Προς το περιεχόμενο

Ποσο συχνα προβαρετε?


_PIG_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να ειχαμε την πολυτελεια του χωρου κυριως και την ικανοτητα και την ωριμοτητα να προβαμε τοσες ωρες. Mια Μπαντα απαιτει τον συνδιασμο σωστων ατομων , ωριμων ατομων (ανεξαρτητου ηληκιας) και πανω απ ολα να εχουν κοινους στοχους.

Μιλαμε παντα για σοβαρο band που θελει να χτυπησει τη βιομηχανια και οχι το 50ευρο απο το μαγαζακι των 40 τετραγωνικων.

Τα πραγματα ειναι απλα.. Ανελεητη μελετη, συνεννοηση-κατανοηση μεταξυ των μελων και τρελο παθος και κα#$%^α ωστε να γινουν ολες οι απαραιτητες θησιες για να παει η μπαντα μπροστα.. Εδω δεν μπορειτε να συνηπαρξετε με τη γυναικα σας., φανταστειτε 5 μουσικους που ειναι κ τρελαρες να ειναι ολη τη μερα μαζι..

 

Η δικη μου αποψη ειναι the more the best αλλα αντε βρες ατομα να τους πεισεις να παρατησουν δουλειες, γκομενες , να μετακομισουν κ να ασχοληθουν σοβαρα..

Η ιδεα του εκ του ασφαλους πρεπει να εξαλειφθει απ το κεφαλακι σας αν το θελετε πραγματικα και πρεπει να ειστε διατεθειτεμενοι να θυσιασετε πολλα πραγματα..

Ειναι για λιγους και τολμηρους.. και τυχερους παραλληλα..

Συνοψηζοντας εγω ειμαι ρομαντικος πιστευω στη σκληρη δουλεια , στην οργανωση και στην βαθια αγαπη οσον αφορα την επιτυχια.. οχι στο γλυψ@@#$μα.tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μιλαμε παντα για σοβαρο band που θελει να χτυπησει τη βιομηχανια ...

???  :-X

 

αλλα αντε βρες ατομα να τους πεισεις να παρατησουν δουλειες, γκομενες , να μετακομισουν κ να ασχοληθουν σοβαρα..

Μπακουροφοιτητής;

 

Συνοψηζοντας εγω ειμαι ρομαντικος πιστευω στη σκληρη δουλεια , στην οργανωση και στην βαθια αγαπη οσον αφορα την επιτυχια.. οχι στο γλυψ@@#$μα.tnx

Μεγαλώνει κανείς (δυστυχώς) και μαθαίνει (δυστυχέστατα)  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε Κυριακή απόγευμα 8-12.

Όλες τις άλλες μέρες οι μισοί παίζουν αλλού και άλλοι μισοί αλλιώς.....

Καλά είναι, βγαίνουν τα γούστα πίνουμε καμμιά Σκωτζέζα ον δη ροκς -και ότι άλλο κουβαλάμε μαζί μας-και ξεσκιζόμαστε στα ροκς στα φανκ και στις διασκευές λαϊκών ασμάτων.

Σε δικό μας χώρο για να εξοικονομούμε και το 5λεπτο ακόμη.

Σε λίγο θα ηχογραφούμε κιόλας διότι ξεχνάμε και τι παίζουμε..... (Ου γαρ έρχεται μόνον βλέπετε)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν bluezlick σχεδων καθε μερα!  ;D (παιζω με αρκετα group)

Γενικα ειναι δυσκολο να μπορεσουν 4 με 5 ατομα να βρουν κοινες ωρες αλλα και να εχουν την ιδια ορεξη για "δουλεια".

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποτε μπορούμε τζαμοπροβάρουμε.

Μερα παρα μερα.Ακουμε μουσική,επιλέγουμε κομμάτια,ακούμε λάθη μας σε προηγούμενες εγγραφές.

Μια 3ωρη προβα μέσα στην εβδομάδα ,είναι must για όλους μας.

Τις άλλες μέρες, όποιος μαζευτεί.

Δηλαδή οι συνήθεις 2-3.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???  :-X

Μπακουροφοιτητής;

Μεγαλώνει κανείς (δυστυχώς) και μαθαίνει (δυστυχέστατα)  ;)

 

βετερανος απογοητευμενος?

Τι δεν καταλαβαινεις αδελφε? θες kamia diefkrinisi?

 

 

bluezlick +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βετερανος απογοητευμενος?

Τι δεν καταλαβαινεις αδελφε? θες kamia diefkrinisi?

Αυτό που θέλει να πει ο Audiokostas είναι ότι όλα αυτά που περιγράφεις φίλε μου είναι όντως ρομαντικά και ελαφρώς ουτοπικά. Ειδικά αν λάβουμε υπόψιν ότι η επιτυχία ενός καλλιτέχνη έχει προ πολλού σταματήσει να εξαρτάται από "βιομηχανίες" και τα συναφή.

 

Το να προβάρεις 40 ώρες την εβδομάδα είναι όφελος για τη μουσική σου, όχι εγγύηση ότι θα γίνεις παγκόσμιος σταρ.

 

Δε χρειάζεται να είσαι απογοητευμένος ή βετεράνος για να καταλάβεις τα παραπάνω, ούτε μπορείς να κατηγορήσεις κάποιον που αρνείται να τα παρατήσει όλα κυνηγώντας ένα εντελώς αβέβαιο όνειρο.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βετερανος απογοητευμενος?

Τι δεν καταλαβαινεις αδελφε? θες kamia diefkrinisi?

Ακριβώς επειδή δεν πήγα ποτέ να χτυπήσω καμία βιομηχανία και παίζω στα μαγαζάκια των 40τμ όσο, όταν και άμα θέλω στα 45 μου, με και για τους φίλους μου, τη μουσική που γουστάρω, δεν τραβάω καμιά απογοήτευση.

 

Απογοήτευση θα είχα τραβήξει αν είχα μονάσει για να επιτύχω "χτυπώντας την βιομηχανία" και στα 45 μου να τριγυρνάω πέρα δώθε με γκρεμισμένες ψευδαισθήσεις και χωρίς να χω κάνει τίποτα από αυτά που θα χα κάνει αν δεν μόναζα  ;), παρακαλώντας για κανα gig με 3και60 απολαβές τον κάθε αλεξιπτωτιστή ιδιοκτήτη που όλως περιέργως ποτέ του "δεν βγαίνει" οικονομικά.

 

Και εντελώς diefkrinistika, καλός ο ρομαντισμός αλλά .........

 

 

Με πρόλαβε πιο ήπιος ο Alchemist.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  σπίτι, όσο πιο πολύ γίνεται (με ακουστικά)

  και στούντιο ένα τρίωρο το Σάββατο και ένα δίωρο μεσοβδόμαδα

  αν και λίγο σπάνιο αυτό λόγω κούρασης

  (το οκτάωρο είναι το βαμπίρ της ημέρας)

 

  λίγες ώρες μεν, αλλά έτσι κι αλλιώς το είδος που παίζουμε

  δεν είναι τόσο δύσκολο (doom) αλλά + η εμπειρία

  + το ότι είμαστε μόνο 2 άτομα (και φίλοι για χρόνια)

  σύντομα θα μπορούμε να κάνουμε demo

 

  υποθέτω ότι άμα παίζαμε κάτι δύσκολο

  ή αν είμασταν πολλά άτομα, δύσκολα θα έβγαινε άκρη

  (μου έχει συμβεί στο παρελθόν)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς επειδή δεν πήγα ποτέ να χτυπήσω καμία βιομηχανία και παίζω στα μαγαζάκια των 40τμ όσο, όταν και άμα θέλω στα 45 μου, με και για τους φίλους μου, τη μουσική που γουστάρω, δεν τραβάω καμιά απογοήτευση.

 

Απογοήτευση θα είχα τραβήξει αν είχα μονάσει για να επιτύχω "χτυπώντας την βιομηχανία" και στα 45 μου να τριγυρνάω πέρα δώθε με γκρεμισμένες ψευδαισθήσεις και χωρίς να χω κάνει τίποτα από αυτά που θα χα κάνει αν δεν μόναζα  ;), παρακαλώντας για κανα gig με 3και60 απολαβές τον κάθε αλεξιπτωτιστή ιδιοκτήτη που όλως περιέργως ποτέ του "δεν βγαίνει" οικονομικά.

 

Και εντελώς diefkrinistika, καλός ο ρομαντισμός αλλά .........

 

 

Με πρόλαβε πιο ήπιος ο Alchemist.

 

To θεμα ειναι οτι ησουν 100% ειρωνικος. Αυτη ειναι η αποψη μου για τα πραγματα.. μπορεις να σχολιασεις οσο θελεις. αλλα οχι να ειρωνευεσαι.

Αλλα μιας και το αρχισες τωρα να σου πω οτι εγω ειμαι 20 και οχι 45 και ναι οκ δεν λεω οτι δεν καταδεχομαι να παιζω στα μπαρακια αλλα εχω την ορεξη και τη διαθεση που προφανως εσυ δεν ειχες σε μια ποσο μαλλον ευνοικη εποχη για τον τομεα της μουσικης να το κυνηγησεις. και οχι δεν θελω να χτυπησω καμια βιομηχανια, δεν παιζω ειδος που θα μπορουσε αλλωστε, απλως δεν θελω να φτασω 45 και να κλαιγομαι διοτι δεν το εκανα.. οχι οτι κλαιγεσαι εσυ.. αλλα εγω την φαση 45αρης με στατοκαστερ να πεζει play that funky music 30 xronia στα 4-5 ηδια μπαρ μια φορα στις δυο βδομαδες το θεωρω καταντια.. Δεν ξερω αν ανοικεις σε αυτη την κατηγορια αλλα αν ναι σορρυ, αυτη ειναι η αποψη μου. Εκτιμω τις αντιθετες γνωμες με επιχειρηματα αλλα απεχθανομαι την ειρωνια πισω απο τα 5αστερια πολλων εδω μεσα.. Αν ειναι γραψτε το geto. oxi forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου