Προς το περιεχόμενο

Strat Neck σε Tele Body ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι αλλα :

1. ειναι μεξικανικες οι περισσοτερες

2. εχουν κυριως το μεγαλο headstock του '72 που κατα την γνωμι μου ειναι αθλιο..

 

Το 1 δεν είναι τόσο κακό όσο νομίζεις  ;D ;D ;D

Το 2 είναι περί ορέξεως και ούτε εμένα μ αρέσει 

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1. ειναι αναλογα με το αν το βλεπεισ προκατιλιμενα πιστευω...

το 2. νομιζω στουσ περισσοτερους δεν αρεσει :P και θα το παρομοιαζα ευκολα με π***σοκεφαλο (συγνωμι κιολας) χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακα την εβαλα ;)

Εγω με το headstock δεν εχω προβλημα αλλα ...τρεμολο ??? Δε θα παρω! 8)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχική ερώτηση εκτός από ρητορική...έχει κάποιο άλλο νόημα? Σε ενδιαφέρει να φτιάξεις μία τέτοια κιθάρα? Σε ενδιαφέρει να γράφει Fender? Σε ενδιαφέρει απλά το "πρωτότυπο" του θέματος (που όπως βλέπεις δεν είναι πρωτότυπο)?

Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για bol-on, συναρμολογούμενα όργανα που στο κάτω-κάτω μπορούμε (εύκολα και φτηνά) να φτιάξουμε ότι θέλουμε. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχω βαλει στο ματι μια fender tele thinline και δεν μου αρεσει το tele neck.. και αναρωτιομουν αν γινεται απλα η αν ειναι σχετικα ρισκο... γιατι καπου ειχε παρει το ματι μου οτι πρεπει να γινει καπια διαδικασια... με λιγα λογια δεν ροτω απλως απο περιεργεια αλλα θα με ενδιεφερε και στην πραξη..  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H πράξη είναι απλή με λίγο λιμάρισμα και καλό setup από ένα μάστορα..απλά δεν θα έχεις πιά μια fender tele thinline. Με λίγα λόγια-ίσως- θα ήταν καλύτερο να φτιάξεις μία partcaster για να μην πληρώνεις τζάμπα λογότυπο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου