξει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά ρε συ Νίκο, αλλά άν συνεχίσουμε τούτο το βιολί, δέν θα το δούμε ούτε στην αυριανή Ελλάδα, ούτε στην Ελλάδα των παιδιών μας...

Αυτό λέω...

 

και αποχορό μπας και γυρισει το θρέντ στον σωστό δρόμο.    ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου