Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για το νέο μου κομμάτι.... ''Για το Λουλούδι μου''


aleksis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ένα σύγχρονο έντεχνο τραγουδι...

Ο καθένας μπορεί να το αφιερώσει στο έτερο του ήμισυ....

πείτε μου αν θέλετε τις γνώμες σας... :)

 

anagh h siwph brosta sth morfh sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φοβαμαι πως δε βρήκα κατι το ενδιαφέρον και μαλιστα βρηκα και μερικά ασχημα σημεία  :-\ Τη μουσικη την εχουμε ακουσει πολλές φορές, τους στίχους περισσότερες. Οκ, ξερεις να παιζεις, ξερεις να χειριζεσαι τη μουσικη, αλλα (κρινοντας απο αυτο το κομματι μονο) δεν εχεις καποια συγκεκριμενη ιδέα. Είναι σαν ενα κολαζ απο Χατζηγιάννη και Πλουταρχο

 

Ο στίχος "τι ματακια ειναι αυτα" κατα τη γνωμη μου πρεπει να φυγει. Είναι ασχημος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε μου,αν και δεν είμαι φαν του είδους το βρήκα αρκετά καλό και πιασάρικο! Έχω δύο καλοπροαίρετες ενστάσεις που προφανώς θα θες να ακούσεις!

 

1)η γραμμή της φωνής βγαίνει σε αρκετά σημεία off beat έτσι ώστε να σου βγεί ο στίχος, πράγμα που με χάλασε λίγο!

 

2)Έχω την αίσθηση πως έχεις κάνει υπερβολική χρήση reverb στη φωνή και ειδικά στα σημεία που έχεις βάλει κ δεύτερη φωνη με ακόμα περισσότερο reverb επικρατεί χάος στα αυτιά μου.

 

Προφανώς δεν είναι επαγγελματική δουλειά, οπότε κάθε σχόλιο θα το κάνει καλύτερο!

Καλά το πας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου θύμισε Δυτικές Συνοικίες. Μόνο το reverb στα φωνητικά με χάλασε λίγο. Κατά τ'άλλα πολύ συμπαθητικό.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περίεργο κολλάζ ήταν αυτό, Χατζηγιάννης, με μπάσσο από new wave group της δεκαετίας του '80, με κάτι από Triffids, με μέτρια φωνητική ερμηνεία και στίχο της ......ς.

Πάντως στη γυναίκα μου άρεσε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Κάθισε" στ' αφτιά μου και το βρήκα συμπαθητικό. Θα μπορούσε να παίζει στο ραδιόφωνο, εδώ παίζουν πολύ χειρότερα. Μια ακόμα ενδιαφέρουσα εκδοχή της πεπατημένης λοιπόν. Το θέμα είναι αν για σένα αυτό είναι ο στόχος ή η αφετηρία για κάτι ακόμα καλύτερο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ ραδιοφωνικό (στο ελληνικό ραδιόφωνο δηλαδή). Μια χαρά για το είδος του, όπως είπαν κ παραπάνω μια ακόμα εκδοχή του κλασσικού ελληνικού ραδιοφωνικού στυλ. Με αυτό το approach θα έκοβα λίγο το instrumental μέρος στη μέση, νομίζω κάνει το κομμάτι βαρετό για το κοινό στο οποίο αναφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περίεργο κολλάζ ήταν αυτό, Χατζηγιάννης, με μπάσσο από new wave group της δεκαετίας του '80, με κάτι από Triffids, με μέτρια φωνητική ερμηνεία και στίχο της ......ς.

Πάντως στη γυναίκα μου άρεσε.

(Ο πλυθηντικός λόγω της μεγαλης διαφοράς ηλικίας)...

Κατ'αρχας σεβαστή η αποψή σας για τη φωνή μου...όπως και ο συνδυασμός που αναφέρατε ,ο οποίος μου έδωσε να καταλάβω περίπου,τα μουσικά σας ακούσματα..

Ο στίχος που είναι της .....ς όπως λέτε..είναι επίτηδες γραμμένος ετσι...''απλός''...γιατί σε ένα ερωτικό κομμάτι όπως το συγκεκριμένο,το άτομο που θέλει να το αφιερώσει κάπου,δεν επιδιώκει να επιδείξει μέσα από αυτο,την ''ποιοτητα'' της μουσικής παιδείας του...!Απλά Θέλει να περάσει τα συναισθήματα του στον άνθρωπο που θα το ακούσει...Με τον πιο λιτό τρόπο..ισως και με μια φτωχή μικρή χιλιοχρησιμοποιημένη λέξη της καθημερινότητας..

Βέβαια αν δεν γουστάρει  κατι τόσο φτωχό διότι ίσως να του μειώνει το ΄''κύρος'' ,μπορεί εύκολα να του διαβάσει ενα ποίημα του Καβάφη..Εσείς που ''μεταφράσατε'' τα λόγια μου στο κομμάτι,ως μερικες τελείες και ενα τελικό ''ς'' , προφανώς μπορείτε να αρκεστείτε σε ποιήματα.. ;)

Διαβάστε και το μήνυμα του kleinmeiner λίγο μετά το δικό σας...ίσως σας πει κάτι...

Κάτι ακόμα..Δικαίωμα στον έρωτα εχουν όλοι.. όχι μόνο οι ''διανοούμενοι'' καλή ώρα...Φιλικά πάντα!  :)

 

anagh h siwph brosta sth morfh sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου