Προς το περιεχόμενο

Serial Key των Windows 7 χωρις το dvd.


oikongiorgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες καθε χερι βοηθειας δεκτο! Απεκτησα απο τη σχολη μου ενα κλειδι αυθεντικο για τα καινουρια windows αλλα δεν εχω...τα windows. Αν τα βαλω απο αλλο dvd ασχετο, και βαλω το κλειδι που εχω, θα δουλεψουν? Η θα βασανιστω τζαμπα? Ευχαριστωωω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω, χωρίς να είμαι και σίγουρος, πως δεν επιτρέπετε τέτοιο ποστάρισμα.

Αν κάνω λάθος, δες την γνώμη μου παρακάτω.

 

 

Νομίζω πως στην λεπτή γραμμή που κινείσαι, ανάμεσα στην νομιμότητα και στην παρανομία, θα δουλέψει.

Εδώ δουλεύουν κλειδιά-αντικλείδια.

Γιατί να μην δουλέψει ένα αυθεντικό?

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν εχω παρανομα το κλειδι! Μας το παραχωρησε η σχολη, εντελως νομιμα, καλυπτεται απο το πανεπιστημιο! Απλα το λινκ που μας δωσανε για να κατεβασουμε τα windows, δεν λειτουργει προσωρινα και ετσι ψαχνω μηπως τα βρω (αυθεντικα) απο αλλου!. Σε ευχαριστω για την απαντηση!.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν εχω παρανομα το κλειδι! Μας το παραχωρησε η σχολη, εντελως νομιμα, καλυπτεται απο το πανεπιστημιο! Απλα το λινκ που μας δωσανε για να κατεβασουμε τα windows, δεν λειτουργει προσωρινα και ετσι ψαχνω μηπως τα βρω (αυθεντικα) απο αλλου!. Σε ευχαριστω για την απαντηση!.  ::)

 

Αυτπ φανταστικα και εγω στην αρχη, και σε εμας το ιδιο γινεται. Προσωπικα εχω το κλειδι για τα windows 7 εδω και κανα χρονο και ακομα να τα βαλω  :P

 

Νομιζω παντως οτι αυτο που θελεις να κανεις γινεται κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την ανταποκριση.

Αναρωτιομουν αν γινεται γιατι φανταστειτε να τα σβησω οοολα απο μεσα, να παω να το βαλω, και να μην γινεται... Θα παει τζαμπα μια ολοοοκληρη μερα κανοντας ουσιαστικα ενα φορματ χωρις λογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω την αίσθηση ότι γίνεται. (Και ότι είναι νόμιμο)

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που το 2011 υπάρχουν ακόμη πανεπιστήμια που αγοράζουν ΜΑΖΙΚΑ άδειες των windows  για να τις μοιράσουν στους φοιτητές. Ελπίζω να μην είσαι φοιτητής στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που το 2011 υπάρχουν ακόμη πανεπιστήμια που αγοράζουν ΜΑΖΙΚΑ άδειες των windows  για να τις μοιράσουν στους φοιτητές. Ελπίζω να μην είσαι φοιτητής στην Ελλάδα.

 

Εlaborate please, εχει ενδιαφερον αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καθόλου παράνομο αυτό που ζητάς. Την άδεια την έχεις. Όντως σε πάμπολες σχολές μέσω του MSDN Academic Alliance δίνεται πρόσβαση στην Microsoft από όπου μπορούν οι εγγεγραμένοι φοιτητές να κατεβάσουν αρκετά καλούδια συνήθως σε ISO images με τα κλειδια τους.

 

Δεν έχεις λογαριασμό e-academy?

 

Τα Win7 όπως και τα Vista είναι ένα DVD και εξαρτάται από το key που θα του δωσεις ποια version θα εγκατασταθεί. Οπότε άνετα δανείσου το από κάποιον που το έχει ήδη και εγκατέστησε το ή αν θες να το έχεις μόνιμα, βρες το ISO από κάπου και ρίχτο σε ένα DVD. Πιο παλιά μπορούσες να κατεβάσεις trial εκδοσεις απευθείας από την Microsoft (όταν ακόμα ήταν RC και Beta). Αν ισχύει και για την τελική κατεβασε τα από εκεί και βάλε το κλειδί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι γίνεται. (Και ότι είναι νόμιμο)

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που το 2011 υπάρχουν ακόμη πανεπιστήμια που αγοράζουν ΜΑΖΙΚΑ άδειες των windows  για να τις μοιράσουν στους φοιτητές. Ελπίζω να μην είσαι φοιτητής στην Ελλάδα.

 

Γιατι να μην υπαρχουν? Οταν μας υποχρεωνουν να δινουμε εξεταστεα μαθηματα πανω στη φορμα των windows και του office, δεν ρωτανε αν εχω 250 ευρω να δωσω ωστε να τα αγορασω. Δεν θα ηταν αδικο? Αυτο, ειναι ενα απ τα λιγοστα καλα πραγματα που εχουν απομεινει στα ελληνικα δημοσια πανεπιστημια.

 

Τωρα, περα απ αυτο, ειδα οτι το κλειδι ειναι της εκδοσης profesional, οποτε πρεπει και να βρω την profesional εκδοση και οχι πχ την premium, σωστα? Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατι να μην υπαρχουν? Οταν μας υποχρεωνουν να δινουμε εξεταστεα μαθηματα πανω στη φορμα των windows και του office, ...

 

Τι ακριβώς σημαίνει "εξεταστέα μαθήματα στη φόρμα των windows και του office"? Μήπως εννοείς ότι υποβάλλετε εργασίες και τις θέλει ο μπάρμπας σε .doc ή σε .xls?

 

 

Πάντως η Ευρωπαϊκή Επιτροπή (πριν 3-4 χρόνια αν θυμάμαι καλά) σταμάτησε να δίνει τα έντυπά της σε μορφή .doc και πλέον οι διάφορες φόρμες διανέμονται σε .rtf (όταν πρέπει να συμπληρώσεις) και .pdf αν είναι απλώς έγγραφο από το οποίο θα ενημερωθείς.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου