Προς το περιεχόμενο

Μοντέρνες παραγωγές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Νιώθω πιο κοντός μετά από αυτό το video...

 

Μην μασάς τίποτα/ Ξεκίνα με το mac….πάρε και κάνα ζευγαράκι NS10 και σιγά σιγά……Καλές Παραγωγές από εμένα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαχαχα...

Λες να γίνω και εγώ κάποτε μεγάλος παραγωγός??

Θα γελάσω πολύ αν συμβεί, μα την αλήθεια...

Καλά θα ήταν να μην μας περιόριζε η χώρα στο τι θα γίνουμε, αλλά από την άλλη μας δίνει πολλές επιλογές στο για που να φύγουμε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηφιακα στο 99% των περιπτωσεων,αναλογικα ελαχιστα πραγματα γραφονται πλεον (καμμια φορα τα τυμπανα κυριως) και ακομα και αν γραφονται στο τελος γινονται Transfer σε καποιο daw για τη μιξη,αλλωστε και εσυ ψηφιακα το ακους.

 

Τα υπολοιπα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ απλα,μπορεις και εσυ να το πετυχεις,τα υλικα ειναι τα παρακατω

 

1.μια μπαντα που ΠΑΙΖΕΙ.συνηθως ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ

2.ενα πολυ καλο στουντιο με εξαιρετικο εξοπλισμο

3.ενας ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ που εχει ταλεντο,αποψη και πειρα

4.ενας μηχανικος ηχου που εχει ταλεντο,πειρα,αποψη και ξερει τον εξοπλισμο του

5.ενας..."mixing engineer" που εχει ταλεντο,πειρα,αποψη και ξερει τον εξοπλισμο του

6.ενας mastering engineer που εχει ταλεντο,πειρα,αποψη και ξερει τον εξοπλισμο του

 

Δωστε βαση στο 3.

Δεν το εγραψε τυχαια ο SF με κεφαλαια.

Ο Θεος να εισαι μουσικα στα καλυτερα studio να γραφεις χωρις παραγωγο δεν.....

και στην Ελλαδα δεν το εχουμε παρει χαμπαρι (ή δεν θελουμε να το παρουμε χαμπαρι).

 

Ψιλοσπαμ off

 

Παντως να ξερεις πως οι περισσοτεροι που ασχολουνται με ''μοδερνες παραγωγες'' επικροτουν την ευκολια χρησης των DAW ή των υβριδικων επιλογων αλλα σχεδον παντα ειναι απογοητευμενοι με το τελικο -βιομηχανοποιημενο- προιον.

 

Ολα ιδια ακουγονται ... οπου και αν ακουγοντα (το ζουμι ειναι αυτο το τελευταιο) ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4: 20 και μετά, ίσως πάρεις μια μικρή ιδέα. Αν θες δες το όλο , ωραίο είναι :D

 

τι να το κανεις φιλε μου,αφου βρισκεται στον ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΝΑΔΑ,να'ταν σε κανα Περιστερι,σε κανα Χαλανδρι αντε σε καμμια Δραπετσωνα.... να ελεγα οκ,αλλα Vancouver???......ΧΑΛΙΑ μαυρα...ρε συ εκει ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ σου πεφτει η μυτη απο το κρυο...δεν ειδες τον τυπο που ηταν ντυμενος σαν τον Αμουδσεν???? ;D ;D ;D ;D...και...ΜΥΤΗ ειναι αυτη που εχει??? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τι να το κανεις φιλε μου,αφου βρισκεται στον ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΝΑΔΑ,να'ταν σε κανα Περιστερι,σε κανα Χαλανδρι αντε σε καμμια Δραπετσωνα.... να ελεγα οκ,αλλα Vancouver???......ΧΑΛΙΑ μαυρα...ρε συ εκει ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ σου πεφτει η μυτη απο το κρυο...δεν ειδες τον τυπο που ηταν ντυμενος σαν τον Αμουδσεν???? ;D ;D ;D ;D...και...ΜΥΤΗ ειναι αυτη που εχει??? ;D

 

Εντάξει, σε αυτό κόλλησες; Το άθλιο πλακάκι στο μπάνιο δεν σε χάλασε καθόλου; Εμένα πάντως μου χάλασε την αύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω,πω...τωρα το ειδα!!

 

Αλλο χαλι......

 

Καταπιεσμενοι Καναδοι παιδι μου τι περιμενεις?

 

Τα ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΛΟ παιδακια στο υπογειο τα κρυβει? ;D

 

Για να επιστρεψουμε στο ζητουμενο

 

 

Τι σκ@#ά εξοπλισμό έχουν και βγάζουν τον ήχο αυτό??

 

ο εξοπλισμος δεν παιζει και τοοοοσο τεραστιο ρολο οσο νομιζεις...ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ παραγωγες εχουν γινει και με πολυ βασικο εξοπλισμο.....

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε η θέα στο στούντιο.Αντί να βλέπεις τους μουσικούς πίσω απτο τζάμι να χαζεύεις την πλαγιά.Που να δουλέψεις μετά? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα mac που αναφέρθηκε πριν, ειναι απαραιτητο πισω απο μια καλη μουσικη δουλεια να κρυβεται  η apple. Βασικά η ερωτηση μου ειναι: τα τεχνικα χαρακτηριστικα ειναι αυτα τα οποια κανουν καποιον να αγορασει mac ή καποια προγραμματα  που εχουν τα mac οπως το logic και αλλα...?Αν ισχυει το δευτερο δεν θα μπορουσε καποιος να χρησιμουποιει ενα αλλο προγραμμα σε ενα κανονικο πι-σι με χαρακτηριστικα πολύ πιο δυνατα απο αυτα των mac( προκειμενου να μην πληρωσει και το 1200αρι ετσι για πλακα) και να χει καλο αποτέλεσμα?

 

??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα Mac που αναφέρθηκε είναι μία χρόνια πλάκα που κάνουμε στο Noiz...το θέμα το αναλύσει ο Νικόδημος, κάνε ένα search και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου