Προς το περιεχόμενο

Καλυτερο κομματι Pink Floyd με 2 κιθαρες!!!


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον η ιστορια εχει ως εξης:Θελουμε να χωσουμε στο σετλιστ pink floyd,αλλα επειδη ειμαστε 2 κιθαριστες,θελω να μου πειτε κομματι τους με 2 κιθαρες με νοημα,καθοτι δεν εχω εμβαθυνει κ πολυ με τους συγκεκριμενους!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς αρχίσουμε από τα βασικά

δεν εχω εμβαθυνει κ πολυ με τους συγκεκριμενους!!!

έγκλημα  >:(

 

Σχεδόν όλα τους έχουν τουλάχιστον 2 κιθάρες οπότε πού το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο κιθαριστες ε?...thin.gif

"Wish You Were Here" οπως και δηποτε, και για να κανετε την διαφορα και να ψαρωσετε και μερικους, βγαλτε τα παρακατω αν μπορειτε. image.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι pink floyd σε αρκετα κομματια τους παιζουν με 2 κιθαρες...τη μια κιθαρα (η οποια παιζει και τα solo) παιζει ο gilmour και την αλλη ο waters,στις υπολοιπες που ειναι και συνηθεστερες περιπτωσεις ο waters παιζει μπασο..ενα εξαιρετικο κομματι να παιξετε θα ηταν το mother οπου μπορειτε και οι 2 να παιζετε κιθαρα αλλα και να τραγουδατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι pink floyd σε αρκετα κομματια τους παιζουν με 2 κιθαρες...τη μια κιθαρα (η οποια παιζει και τα solo) παιζει ο gilmour και την αλλη ο waters,στις υπολοιπες που ειναι και συνηθεστερες περιπτωσεις ο waters παιζει μπασο..ενα εξαιρετικο κομματι να παιξετε θα ηταν το mother οπου μπορειτε και οι 2 να παιζετε κιθαρα αλλα και να τραγουδατε

Στα live είχαν extra κιθαρίστα, τον Snowie White ο οποίος εκτός από ρυθμικά ενίοτε έριχνε και κανά σόλο και επίσης εμφανίζεται και σε στουντιακή δουλειά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς αρχίσουμε από τα βασικά  έγκλημα  >:(

 

Σχεδόν όλα τους έχουν τουλάχιστον 2 κιθάρες οπότε πού το πρόβλημα?

λαθος η φραση 'δεν εχω εμβαθυνει',μαλλον το πιο σωστο ειναι 'δεν εχω μπει στα αδυτα'!Αλλωστε ο γκιλμορ ειναι η αιτια που ξεκινησα να παιζω

 

θελω να αποφυγουμε τα πολυ γνωστα χιλιοπαιγμενα και να βρουμε κατι απο τα λιγοτερο γνωστα, που οι κ δυο κιθαρες να δινουν κατι...ισως να μη μπορω να το εκφρασω σωστα,αλλ οσοι εχετε υπαρξει σε μπαντα με 'εγωιστη' 2ο κιθαρερ με καταλαβαινετε!!! ;D

 

guitarunner θελω να αποφυγω να τραγουδησω,γτ θα ξυπνησουν οι νεκροι κ θα μας κυνηγανε!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ΕΝΑ κομματι που απαιτει δυο κιθαρες........με δυο-τρια σολο απο τα καλυτερα που εχουν ηχογραφηθει ποτε...............αν εχετε τα .......κακαλα....

 

 

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο δεν το ήθελε ο Waters στο δίσκο, και είχαν ψιλοπλακωθεί...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ΕΝΑ κομματι που απαιτει δυο κιθαρες........με δυο-τρια σολο απο τα καλυτερα που εχουν ηχογραφηθει ποτε...............αν εχετε τα .......κακαλα....

+1

 

 

το συγκεκριμένο δεν το ήθελε ο Waters στο δίσκο, και είχαν ψιλοπλακωθεί...

 

Καθώς είναι το μόνο κομμάτι στο Animals που έχει γραφτεί μαζί με τον Gilmour.

Forgive me Lord for I have synthed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου