Προς το περιεχόμενο

Dire Straits' 'Money for Nothing' Banned in Canada


wasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΛΕΣ οι χωρες ειναι ομορφες φτανει να εχεις λεφτα,ηρεμια και ασφαλεια..... ;)

 

Το "ζουμε στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου" ειναι ενα μαλλον..αποτυχημενο σποτακι του ΕΟΤ μπας και αποφασισουν οι ...λιγοι εξυπνοι Ελληνες που με τα μισα χρηματα κανουν εκπληκτικες διακοπες στο εξωτερικο να σταματησουν να το κανουν και να αρχισουν να κλεινουν ...πλυσταρια στη Μυκονο για 200 ευρω/βραδυ , να πληρωνουν τον κατεψυγμενο μπακαλιαρο Νορβηγιας για λαβρακι.....στις ταβερνες των καραβλαχων..... ;D ;D  και να πληρωνουν για ακτοπλοϊκα εισητηρια..Πειραιας-Αιγινα.... ;D οσα δινουν για ενα return trip στον...Καναδα..... ;D ...την πατησα και εγω φετος που πηγα για πρωτη φορα εδω και 10 χρονια διακοπες στην Ελλαδα.....never again!

 

 

Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα όσα λες,εκτός από το οτί δεν ζούμε στην πιό όμορφη χώρα του κόσμου.ΔΕΝ το λέω...επειδή το λέει...ο Ε.Ο.Τ. (τρομάρα τους...)

 

Το πιστεύω,ειλικρινά σου μιλάω.Έχω πάει σχεδόν παντού,Αμερική,Βραζιλία,Αργεντινή,Ουρουγάη,Χαβάη,Καραηβικές,Σευχέλες,Μαλδίβες,αλλά πάλι "δεν"...Φανταστικά μέρη μεν,αλλά..."δεν".

 

Και ένοιωσα υπερήφανος οταν στην Πάρο συνάντησα τον Tom Hanks και τον ρώτησα γιατί έρχεσαι στη Ελλάδα και πήρες και σπίτι κιόλας,όταν μπορείς να πας όπου αλλού θέλεις (με την καλή έννοια! ;D) και μου είπε "Because you live in the most beautiful country in the world!"

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτα τα λενε οσοι λατρευουν την ΦΥΣΗ....εγω λατρευω τις ομορφες πολεις και τον πολιτισμο... ;D  και δυστυχως ντεν εκει τετοια εντω καρντια μου...αν σου αρεσουν τα βουνα ,τα καταραχια και οι παραλιες...μια χαρα ειναι παντως (αν και εχω δει και καλυτερα για να ημεθα και ειλικρινεις.... ;D)...το μονο στο οποιο ειμαστε top of the top ειναι το..... νερο της θαλασσας ,οχι οι παραλιες μια και οι περισσοτερες δικες μας ειναι μετριες σε συγκριση με τις ...γνωστες εξωτικες.... ;D  αλλα η ποιοτητα του προσφερομενουν προς κολυμβησην... ;D...νερου....μια και στις περισσοτερες εξωτικες εχει μαπα νερο και οταν δεν εχει εχει....ζουμπερα....δηλ.καρχαριες,σμερνες,μεδουσες και αλλα αγρια ζωα.... ;D  

 

ο Τομ εχει παντρευτει Ελληνιδα και μαλιστα παραγοντα της διασπορας αν δεν πει καλο λογο για την Ελλαδα πεφτει παντοφλα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παντου ΣΚΑΤΑ ειναι...

 

οποτε η μονη λυση ειναι αυτη του Γιαπωνεζου

 

Seppuku.jpg

 

μη σας ξεγελανε οι ιαπωνικες φυσιογνωμιες...στην φωτο εικονιζεται ο Audiokostas ο οποιος αυτοκτονει γιατι εχει συνειδητοποιησει οτι η  Ελλαδα δεν ειναι η καλυτερη χωρα του κοσμου αλλα οτι η Ελβετια εχει ..λιιιιγο καλυτερη οικονομια οποτε δεν αξιζει καποιος να ζει,ο αποκεφαλιστης ειναι ο.... Superfunk γιατι του...αρεσει να κοβει κεφαλια μια και ειναι ενα  αντιδραστικο αντισυνδικαλιστικο γουρουνι και εχει μπερδεψει τον Audiokosta με τον μεσο Ελληνα ΔΥ ....με σκυμμενο το κεφαλι ειναι η Evilnye γιατι ειναι ευαισθητη και δεν μπορει να βλεπει  αιματα...στην ακρη δεξια ο Μαραθωνας χαιρεται γιατι θα κληρονομησει το ΜΑΚ του Audiokosta ενω ακριβως στα δεξια του ο Bassbill αναλογιζεται τις παλιες καλες ημερες που η Ελλας ηταν η νουμερο 1 βιομηχανικη χωρα του συμπαντος.... και ειχε λιιιγο καλυτερη οικονομια απο την Ελβετια...

 

εκτος πλανου ειναι ενας ..ΚΑΝΑΔΟΣ αρκουδοkiller ο οποιος περιμενει να μαζεψει τα αιματα για να φτιαξει blutwurst το οποιο θα πουλησει χρυσο στο Βερολινο.  

Θα έχεις προσέξει την ελαφρά κλίση του σώματός μου που σηματοδοτεί τις σκέψεις του σώματός μου προς την επικείμενη πράξη σου. Αφού το σπαθί σου είναι Telecaster. ΔΕΝ ΚΟΒΕΙ. Μένει μόνο η πόζα τελικά...

 

Η Evi είναι μισολιπόθυμη από τις σωματικές μου αντιδράσεις.

 

Ο Γερο Μάικλ Τζάκσον (λευκή καλτσούλα) είναι αρκετά μεγάλος για να έχει αντιδράσεις.

 

Ο Μπάσαλο Μπίλ αναρωτιέται τι δουλειά έχει σ' αυτόν τον πίνακα.

 

Και ο Εσενιαεφ παραμένει στο ίδιο ακκόρντο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και στις περισσοτερες εξωτικες εχει μαπα νερο και οταν δεν εχει εχει....ζουμπερα....δηλ.καρχαριες,σμερνες,μεδουσες και αλλα αγρια ζωα.... ;D  

Μας μάτιασες...κατσικοπόδαρε γρουσούζη!!!!! ;D

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4539110&ct=1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ όμως στην εικόνα φαίνεται ολοφάνερα η απελπισία μου στο πως έγινε το θέμα από το ban, στις Ελληνικές θάλασσες. Δίκαιο χαρακίρι.

Αντίο βασιληά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μας μάτιασες...κατσικοπόδαρε γρουσούζη!!!!!

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4539110&ct=1

 

 

βλεπεις το δεντρο και χανεις το δασος

 

εγω βλεπω απλα μια ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ

 

φαίνεται πλέον ότι το μήνυμα έχει περάσει στους επαγγελματίες ψαράδες που με ευκολία απομακρύνουν όλα τα μεγέθη του λαγοκέφαλου, η παρουσία του οποίου στα νερά μας γίνεται συνεχώς και πιο έντονη

 

Ελπιζω οτι σε κανα χρονο η ιδια εφημερις θα δημοσιευει τα παρακατω

 

"φαίνεται πλέον ότι το μήνυμα έχει περάσει στον μεσο Ελληνα πολιτη που με ευκολία απομακρύνει  όλα τα μεγέθη των ΒΔΕΛΩΝ, η παρουσία των οποίου στη ζωη του γίνεται συνεχώς και πιο έντονη"

 

υπαρχει ελπις τελικα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ όμως στην εικόνα φαίνεται ολοφάνερα η απελπισία μου στο πως έγινε το θέμα από το ban, στις Ελληνικές θάλασσες. Δίκαιο χαρακίρι.

Αντίο βασιληά.

Be strong my lady, cause nothing it's over until the bald bassist sings...............

 

Και για να μπούμε ξανά στο θέμα μας, ο τουρισμός της όχι τόσο (όσο ο Καναδάς τουλάχιστον) φιλελεύθερης Σομαλίας που λέτε, είναι SαFώς κατώτερος από αυτόν της Ελλάδος ο οποίος είναι μακράν κατώτερος του Βερολίνου (αυτόνομο κρατίδιο της Γερμανίας απ΄όπου προέρχεται το αυθεντικό ντονερ).

 

Με λίγα λόγια όλα είναι σκατά στην Ελλάδα.

 

Απλά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα λενε οσοι λατρευουν την ΦΥΣΗ....εγω λατρευω τις ομορφες πολεις και τον πολιτισμο... ;D  

 

Έτσι όπως το θέτεις,μαζί σου.Απ'την άλλη,εμένα αν μου έλεγαν οτί θα έπρεπε να πάω να ζήσω στη...Νέα Υόρκη ή σε οποιαδήποτε μεγαλούπολη θα...έκοβα επιτόπου τις φλέβες μου... ;D Τις θεωρώ απάνθρωπες,"κόλαση επί γης"... :(

 

 

Αλλά κατά βάθος όλη αυτή η χολή και η πικρία που -ΔΙΚΑΙΩΣ- "βγάζεις" για την Ελλάδα και την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει (και εγώ τα ίδια λέω),πιστεύω οτί τελικά είναι λόγω της υπερβολικής σου αγάπης και συμπάθειας γι αυτή τη χώρα! ;D (Έλα,παραδέξου το... ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά κατά βάθος όλη αυτή η χολή και η πικρία που -ΔΙΚΑΙΩΣ- "βγάζεις" για την Ελλάδα και την κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει (και εγώ τα ίδια λέω),πιστεύω οτί τελικά είναι λόγω της υπερβολικής σου αγάπης και συμπάθειας γι αυτή τη χώρα!  (Έλα,παραδέξου το... )

 

εδω με επιασες.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου