Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για το νέο μου κομμάτι.... ''Για το Λουλούδι μου''


aleksis1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσυ που οριζεις τη μετριοτητα εισαι ταλαντουχος?

 

Οκ, το γυρισαμε στην τρελιτσα :) Πασο κι απο μενα. Ειστε κουραστικοι εσεις που δεν εχετε τι να πειτε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρακαλώ έναν Mod να πάει τις μισές απαντήσεις στην παιδική χαρά γιατί θα δούμε Λαζάνη νο2 και είναι κρίμα να χαλάσουμε το ποστ του παιδιού...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο "τόσα και χειρότερα ακούμε στο ραδιόφωνο γιατί όχι και το δικό σου" είναι τρις χειρότερο από το "μπορείς και καλύτερα". δεν υπάρχει τίποτα το ειρωνικό είναι απλά η αλήθεια: ό,τι μπορεί και καλύτερα. ειρωνικό θα ήταν αν έλεγες "παράτα τα παλικάρε δεν το κατέχεις)

σε σχήμα όπλου "Πήγε στο Θεό έβρισες τον Θεό")

 

Σημείωση. Ειρωνία είναι να την πεις σε κάποιον εμμέσως. Το "παράτα το παλίκαρε δεν το κατέχεις" δεν έχει τίποτα το έμμεσο :D

 

Συμφωνώ με τον neeq σε όλα.

 

(μου θύμισες στο δημοτικό που κάποιος έβριζε τον άλλον και έλεγε "Καθρεπτάκι καθρεπτάκι" ή έχοντας το χέρι σε σχήμα όπλου "Πήγε στο Θεό έβρισες τον Θεό")

αχαχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες οι κόσμιες γνώμες δεκτές ..Δεν αξίζει να τσακωθούμε κι όλας..

Δεν γινεται να έχουμε ολοι τις ιδιες απόψεις..

Όσο για κάποια σημεία που μου επισημανατε θα προσπαθήσω να τα διορθώσω στο μέλλον..Αποψη μου,πιστέυω πως το κομμάτι μου ισως να αρέσει περισσότερο στις ηλικίες που προσσεγγίζουν την δικη μου...  :)

anagh h siwph brosta sth morfh sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορι μου neeq πας καλά;

Κατ'αρχας πού ξερεις πώς τα'χω παει εγω στη μουσικη; Απο ενα post;  :o

Κατα δευτερον ειναι η ΔΙΚΗ σου αποψη οτι το κομματι ειναι ασχημο. Και λεω επειδη σου ΖΗΤΑΕΙ το παιδι την ΑΠΟΨΗ σου οτι ειναι μια λεπτη θεση που ο αλλος εχει ανοιχτει κ ειναι ευαλλωτος.

Εγω προσωπικα αν δεν εβλεπα κατι καλο στο κομματι θα το ελεγα αλλα με τον τροπο παντα που χρειαζεται, αν πεις "τι ασχολεισαι βρε μαλακα" θα καταρρακωσεις τον αλλο, θελει μια αντικειμενικοτητα κι ο αλλος θα βγαλει τα συμπερασματα του και θελει επισης να φαινεται οτι σε ενοιαξε η υποθεση του αλλου κι οχι οτι ηθελες απλα να γινεις κακος. Ολα αυτα γινονται αντιληπτα αλλα συνηθως ασυνειδητα, σαν "καλλιτεχνες" ας εχουμε την ευαισθησια να τα διακρινουμε.

Αυτα για την "ψευτοηθικη". Αλλα μου φαινεται δε διαβασες καν τι λεει το post μου. Αλλο τραγουδοποιος κι αλλο μουσικος. Ο Παυλιδης πχ δε μου φαινεται φοβερος μουσικος αλλα απο στιχους κι ενορχηστρωση εγραψε πραγματα που δε νομιζω να εχει καταφερει κανεις μας...

Τελος εδω θα επρεπε να γραφουμε σχολια για το τραγουδι του παιδιου. Αν ειναι να συνεχισουν τα προσωπικα να βαλω τοτε κ γω μια αγγελια που θελω να πουλησω... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το reverb φιλε μου

χωρις παρεξηγηση ομως εσυ το γ**** στο κουπλε

επεισης αν παρατηρησεις σε ολους που σχολιασαν το τραγουδι σου θυμιζει κατι...

κ αυτο δεν ειναι καλο...

οσο για το στησιμο του κομματιου

σορρυ αλλα δεν ειναι εντεχνο...εμενα μου θυμιζει αντιγραφη χατζηγιαννη !

 

Κατα τη γνωμη μου για να γινει λιγο καλυτερο

-κανε ενα transporto -1 ή -3

-βαλε ενα καλο μοτιβο-riff πιανου στο κουπλε(αρπισματα με 7ες και 9ες ισως)

-ΣΙΓΟΥΡΑ βγαλε reverb απ το κομματι σαν συνολο και βαλτο στα οργανα περισσοτερο

 

ελπιζω να βοηθησα χωρις να θελω να σε αποθαρυνω και μπραβο σου που γραφεις

 

και κατι τελευταιο και πολυ σημαντικο

παρε μια εφημεριδα απ το περιπτερο βαλτη σ ενα δεμα μαζι με τις παρτιτουρες του στιχους και το cd του τραγουδιου σου και στειλτο σπιτι σου με ΕΛΤΑ

 

ετσι το τραγουδι σου θα ειναι copyrighted ;)

 

ανοιξε το δεμα μονο αν χρειαστει να ηπρεαστπιστεις τ δικαιωαματα του τραγουδιου σου !

αν το ανοιξει χανεις και τα copyrigtht

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορι μου neeq πας καλά;

Κατ'αρχας πού ξερεις πώς τα'χω παει εγω στη μουσικη; Απο ενα post;  :o

Κατα δευτερον ειναι η ΔΙΚΗ σου αποψη οτι το κομματι ειναι ασχημο. Και λεω επειδη σου ΖΗΤΑΕΙ το παιδι την ΑΠΟΨΗ σου οτι ειναι μια λεπτη θεση που ο αλλος εχει ανοιχτει κ ειναι ευαλλωτος.

Εγω προσωπικα αν δεν εβλεπα κατι καλο στο κομματι θα το ελεγα αλλα με τον τροπο παντα που χρειαζεται, αν πεις "τι ασχολεισαι βρε μαλακα" θα καταρρακωσεις τον αλλο, θελει μια αντικειμενικοτητα κι ο αλλος θα βγαλει τα συμπερασματα του και θελει επισης να φαινεται οτι σε ενοιαξε η υποθεση του αλλου κι οχι οτι ηθελες απλα να γινεις κακος. Ολα αυτα γινονται αντιληπτα αλλα συνηθως ασυνειδητα, σαν "καλλιτεχνες" ας εχουμε την ευαισθησια να τα διακρινουμε.

Αυτα για την "ψευτοηθικη". Αλλα μου φαινεται δε διαβασες καν τι λεει το post μου. Αλλο τραγουδοποιος κι αλλο μουσικος. Ο Παυλιδης πχ δε μου φαινεται φοβερος μουσικος αλλα απο στιχους κι ενορχηστρωση εγραψε πραγματα που δε νομιζω να εχει καταφερει κανεις μας...

Τελος εδω θα επρεπε να γραφουμε σχολια για το τραγουδι του παιδιου. Αν ειναι να συνεχισουν τα προσωπικα να βαλω τοτε κ γω μια αγγελια που θελω να πουλησω... :P

συμφωνώ σε όλα μαζι σου...

anagh h siwph brosta sth morfh sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπάθειο κιόλας stratwithin, ο neeq έκανε ένα πρώτο σχόλιο όσο πιο αντικειμενικά και ευγενικά γίνεται. Δε νομίζω ότι θα ήταν και σωστό να του πει καλό το κομμάτι, καλή συνέχεια, εφ όσον ακούει συγκεκριμένες αδυναμίες.

 

Σίγουρα ο δημιουργός είναι ευάλωτος όταν εκτίθεται αλλά θεωρώ πως καλώς ή κακώς και με αυτά μαθαίνει και αν μη τι άλλο γι αυτό το λόγο δεν εκτίθεται και σε ένα μουσικό φόρουμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Evilnye  μα εγω δεν ειπα συγκεκριμενα για τον neeq μονος του μυγιάστηκε! Εγω ειπα για καποια πολύ σκληρά σχολια που ειδα και μ'ενοχλησε. Αν εγραψε κι αυτος τοτε παει και σ'αυτον. Εγω προφανως δε θα εκθεσω ετσι δική μου δουλεια εδώ μέσα μετα απ'αυτα, ευτυχως για μενα εχω φιλους που ασχολουνται και μπορω να τους βαζω να τ'ακουνε (και μαλιστα καποιους πολυ καλους κι ας λεει ο,τι θελει ο neeq).

Τέλος δε γράφω αλλο αρκετα χαλασα το thread του φιλου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου