Προς το περιεχόμενο

16 horsepower-ξερετε με τι κιθαρες παιζουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι 16 horsepower ειναι μια σπουδαια αμερικανικη μπαντα, με εναν πολυ περιεργο alternative country ηχο(αν βλεπει κανεις 10η εντολη στον alpha, μαζι με walkabouts ειναι σχεδον οι μονες μπαντες που ακουγονται σαν soundtrack..). ακουω 3 albums τους που εχω, και εχω παθει την πλακα μου με τις κιθαρες τους..δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζουν αυτον τον ηχο.

πιο πριμες και ομορφες κιθαρες δεν εχω ξαναακουσει. ημουν σιγουρος οτι θα επαιζαν με jaguar η tele αλλα οσο το εψαξα απο φωτογραφιες βλεπω οτι παιζουν με σκαφη..

 

αν ξερει κανεις, η ακομα καλυτερα τους εχει δει live, θα ηθελα πολυ να με διαφωτησει :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις περισσοτερες φορες τα τελευταια χρονια για αυτο που ακους ευθυνονται κανα δυο Gretsch μεσα απο AC-30 και παλιους Fender.

 

O Peter βεβαια συχνα πιανει και μια Stratocaster αλλα πιστευω οτι κατα βαση ο Gretsch-οειδης κιθαρες τους και οι Fender ειναι αυτοι που χαρακτηριζουν τον ηχο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω βλεπω μια JAZZMASTER

 

16hp032.JPG

 

& εδω μαλλον μια αρχαια Harmony αγορασμενη απο παλιατζιδικο κανα 2 δολλαρια :lol:

 

16hp102.JPG

 

αυτη παλι για Gretsch μου φαινεται

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου