Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Nuendo4 ανεξηγητο


rigas25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε ολους εχω καιρο να γραψω λογο χρονου πολυτιμου που αφιερωνω στη δουλεια που κανω.τεσπα.

Αναβαθμισα προσφατα τον υπολογιστη μου(τα σκασα κοινως)

και ξεκινησα να τον στηνω.

Εχω μια καρτα ηχου tascam us-1641.

windows 7 64 bit

εχω κατεβασει οτι πιο τελευταιο σε srivers για την καρτα μου και ξεκιναω.

NUENDO 4

Δουλευουν ολα μια χαρα plygins ,fx,αρκετα καλο low latency αλλα εχω προβλημα με το midi στην εγγραφη εκτος οτι παιζει κανονικα στον χρονο οταν απλα παιζω αλλα οταν παω να το ακουσω κανει αυτο οτι θελει συν οτι δεν εχω μετρονομο.

εχω δει τα παντα οσο αναφορα quantize setup,timstamp και τα λοιπα.

και κατι τελευταιο πολυ περιεργο.

κυλοντασ η μπαρα στο play ασ πουμε διαβαζοντας τις νοτεσ που εχω παιξει με το midi keyboard ,ακουγονται πιο νωρις απο οτι παιρναει η μπαρα πανω απο τις νοτες.δηλαδη αντι να εχω καθυστερηση τις διαβαζει πιο γρηγορα και καταλαβενετε πως ετσι δεν μπορω να κανω τιποτα.απεγκαταστησα το νθενδο εβαλα το cubase 5 παλι τα ιδια.ουτε μετρονομο ουτε σωστη εγγραφη στο midi.

παιδια οποιος μπορει ας με βοηθησει σας παρακαλω .αν εχει καποια ρυθμιση που μου διαφευγει.αν και νομιζω οτι φταιει καρτα μαλλον.μηπως δεν εχουν κατσει καλα οι drivers.αλλα ολα τα αλλα παιζουν μια χαρα.

 

Intel i7-950 3.07

RAM 12G 1333MHz

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου