Προς το περιεχόμενο

Αισθηματικά & μπάντα πάνε μαζί?


Minoru

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι ομως, αυτο το thread αξιζε τη νεκρανασταση, μονο και μονο για να σχολιαστει η επική μεταφραση του "fitter, happier, more productive" απο τον bloody_sunday στη σελιδα 4 που περασε τοτε απαρατηρητη (τς τς τς...). Eύγε mr. sunday.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Aν και λίγο χοντροκομμένη, χαίρομαι που κάποιος το πρόσεξε, έστω & μερικά χρόνια μετά! ;D

 

Σε ευχαριστώ για το κοπλιμέντο. :)

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλεύει.

Επειδή εδώ στην Ελλάδα τα πράγματα είναι ανοργάνωτα, τρώω περισσότερο απ' ότι ρίχνω.

Δεν είναι η Αθήνα Βερολίνο Νικόλα, κάταλαβέ το.Ασε που ζηλεύω κιόλας.......

 

Ρε ΠΩΣ και μου ξεφυγε αυτη η ThreadΑΡΑ... ;D....

 

Κατσε να θυμηθω...ΩΧ ΠΑΝΑΪΑ ΜΟΥ...τωρα θυμηθηκα... ;D

 

Λοιπον την ημερα του Αγιου Βαλεντινου ημουνα ΒΕΡΟΛΙΝΟ και ειπαμε με κατι φιλους που ειχανε ερθει να με δουνε να βγουμε να φαμε εξω ΣΝΙΤΣΕΛΑΚΙ....

 

BTW τo ΜΙΚΡΟ σνιτσελ στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ ειναι αυτο.. ;D

 

austria.jpg

 

το κακο ειναι οτι ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ και ετσι και τα 4 φημισμενα σνιτσελαδικα ....ηταν γεματα....

 

ειχε και -7 και κοντευαμε να πεθανουμε και απο την πεινα και απο το κρυο πηγαινοντας απο σνιτσελαδικο σε σνιτσελαδικο... ;D

 

ωσπου ο ...κομμουνιστης της παρεας (πρωην Ανατολικογερμανος φιλος) μας προτεινε να παμε στο νεο "βιολογικο" σνιτσελαδικο που ειχε ανοιξει στο Kreuzberg...

 

μπηκαμε λοιπον σε ενα ταξι και πηγαμε...προς καλη μας τυχη ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΡΑΠΕΖΙ (λιγο στριμωγμενα βεβαια..) και  ξελιγωμενοι απο την πεινα παραγγειλαμε....

 

Υστερα απο..2-3 λέπτα ομως κατι δε μου πηγαινε καλα....καταρχην στο εστιατοριο δεν υπηρχε ουτε ενα ζευγαρι (αντρας-γυναικα) ,στα τραπεζια καθοτανε ειτε αντρες ,ειτε γυναικες....αναμικτη...παρεα ΠΟΥΘΕΝΑ...μετα ο ενας απο τους 3 σερβιτορους αρχισε να...με γλυκοκοιταει.... ;D .... το τελειωτικο χτυπημα ηρθε οταν μαζι με τα..σνιτσελ μας εφεραν και....ψωμακια σε σχημα...ΚΑΡΔΙΑΣ  ;D και  μας ευχηθηκαν και .... αιωνια αγαπη με τους ...αγαπημενους μας... ;D

 

Oh yes...it was a GAY Schnitzel place.... ;D

 

Που ορεξη για ΝΟΙΖ μετα.. ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

ωσπου ο ...κομμουνιστης της παρεας... Oh yes...it was a GAY Schnitzel place

 

Νίκο με τρομάζεις... Δεν πιστεύω να είχατε και μπάντα μαζί  ;D ;D ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ε-ΠΙ-ΚΟ thread,ίσως το καλύτερο που έχω διαβάσει ποτέ στο forum τόσο καιρό!! ;D ;D ;D ;D

 

Πραγματικά είναι έπος, αλλά ημιτελές. Τελικά τι έγινε, το ειδύλλιο προχώρησε ή τζάμπα τόσες σελίδες thread;

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον στο παρών thread ήμουν με την κοπέλα μου (τότε είχα) και το έχασα... Κοίτα να δεις... πως μου ξέφυγε?

Επειδή δεν το είδα πουθενά τον OP μάλλον την κατάφερε κι εξαφανίστηκε!!!  ;D

Άντε άντε...

Πάντως ισχύουν 2 κανόνες για μπάντες:

α) Μην πάρεις γυναίκα στην μπάντα

β) ΕΑΝ παραβείς τον πρώτο κανόνα, ΜΗΝ ΠΗΔΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΑ ΣΟΥ!!!

αυτά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πραγματικά είναι έπος, αλλά ημιτελές. Τελικά τι έγινε, το ειδύλλιο προχώρησε ή τζάμπα τόσες σελίδες thread;

 

 

 

Δυστυχώς δε μπορώ να ξέρω,αλλά από την ελάχιστη εμπειρία μου από τέτοια ειδύλλια,μάλλον βλέπω τη μπάντα να έσπασε και τον φίλο να έμεινε με την κιθάρα στο χέρι! ;D

 

Πέρα από τον (πολύ) χαβαλέ,2 μπάντες ήξερα που η τραγουδιάρα τα είχε με κάποιο μέλος και οι 2 μπάντες έσπασαν με το χωρισμό των ζευγαριών!Στη μια από τις 2 μπάντες έγινε πανικός,φωνές και κακό μέσα στο studio εν ώρα πρόβας και show.Άτιμη φάρα οι τραγουδιάρες! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως ισχύουν 2 κανόνες για μπάντες:

α) Μην πάρεις γυναίκα στην μπάντα

β) ΕΑΝ παραβείς τον πρώτο κανόνα, ΜΗΝ ΠΗΔΗΞΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΑ ΣΟΥ!!!

αυτά...

 

1000+

Μπάντες με μια γυναίκα και full άντρες σπάνια λειτουργούν αναίμακτα,if you know what I mean.Αν γίνει το α κύριε funky μπασίστα,θα γίνει και το 2.Τι,μισές δουλειές θα κάνουμε;! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δε μπορώ να ξέρω,αλλά από την ελάχιστη εμπειρία μου από τέτοια ειδύλλια,μάλλον βλέπω τη μπάντα να έσπασε και τον φίλο να έμεινε με την κιθάρα στο χέρι! ;D

 

Πέρα από τον (πολύ) χαβαλέ,2 μπάντες ήξερα που η τραγουδιάρα τα είχε με κάποιο μέλος και οι 2 μπάντες έσπασαν με το χωρισμό των ζευγαριών!Στη μια από τις 2 μπάντες έγινε πανικός,φωνές και κακό μέσα στο studio εν ώρα πρόβας και show.Άτιμη φάρα οι τραγουδιάρες! ;D

 

Ειναι κανονας αυτος. Δεν μπλεκουμε τη δουλεια με την κρεβατοκαμαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου