Προς το περιεχόμενο

Σταμτήστε τη νύχτα.....κάνει καλόοοοοοο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παιδια πρεπει να παραδεχτω οτι δουλευω κι εγω νυχτα απο το φθινοπωρο του 97.

μεμια διακοπη μονο το 2000 για 5 εβδομαδες που ημουν στο νοσοκομειομε υπερκοπωση.em.icon.blackeye.png

δεν μου αρεσει καθολου απο μουσικης πλευρας.το κανω μονο για οικονομικους λογους.υπαρχει και η εποχη που τρωγω ''πακετο'' αλλα ειναι λιγο...και αυτο ειναι τις αποκριες.11.00 με&16 30 σχολειο.17.00 με 22.00 μαθηματα.23 00 με 06 30 ξενυχτι , 07 00& - 11 30 νανακια μου.παλλιοτερα σαββατο χαραματα που τελειωνα επαιρνα και το πλοιο και πηγαινα πατρα στο ωδειο του νακα και επεστρεφα ζακυνθο στις 8 το βραδυ , που με περιμενε παλι ξενυχτι.και να πω οτι παιρνουμε και κανα νυχτοκαματο της προκοπης....em.icon.evil.png

εχω σιχαθει τη νυχτα , αλλα απο τον μαϊο&μεχρι τον οκτωμβρη που δεν εχω καθολου ιδιαιτερα μαθηματα και σχολειο , ειναι το μοναδικο μου εισοδημα.ολα αυτα τα λαω πληροφοριακα με την ευκαιρια αυτου του ποστ,και προς θεου δεν κλαιγομαι.

απλα θα συμφωνησω ,στο οτι δεν εχω πλεον κανενα ενδιαφερον ωστε να παιξω αυτα που μου αρεσουν,να γραψω ρε παιδακι μου μια μελωδια και να την ''ντυσω''με 4-5 οργανα....το σκεφτομαι και το χω πεθυμησει.απο τοτε που αρχισα την νυχτα , δεν εχω βελτιωθει τεχνικα.δεν εχω ορεξη να μελετησω.απο τις 3 και μετα σιχαινομαι το οργανο που κραταω.γι αυτο βρηκαμε την λυση με τον μπασσιστα.αλλαζουμε οργανα.και η ωρα περναει στο αψε σβησε.παντως υποσχομαι οτι μολις ερθει η τελεκαστερ μου(θεμα χρονου)&και οι μαγνητες για την ροκινγκερ στρατ (αναποφασιστος ακομα) θα εχετε κλιπ απο ολες τις θεσεις ολων των κιθαρων , σε καθαρο και βρωμικο παιξιμο.

&

σωθειτε απο τη νυχτα!!!!! α μ ε σ α !!!!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kourosava, καλωσήρθες πίσω στον κόσμο της μέρας!

 

Εγώ από νύχτα έχω πάρει μια "μυρωδιά" δυό σεζόν σε μπουζουξίδικο, ως σερβιτόρος όμως...

 

Σε αντίθεση με τους προλαλήσαντες, θα ομολογήσω πως δεν θα έλεγα όχι στην προοπτική της νύχτας...όχι σαν μονόδρομο εργασιακά, αλλά...μια τζουρίτσα...μια-δυο σεζόν σε ένα μικρομεσαίο μαγαζί με παλιό καλό λαϊκό και ρεμπέτικο δεν θα με άφηνε αδιάφορο...

 

(το μαγαζί όπου δούλευα έκλεισε πριν προλάβω να...προβιβαστώ.. :lol: )

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Τρελη σεναριακη ιδεα....αγανακτισμενος μουσικος μεταμορφωνεται σε λυκανθρωπο καθε φορα που βγαινει απο το νυχτοκαματο στις μπουζουγλερι και κατοπιν τρωει ολους τους συναδελφους που επαιξαν μαζι του εκεινο το αμοιρο βραδυ ενω βιαζει λυσσαλεα σχεδον ολους τους θαμωνες του γυναικειου φιλου που ειχαν την τυχη να τον κοιταξουν εστω και φευγαλεα εκεινη την νυχτα.....

 

Όχι και τόσο τρελλή ρε antouan...Το "αλληλοσπάραγμα" των συναδέλφων και ο "βιασμός" των κορασίδων, δεν είναι τόσο μακρυά από την πραγματικότητα...ή τουλάχιστον δεν ήταν στα 18 συναπτά έτη που ασχολήθηκα με το άθλημα...και σε όλους τους χώρους που πέρασα...από συναυλίες,σκυλάδικα, πιάνο μπαρ, ροκ κλαμπ ακόμα και παιδικά πάρτυ (ο καλός ο μύλος -ή πορτοφόλι- όλα τα αλέθει)...

Το κακό όμως είναι, ότι τα τελευταία 5 χρόνια που έχω σταματήσει, διαπίστωσα με τρόμο το "θρίλλερ της ημέρας"....Τουλάχιστον οι άνθρωποι της νύχτας (εργαζόμενοι και πελάτες) απέκτησαν ένα "άλλοθι" στα μάτια μου.

Την μεθυσμένη τους αλήθεια που ποτέ δεν μπόρεσε να κρύψει τις -καλές ή κακές- προθέσεις τους...Και το χειρότερο όλων είναι ότι (πλάκα πλάκα) αρχίζει και μου λείπει η που...να η νύχτα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελη σεναριακη ιδεα....αγανακτισμενος μουσικος μεταμορφωνεται σε λυκανθρωπο καθε φορα που βγαινει απο το νυχτοκαματο στις μπουζουγλερι και κατοπιν τρωει ολους τους συναδελφους που επαιξαν μαζι του εκεινο το αμοιρο βραδυ ενω βιαζει λυσσαλεα σχεδον ολους τους θαμωνες του γυναικειου φιλου που ειχαν την τυχη να τον κοιταξουν εστω και φευγαλεα εκεινη την νυχτα.....

 

Όχι και τόσο τρελλή ρε antouan...Το "αλληλοσπάραγμα" των συναδέλφων και ο "βιασμός" των κορασίδων' date=' δεν είναι τόσο μακρυά από την πραγματικότητα...ή τουλάχιστον δεν ήταν στα 18 συναπτά έτη που ασχολήθηκα με το άθλημα...και σε όλους τους χώρους που πέρασα...από συναυλίες,σκυλάδικα, πιάνο μπαρ, ροκ κλαμπ ακόμα και παιδικά πάρτυ (ο καλός ο μύλος -ή πορτοφόλι- όλα τα αλέθει)...

Το κακό όμως είναι, ότι τα τελευταία 5 χρόνια που έχω σταματήσει, διαπίστωσα με τρόμο το "θρίλλερ της ημέρας"....Τουλάχιστον οι άνθρωποι της νύχτας (εργαζόμενοι και πελάτες) απέκτησαν ένα "άλλοθι" στα μάτια μου.

Την μεθυσμένη τους αλήθεια που ποτέ δεν μπόρεσε να κρύψει τις -καλές ή κακές- προθέσεις τους...Και το χειρότερο όλων είναι ότι (πλάκα πλάκα) αρχίζει και μου λείπει η που...να η νύχτα...[/quote']

 

συμφωνώ μαζί σου npap ... και όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και σε ροκ-μαγαζί στο Αμέρικα (2 χρόνια) με πολύ περισσότερο θρίλλερ. Πως αδειάζει η φαντασία σου και τα όνειρα σου μετα απο μία τέτοια εμπρειρία !!! είναι απίστευτο. Οταν ξέφυγα απο αυτό το λούκι έκανα να πιάσω κιθάρα 20 χρόνια (κυριολεκτώ), θαρείς εφταιγε η κιθάρα ...

Τωρα ξαναπαίζω για την πάρτι μου και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και τόσο τρελλή ρε antouan...Το "αλληλοσπάραγμα" των συναδέλφων και ο "βιασμός" των κορασίδων' date=' δεν είναι τόσο μακρυά από την πραγματικότητα...ή τουλάχιστον δεν ήταν στα 18 συναπτά έτη που ασχολήθηκα με το άθλημα...και σε όλους τους χώρους που πέρασα...από συναυλίες,σκυλάδικα, πιάνο μπαρ, ροκ κλαμπ ακόμα και παιδικά πάρτυ (ο καλός ο μύλος -ή πορτοφόλι- όλα τα αλέθει)...

Το κακό όμως είναι, ότι τα τελευταία 5 χρόνια που έχω σταματήσει, διαπίστωσα με τρόμο το "θρίλλερ της ημέρας"....Τουλάχιστον οι άνθρωποι της νύχτας (εργαζόμενοι και πελάτες) απέκτησαν ένα "άλλοθι" στα μάτια μου.

Την μεθυσμένη τους αλήθεια που ποτέ δεν μπόρεσε να κρύψει τις -καλές ή κακές- προθέσεις τους...Και το χειρότερο όλων είναι ότι (πλάκα πλάκα) αρχίζει και μου λείπει η που...να η νύχτα...[/quote']

 

Πολύ ωραίο post... και πολύ αληθινό... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και τόσο τρελλή ρε antouan...Το "αλληλοσπάραγμα" των συναδέλφων και ο "βιασμός" των κορασίδων' date=' δεν είναι τόσο μακρυά από την πραγματικότητα...ή τουλάχιστον δεν ήταν στα 18 συναπτά έτη που ασχολήθηκα με το άθλημα...και σε όλους τους χώρους που πέρασα...από συναυλίες,σκυλάδικα, πιάνο μπαρ, ροκ κλαμπ ακόμα και παιδικά πάρτυ (ο καλός ο μύλος -ή πορτοφόλι- όλα τα αλέθει)...

Το κακό όμως είναι, ότι τα τελευταία 5 χρόνια που έχω σταματήσει, διαπίστωσα με τρόμο το "θρίλλερ της ημέρας"....Τουλάχιστον οι άνθρωποι της νύχτας (εργαζόμενοι και πελάτες) απέκτησαν ένα "άλλοθι" στα μάτια μου.

Την μεθυσμένη τους αλήθεια που ποτέ δεν μπόρεσε να κρύψει τις -καλές ή κακές- προθέσεις τους...Και το χειρότερο όλων είναι ότι (πλάκα πλάκα) αρχίζει και μου λείπει η που...να η νύχτα...[/quote']

 

 

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου npap και ιδιαίτερα για το "θρίλλερ της ημέρας".

Εγώ αντίθέτως δεν παράτησα τη νύχτα στα 26 χρόνια συνεχούς απασχόλησης με το σπορ αυτό,αλλά εδώ και μία 10ετία ασχολουμαι και με πρωινή εργασία σαν μέλος κρατικής ορχήστρας.

Σίγουρα φιλοχρήματος δεν είμαι,όταν όμως έχεις να μεγαλώσεις 2 παιδιά και τα πράγματα έχουν δυσκολέψει τόσο,ξεπερνάς την κούραση.

Εδώ να δείτε βιασμοί που υπάρχουν καθημερινά.

Να έχεις το κάθε @γ@μητο καρεκλάτο μοσχάρι,αστοιχείωτο,άσχετο με το είδος,βολεμένο από τον κάθε ψηφοθήρο,να επεμβαίνει ή να προσβάλει την προσωπικότητα κάθε ταλαίπωρου μουσικού,που έφαγε τα χρόνια και τα μάτια του επάνω σε στίβες χαρτιών με καλικατζαράκια.Και να πρέπει να κάνεις τον μ@λ@κ@ σκεφτόμενος πάντα τα 3 στόματα που σε περιμένουν.

Να λες στον μαέστρο <με τι διάθεση να κάνουμε πρόβα αφού τον προηγούμενο μήνα δεν πληρωθήκαμε> και να σου λέει<πάμε-πάμε η ώρα είναι 10>(στα π@π@ρια του δηλαδή).Χέστα

Τουλάχιστον η νύχτα είναι κάπως διαφορετική.

Αν κάνεις σωστά τη δουλειά σου κανείς δεν μπορεί να σου πεί τίποτα.Μπορεί να μη γουστάρεις κάποιους συναδέλφους.Και λοιπόν?Κόβεις και το καλησπέρα.Συνεχίζεις να κάνεις σωστά τη δουλειά σου.Ποιός θα σου μιλήσει?Τελειώνει η σεζόν και ...χαίρετε.Αφού πήραμε την απόφαση να δουλέψουμε και όχι να παίξουμε σκεφτόμαστε μόνο φράγκα και τίποτε άλλο.Θέλουμε να αγοράζουμε και καλά όργανα βλέπεις και μας χρειάζονται.Με ποιά πρωινή δουλειά των 600 & 700 euro μπορείς να τα πάρεις?

Βέβαια εξαρτάται και τον χώρο που βρίσκεσαι.Αν η επιλογή σου είναι Ξ κατηγορία έ τότε ότι και να συμβεί έπρεπε να το περιμένεις.

Το τι γίνεται από κάτω στον κόσμο σίγουρα δε μας αποσχολεί. αν έχει ξέκωλα ή το ποιός κερατώνει ποιόν.

Μήπως και αυτό είναι πρόβλημα της νύχτας?

Τι να πούμε για το κέρατο της μέρας τότε?Όσοι τό'χουν κάνει με παντρεμένες θα ξέρουν ποιές είναι οι κατάληλες ώρες.Σίγουρα όχι τη νύχτα πάντως...Το πολύ πολύ να φάμε εμείς κανένα κέρατο μιάς και δουλεύουμε βράδυ :lol:

Φίλε kourosava χωρίς να ξέρω την οικονομική σου κατάσταση (ειλικρινά σου εύχομαι ποτέ να μη αντιμετωπίσης πρόβλημα) για την επιλογή σου να τα παρατήσεις,νομίζω ότι τα προβλήματα δεν σου τα δημιούργησε η νύχτα,αλλά ο δικός σου προγραμματισμός (αν και στο post σου βλέπω μία δόση χιούμορ) :wink:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το βραδυνό φαγητό κάνει κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου