Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμα-γυαλισμα καπακια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Θα ήθελα αν ξέρετε να μου πείτε με τί μπορώ να καθαρίσω τα καπακια και τα κλειδία που είναι χρυσά (επιστρωση) αλλα ψεύτικα.Μιλαω για τα default της Epiphone Joe Pass.Εχουν θαμπώσει και έχουνε και μια ασπρίλα απο πάνω.Ρωτισα σε γνώστο μαγαζί και μου είπανε οτι δεν μπορώ να κάνω τπτ γιατι είναι κάποια ελαφρια επιστρωση και αν βαλω οτιδηποτε για να τα καθαρίσω γυαλισω θα φύγει και θα γίνουν ασημένια και μου προταθηκε να πάρω χρυσά...

Αν έχετε υπ όψην σάς καποια λύση-πρόταση θα με βοηθούσατε...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και καινουρια να παρεις, καποια στιγμη θα θαμπωσουν και θα φυγει σιγα σιγα η επιστρωση.

 

Απλα, τα καλυτερης ποιοτητας (θεωρητικα) θα "χαλασουν" πιο δυσκολα.

Και λεω θεωρητικα γιατι αν ο ιδρωτας σου ...λιωνει σιδερα, θα τα θαμπωσεις σε καμια βδομαδα...  ;D

 

Χρυσα (solid) δεν υπαρχουν. Εκτως αν εισαι ο πριγκηπας του Μπρουνει και τα παραγγειλεις....  ;)

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ δεν υπάρχει τροπος να τα καθαρίσω κάπως???Μου μπιχλιαζει το image της κιθάρας ... και τα κλειδία το ίδιο... :( :( :(

Η μονη λύση είναι η αλλαγή ???

 

και καινουρια να παρεις, καποια στιγμη θα θαμπωσουν και θα φυγει σιγα σιγα η επιστρωση.

 

Απλα, τα καλυτερης ποιοτητας (θεωρητικα) θα "χαλασουν" πιο δυσκολα.

Και λεω θεωρητικα γιατι αν ο ιδρωτας σου ...λιωνει σιδερα, θα τα θαμπωσεις σε καμια βδομαδα...  ;D

 

Χρυσα (solid) δεν υπαρχουν. Εκτως αν εισαι ο πριγκηπας του Μπρουνει και τα παραγγειλεις....  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβαίνω σωστά, η ασπρίλα που βλέπεις είναι το "χρυσό" που έχει ήδη φύγει από το καπάκι. Αν το "καθαρίσεις" όπως λες, ίσως το μόνο που θα καταφέρεις είναι να φύγει κι άλλο "χρυσό".

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβαίνω σωστά, η ασπρίλα που βλέπεις είναι το "χρυσό" που έχει ήδη φύγει από το καπάκι. Αν το "καθαρίσεις" όπως λες, ίσως το μόνο που θα καταφέρεις είναι να φύγει κι άλλο "χρυσό".

 

Όχι δεν ειναι "χρυσό" που έχει φύγει...ειναι απο το θάμπωμα...και δεν είναι λείο...αν περάσεις το δάχτυλο απο πάνω το αίσθάνεσαι "άγριο"...αν το ξύσω με το νύχι ψυλοφεύγει αλλα όχι τελείως....Υπ'οψην ειναι 4 χρονων η κιθάρα και δεν έχουν καθαριστεί και γυαλιστει ποτε τα καπακια και ολες οι αλλες "χρυσες" επιφανειες ( κλειδια κλπ )

Δεν ξερω αν καταλαβενετε τι εννοω ο ποιητης...  ??? ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που ειναι και τεσσαρων χρονων εγω δεν θα ελεγα οχι σε καινουργια...

 

Ουτε και εγώ φίλε μου δεν θα έλεγα όχι ... αν είχα και τα λεφτά και το χρόνο... :) :) :)...που προφανώς δεν τα έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου