Προς το περιεχόμενο

Δύο κιθάρες σε ένα ενισχυτή


siemen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις πήρα την καινούργια μου κιθάρα και θέλω όταν έρχεται σπίτι μου κανένας φίλος να παίζουνε δύο κιθάρες μαζί από ένα ενισχυτή (Line6 Spider IV 30).Τι Πρέπει να κάνω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι σαν το παραπάνω ΑΒΥ box.

 

Δυστυχώς, μην περιμένεις φοβερό αποτέλεσμα και οι λύσεις που θα δώσουν άνω του μετρίου αποτέλεσμα, πλησιάζουν τη τιμή ενος δεύτερου μικρού ενισχυτή.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα την καινούργια μου κιθάρα και θέλω όταν έρχεται σπίτι μου κανένας φίλος να παίζουνε δύο κιθάρες μαζί από ένα ενισχυτή (Line6 Spider IV 30).Τι Πρέπει να κάνω???

 

Εσύ συνδέεις κανονικά στο  input του ενισχυτή.

 

Ο φίλος σου με κάποια προενίσχυση ή πεταλιέρα  μπορεί να συνδεθεί στο aux in (cd in) του ενισχυτή. Αν δεν έχει προενίσχυση ή πεταλιέρα, θα ακούγεται μόνο καθαρός ήχος απ'τη 2η κιθάρα.( δεν θα μπορεί να έχει drive ήχους και εφφέ,ανεξάρτητα απ'ότι θα έχεις εσύ στο input)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιγκούνης ή/και τεμπέλης είναι...ο φίλος σου? ;D

 

Αν το μόνο ζητούμενο είναι σώνει και καλά να ακουστούν και οι 2 κιθάρες από έναν ενισχυτή,σου τις είπαν τις λύσεις.

 

Αν όχι,πες του να αγοράσει ή να φέρει τον δικό του...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου