Προς το περιεχόμενο

Dire Straits' 'Money for Nothing' Banned in Canada


wasted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν χρόνια ήταν ψιλά γράμματα κ το να πέσει κ καμιά φάπα ή κ παραπάνω σε παιδιά ήταν μάλλον το σύνηθες...!

Το κακό είναι ότι η συνήθεια αρχίζει και εκλείπει.

Δεν ήταν ανάγκη να μπει και πρωτοσέλιδο.

Ρίχνεις ξυλιά στο κώλο και σε κοιτάνε όλοι σα να σβύνεις τσιγάρα στο μάγουλο του παιδιού

 

Υπάρχει διαφορά και απέχει από την παιδική βία.

Που είναι απεχθής κατακριτέα και κολάσιμη πέραν οιασδήποτε πλάκας.

 

Ασε που δεν θεώρησα ποτέ (ή μάλλον δεν θεωρώ πλέον) την παντόφλα της σχωρεμένης της μάνας μου ή τον χάρακα της δασκάλας ως βία. Μάλλον καταλάβαινα τα όρια μου.

Από την άλλη ίσως το ξύλο φταίει που γινα βλαμένο και κάπου μ' αρέσει η Ελλάδα.

 

Πάω Φλώρινα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πιο κουλ από Straits.

Κοντά σε Chris Rea ήχο.

Θα την ονομάσουμε Dire Rea  ;D

 

 

Σορυ αλλα ελιωσα στο γελιο με τον ονομα .....πιστευω να το εκανες επι τουτου το Nταϊαρια....(οπως διαβαζεται ολο μαζι...διαρροια κοινως χαχαχαχα) χαχαχαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από δικές μου αναμνήσεις με συμμαθητές κ συμμαθήτριες έπεφτε ξύλο σε αρκετές περιπτώσεις κανονικότατα. Μάλιστα δασκάλα της 1ης δημοτικού που είχαμε, είχε κυριολεκτικά σαπίσει στο ξύλο συμμαθήτριά μου. Από αυτήν τις είχε φάει η μισή τάξη...

Και η υπόλοιπη μισή κοιμόταν με άγχος μην τις φάει αύριο...

 

Και σόρυ κιόλας εγώ δεν θεωρώ ότι μια φάπα είναι εντάξει στις πολλές καίγεσαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα κράτος ο Καναδάς είναι το άκρο αντίθετο της Ελλάδας, με την κορυφαία πρόνοια διεθνώς κλπ.

 

Σα χώρα ο Καναδάς είναι το άκρο αντίθετο της Ελλάδας, με τους -40 βαθμούς και τις μύτες να πέφτουν ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ από το κρύο.

 

Κοινώς άμα έχεις λεφτά ζήσε Ελλάδα. Αν δεν έχεις αυτοκτόνα.  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα θα τρελλλλλλλλλλλλλλλλλλλλααααααααααααθθθθωωωωωωωω.

Θα πηδηχτώ απο το παραααααααααθυυυυυυυυυυυροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.

Καλά εγώ πήγα και στον Καναντα....  ο τύπος στο ξενοδοχείο στο Μόντρελλλαααλ δέν μου σέρβιρε φαγητο στο δωμάτιο άν δεν του έδινα πρώτα τον αριθμό της πιστωτικής μου κάρτας!!!

 

Αφού με είχε ρωτήσει πρώτα άν θα πλερώσω με τάλαρα ή με πλαστικό...

Και δέ με λές ρε παληκάρι? τον λέω....

 

Άμα σε πω δηλαδής οτι θα σε πλερώσω με τάλαρα Αμερικάνικα, διατί απο τα δικά σας δέν έχω, θα ζητήσεις να δείς το χρώμα τους να σιγουρευτείς οτι έχω μπικικίνια???

 

Όχι σερ... με λέει ο Καναδίνος...

 

Καλά τότες ρα... του λέω εγώ... ΄βάλε μία τσίζμεργκερ απόλα και θα σε πλερώσω με παράδες κανονικές, όχι ,με πλαστικά και τέτοια.

 

Και έστειλε το φαί στο δωμάτιο...

 

Ααααα. Να σε πω για γιαβρί μου, οτι ήταν σε ένα Χοτέλι, Σέρατον το έλεγαν, να μή νομίζεις οτι πήγα σε κανένα ξενία ο φτωχοέλληνας.

 

Και τον ρωτάω μετά.....

 

Για πέ μου ρε λεβέντη, γιατί ζητάς το νούμερο του πλαστικού λεφτού μου, που δέν το δίνω σε κανένανε ο μ@λ@κας και θα μείνω νηστικός στην όμορφη χώρα???

 

Διότι μεσιέ, μου λέει ο φλώρος, οι γκέστ του ξενοδοχείου ΞΕΧΝΑΝΕ ΝΑ ΠΛΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΤΟ ΦΑΪ ΤΟΥΣ. Kαι με το νούμερο του πλαστικού εμείς παίρνουμε τα λεφτά τους μετά!!!!!!!!!!!!!

 

ΑΑΑΑΑΑαααααααααααααααααα λέω εγώ ο χωριάτης....

 

Δηλαδή ρε μαγκάκι δέν με εμπιστεύεσαι οτι θα σε  πλερώσω και λές οτι θα σε πιστολίσω ωρε στον  λογαριασμό????

 

Μα non μεσιέ.....

 

Τι non και ξεnon ρε μ@λ@κ@ τον λέω και με έπιασαν τα διαόλια μου...

Αφού τώρα με το είπες ρε χαιβάνι.

 

Αμα με περνάς για απατεώνα γιατί οι δικοί σου επισκέπτες σε πιστολιάζουν, τότε να είμαι ρε, τον λέω...

 

Λεφτά θα πάρεις την ώρα που θα φεύγω, αύριο το πρωί στις 9.

 

Και τον πλέρωσα και με πιστωτική τον χαμένο...

 

Κατάλαβες τώρα γιατί θέλουν να μετακομίσουν όοοοοολοι στην Βόρεια Ελλάδα  ρε συ???

 

Ρε Supertank!!!!  Supertank????

 

Eσένα λέω ρε γκαρντάσι  ;D ;D ;D

 

Θα το παίζω το money for nothing όλη νύχτα σήμερα.

 

Στα Καναδέζικα ρε σε λέωωωωω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσένα λέω ρε γκαρντάσι

 

μολις περιεγραψες αυτο που μου συνεβει πριν απο 1 μηνα σε ενα ξενοδοχειο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ;),και πριν απο 3 στο Βολο και σε ΟΛΑ τα ξενοδοχεια που εχω παει ποτε μου στην Ελλαδα....

 

πρωτη φορα στη ζωη σου εμεινες σε...ξενοδοχειο?

 

απορω που ηταν τοσο καλοι και σε αφησαν να...μπεις στο δωματιο χωρις να τους δωσεις την πιστωτικη σου.....μια και σε ΟΛΟ τον κοσμο αν δεν δωσεις αριθμο πιστωτικης ουτε να ΜΠΕΙΣ στο δωματιο δεν σε αφηνουν....... (και στη Θεσ/νικη δεν με αφηναν.....Καψης το ελεγαν το ξενοδοχειο αν δεν με πιστευεις.....)

 

Στην...αγνη ΕΛΛΑΔΑ δε παρατηρω συχνα και το ΑΛΛΟ φαινομενο που ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το παρατηρει καποιος στα...χοτελια του ΚΑΝΑΔΑ.....(in fact ειναι ...παγκοσμια ελληνικη πατεντα...) να σου ζητανε δηλ. το 35% ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ και αν δεν μπορεσεις να πας να ΜΗΝ στο επιστρεφουν.....ασε δεν θα παρω 1000 φορες ο...μεσσιε στο Μοντρεαλ....

 

 

Αν θες να πιστευουν τον.... λογο σου...τοτε μονο στην ΙΑΠΩΝΙΑ το κανουν,αλλα μαλλον σου πεφτει μακρυα..... ;D (πολυ σπανια να σου ζητησει Ιαπωνας τον αριθμο της πιστωτικης σου για να κλεισεις δωματιο,αν το κανεις σε απευθειας συννενοηση μαζι του...αλλα ειπαμε αυτοι ειναι...αλλου παππα ευαγγελιο....εχουν μπεσα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις περιεγραψες αυτο που μου συνεβει πριν απο 1 μηνα σε ενα ξενοδοχειο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.... ;),και πριν απο 3 στο Βολο και σε ΟΛΑ τα ξενοδοχεια που εχω παει ποτε μου στην Ελλαδα....

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε παιδιά... χαλαρώστε λίγο...

Σε ξενοδοχεία έχω κοιμηθεί την μισή μου ζωή δυστυχώς  :-\

Μπορεί στα Ελληνικά ξενοδοχεία τα οποία ελέγχονται απο πολυεθνικές ή απλά απο μεγάλες Ελληνικές εταιρίες να γίνεται αυτό που λετε, αλλά στην Ψωρολακόσταινα έχουμε και μια λέξη που λέγεται φιλοξενία... Και τον "ξενο" σου δέν τον προσβάλλεις.

 

Τέλος πάντων φύγαμε απο το banning και καταλήξαμε στα ξενοδοχεία...

Πάντως πλάκα ήθελα να κάνω, δέν πιστεύω να προσβλήθηκε κανείς  :)

Το στόρι πάντως είναι πέρα για πέρα αληθινό, συνέβη το 1998 στο Μόντρεαλ όπου βρέθηκα για ένα βράδυ για συναυλία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου