Προς το περιεχόμενο

Στήσιμο home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!Σκέφτομαι να φτιάξω ένα home studio στη σοφίτα μου. Τί χρειάζεται να αγοράσω για να αρχίσω;Δε μιλάμε για τρελά πραγματα...Δε θέλω να γράψω και τους theater...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλή (ηχο)μόνωση και σχετικά σταθερή θερμοκρασία & υγρασία στη σοφίτα? γιατί θα τα κλαις τα μηχανήματα με 5 τον χειμώνα και 38 το καλοκαιρι...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Stavros_d80 νομίζω ότι το θέμα της θερμοκρασίας είναι αυτό το οποίο λύνεται πιο εύκολα απ όλα.

 

 

Μακαρε, πες τι μηχανήματα έχεις ήδη (αν έχεις κάποια) και πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις.

Πες επίσης τι θέλεις να κάνεις. (Τι όργανα θέλεις να ηχογραφείς κλπ). Όταν θέσεις σωστά το ερώτημα θα πάρεις και χρήσιμες απαντήσεις. Μέχρι τότε θα σε ρωτάνε αν έχεις ΓΕΙΩΣΗ.

 

 

 

 

 

 

Οff topic, αλλά νομίζω ότι η ΓΕΙΩΣΗ μαζί με το ΩΔΕΙΟ είναι οι πλέον υπερτιμημένες έννοιες στο noiz. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο έχω σταθερή θερμοκρασία...

harilatron από μηχανήματα έχω το pc φυσικά,το nuedo,πλήκτρα ένα midi (μάρκα μ'εκαψες)+ korg triton και για για μίκτη προς το παρών λέω να χρησιμοποιήσω μια dynacord powermate 1000...Για μόνιτορ σκέφτομαι να  χρησιμοποιήσω προς το παρόν κάποια creative που έχω.Για τα χρήματα δε μπορώ να σου πώ γιατί δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζουν όλα αυτά που πρέπει να πάρω.Θέλω να γράφω πνευστά (ξύλινα και χάλκινα).Κυρίως παραδοσιακά και λαϊκά.

 

 

 

ΥΓ.Ευχαριστώ όλους για το άμεσω ενδιαφέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το βασικό που σου λείπει είναι τα monitor και τα μικρόφωνα για να γράφεις τα πνευστά. Σε σχέση με μονιτορ σε διάφορες κατηγορίες τιμής έχουν γίνει αρκετές συζητήσεις και η αναζήτηση μπορεί να σε βοηθήσει. Το ποια είναι τα καταλληλότερα μικρόφωνα για να γράφεις πνευστά δυστυχώς δεν το γνωρίζω. Θα σου γράψουν άλλοι που γνωρίζουν.

Το θέμα της ακουστικής διαμόρφωσης είναι σημαντικό αλλά δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο τι εννοείς "σοφίτα".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου