Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση σχετικά με την USPS


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Την περασμένη Δευτέρα μου έστειλαν από Αμερική ένα δέμα με την υπηρεσία "Express Mail International" (3-5 εργάσιμες παράδοση,με tracking number).Παρακολουθόντας το μέσω της υπηρεσίας "Track&Confirm",όλα πήγαιναν καλά αφού την ίδια -κιόλας- μέρα (1/2/11) αναχώρησε από τις Η.Π.Α. Να πω επίσης οτί δεν είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ τη συγκεκριμένη υπηρεσία και έχω εμπειρία με μεταφορές.Όλες τις άλλες φορές παραλάμβανα τα δέματα μέσα σε 6-7 μέρες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την USPS.Το θέμα είναι οτί από τις 1/2/11 δεν έχει υπάρξει κάποιο σχετικό update...(ούτε καν οτί έχει φτάσει στην Ελλάδα...),κάτι που δεν είναι λογικό...(τουλάχιστον σε σχέση με τις άλλες φορές.) Μήπως έχει τύχει σε κάποιον από σας το ίδιο,να έχει καθυστερήσει περισσότερο από το κανονικό με την ίδια υπηρεσία?Προσάθησα να πάρω τηλ. στα κεντρικά της USPS,αλλά το νούμερο ισχύει μόνο για κατοίκους των Η.Π.Α. Για εδώ δεν το συζητάμε καν (συνεργάζεται με τις Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ),δεν έχουν ιδέα,το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να παραδίδουν το δέμα...όταν φτάσει! ;D (Τους πήρα ήδη τηλ.,αλλά..."δεν"....)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατο παραδειγμα εχω και γω .

 

Με το track της usps μου λεγε οτι εχει φυγει απο αμερικη απλα και περιμενα να εμφανισει οτι φτανει ελλαδα . περιμενα και περιμενα και περιμενα  , εμπαινα και στο track των ελτα μηπως εχει εμφανιστει αλλα παλι τιποτα . και ξαφνικα μετα απο 14 μερες μου ρθε με τον ταχυδρομο . Μπαινω στο track της usps και ακομα δεν ειχε γραψει οτι εφτασε ελλαδα !

παει χαλασαν και οι αμερικανοι

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bingo!Αυτό ακριβώς υποπτευόμουν και γω...Οτί έχει μεν φτάσει στην Ελλάδα,αλλά δεν έχει γίνει σχετικό update...Πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία!

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ακριβώς στην ίδια θεση. Παρήγγειλε κάτι που εστάλη τη Δευτέρα κ απο την Τρίτη δεν έχει υπάρξει update. Το δικό μου εστάλη με USPS priority mail international, μήπως είναι κάτι διαφορετικό απο το δικό σου; anyway, Δευτέρα θα καλέσω την USPS μήπως βγάλω άκρη κ θα επανέλθω με ενημέρωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη διαφορά είναι στον χρόνο παράδοσης.(3-5 εργάσιμες παράδοση με "Express Mail International" και 6-10 με Priority mail International)

 

Ρίξε μιά ματιά εδώ:

 

http://www.usps.com/international/sendpackages.htm

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσφατο παραδειγμα εχω και γω .

 

Με το track της usps μου λεγε οτι εχει φυγει απο αμερικη απλα και περιμενα να εμφανισει οτι φτανει ελλαδα . περιμενα και περιμενα και περιμενα  , εμπαινα και στο track των ελτα μηπως εχει εμφανιστει αλλα παλι τιποτα . και ξαφνικα μετα απο 14 μερες μου ρθε με τον ταχυδρομο . Μπαινω στο track της usps και ακομα δεν ειχε γραψει οτι εφτασε ελλαδα !

παει χαλασαν και οι αμερικανοι

 

+1 Ακριβως το ιδιο μου χει συμβει 3 φορες με χρονους παραδοσης απο 7 (πιο πριν δεν ανησυχω ποτε  ;D ) εως και 25 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανό...Απλά είναι η πρώτη φορά που μου τυχαίνει να μην γίνεται update.Tις άλλες φορές όταν το αντικείμενο ήταν στο τελωνείο,γινόταν σχετικό update που έγραφε συγκεκριμένα: "Into Foreign Customs".Αλλά απ΄ότι αποδείχτηκε με τις περιπτώσεις του Ksekourdistos και του ndnikola,το πρόβλημα είναι γενικότερο...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση, το δέμα μου αποχώρησε απο τις ΗΠΑ πριν απο 2 μέρες και προς το παρών περιμένω το δέμα.

PRS,Suhr,D'Angelico,D'Aquisto,Sadowsky,G&L,Gibson,Steinberger,Fender,etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα απο τα Χριστουγεννα & μεχρι να ξεσκαρταρει ο τεραστιος ογκος δεματων πολλες φορες γινεται ο μαυρος ο χαμος στο τελωνειο και "ξεχνανε" να σκαναρουν (για αυτο και δεν παραγγελνω ποτε τιποτα απο τον ΔΕΚ-ΜΑΡΤΙΟ..... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου