Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση σοβαρου luthier στην Αθηνα...


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά.

 

Σε ένα live ο τραγουδιστής μας δεν είχε περάσει καλά στη ζώνη μια ακουστική Yamaha, με αποτέλεσμα το headstock να χτυπήσει κάτω, και μετά από λίγες μέρες να ανοίξει ρωγμή στο μπράτσο. Δεν είμαι από Αθήνα, και κάποιος γνωστός μου είχε πει να την πάω στον Καγμάκη. Του είπα απλά να την κολλήσει, καθώς δεν με ένοιαζε στο συγκεκριμένο σημείο η όποια ατέλεια (ήταν σχετικά κοντά στα πρώτα τάστα).

 

Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να μου είχε πάρει 35 ευρώ ή 25. Η κιθάρα είναι μια χαρά. Γενικά υπάρχουν και πιο έμπειρα μέλη από εμένα να σου προτείνουν κάποιον. Αυτή η εμπειρία πάντως από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπέρα!

ο κ.Βραχάτης είναι φοβερός οργανοποιός και αναλαμβάνει και σεταρήσματα επισκευες κ.τ.λ. Επήσης δέν έχει 2 βδομάδες αναμονή :)

  το πρόβλημα είναι οτι μένει Σαλαμίνα δηλαδη κανα μιαμισάωρο εαν δεν έχεις μεταφορικό.απ την άλλη μπορεί ίσως να κανονήσεις να πάς όταν μπορεί να πιάσει τη κιθάρα και να μη πηγαινο έρχεσαι απο αθήνα!

  ο Βραχάτης έχει φτιάξει ανάμεσα σε άλλα και τη φοβερή κόκκινη κιθάρα του Κροκίδη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

υπάρχει ακόμα αυτό το μαγαζί? τι μου θύμησες τώρα... απο εκεί πήρα την πρώτη μου κιθάρα  :)

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Καλημέρα,

 

Δοκίμασε το εργαστήριο "Χορδοφωνον"  Εμ. Μπενάκη 63-65

 

Είναι κατασκευαστές κιθαρών & επισκευαστές με εμπειρία στίς αναπαλαιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ενα χρονο μετα κατι θα εχει βρει το παλικαρι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.antonisbass.com/

 

Εγώ προτείνω αυτόν. Είναι στο Αιγάλεω. Είναι κατασκευαστής οργάνων, κυρίως μπάσου, αλλά σου φτιάχνει ότι θέλεις όπου θέλεις. Εγγύηση!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου