Προς το περιεχόμενο

Γυμναστικη και μουσικη


KID

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι μπαλακια ρε λεβεντη μου.και γω τετοια εχω.

αφου με ειδε η γυναικα μου μια μερα και τρομαξε-πωπω τι επαθες γιατι πρηστηκες ετσι, εχεις αλλεργια?

8O ειχα γινει ενα μοσχαρι και αντι για μπαγκετες επαιζα με κιλοδοκους.

παν μετρον αριστον στην γυμναστικη για να μην τρομαζουμε κοσμο.

ασε που κανω και 4χλμ διαδρομο καθε μερα και παει η μπακα. :P

 

παντως η αληθεια ηταν πως αεροβια και βαρη με τροπο κανουν εκτος απο ανετο στησιμο, παιξιμο και καλυτερη διαθεση. :wink:

 

οταν παρω ψηφιακη μηχανη θα στειλω τα sixpacks(τεσερες μπυρες στο τεσερα παλικαρι) :lol: :lol:

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε γαμωτο και ειναι κριμα γιατι η γυμναστικη εχει παρεξηγηθει τοσο πολυ (φταινε βεβαια & οι καραγκιόζηδες του χωρου)

 

παντως ΕΙΝΑΙ θεμα αισθητικης ειδικα στη μουσικη αλλο πραγμα οι κοιλιακοι των κυριων

 

red_hot_pepper_1706478950.jpg

 

και αλλο οι προκοιλιακοι των κυριων

 

1or19b.jpg

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης για έναν καιρό' date=' προπονούσα αθλήτριες (ακούς Αντουάν? Ακούω να λες... :lol:)

 

...[/quote']

 

 

Aπαπαπαπαπαπα....ζημιες.....!!!Λοιπον Λεγε Ονοματα και διευθυνσεις προστυχο πλασμα...

 

Πιστευω ομως οτι για να ξεκινησεις σοβαρα γυμναστικη περα των ηλιθιων κινητρων περι γκομενες(ναι εγω το λεω αυτο!!!)και φιγουρα..θα πρεπει να τρεφεις ιδιαιτερη εκτιμηση,σεβασμο και αγαπη προς τον ιδιο σου τον εαυτο και κατα προεκταση στο ιδιο σου το σωμα..οσο και αν αυτο ακουγεται λιγο psycho...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπαπαπαπαπαπα....ζημιες.....!!!Λοιπον Λεγε Ονοματα και διευθυνσεις προστυχο πλασμα...

 

Πιστευω ομως οτι για να ξεκινησεις σοβαρα γυμναστικη περα των ηλιθιων κινητρων περι γκομενες(ναι εγω το λεω αυτο!!!)και φιγουρα..θα πρεπει να τρεφεις ιδιαιτερη εκτιμηση' date='σεβασμο και αγαπη προς τον ιδιο σου τον εαυτο και κατα προεκταση στο ιδιο σου το σωμα..οσο και αν αυτο ακουγεται λιγο psycho...[/quote']

 

No personal data disclosed, sorry! :lol: :lol:

 

Ίσως θα άλλαζες γνώμη αν μάθαινες ότι η μία ασχολείται (νομίζω ακόμα) με το Ταε Κβον Ντο... 8)

 

Ναι, η γυμναστική πρέπει να γίνεται για τους λόγους που λες... το να αρέσεις στις γυναίκες βέβαια δεν είναι άσχημο κίνητρο, κάθε άλλο!

 

Εγώ ξεκίνησα για να δυναμώσω, επειδή έκανα τετρακοσάρι σαν πιτσιρικάς, μετά μου έμεινε η συνήθεια...

 

Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν σταματήσεις για καιρό, κάτι σου μένει και τελικά ακόμα και στα βαθιά γεράματα μπορεί να είσαι πιο υγιής.

 

Και για να επιστρέψουμε στα μουσικά, δε νομίζω ότι θα άντεχα να παίζω 6-7 ώρες σε διάφορα κωλάδικα αν δεν είχα την ανάλογη αντοχή από την προπόνηση. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν σταματήσεις για καιρό, κάτι σου μένει και τελικά ακόμα και στα βαθιά γεράματα μπορεί να είσαι πιο υγιής.

 

η περιπτωση μου ακριβως!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη η πιστιρικα δε θα διαλεξει καποιον σαν αυτον? :lol: :lol:

 

 

16fe1.jpg

 

Να κλειδωθεί το θέμα αμέσως. Δεν έχω δώσει άδεια να δημοσιεύονται φωτογραφίες μου.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα που μου παρεξηγιέσαι... Πλάκα γίνεται...

Στους κοιλαράδες ανήκω κι εγώ... Παντρεμένος από το 96 και με δύο παιδιά τι περιμένεις... Κατά τα άλλα γκόμενα δεν έχω οπότε δεν με νοιάζει αν μου τη φάει. Η μόνη γυμναστική που κάνω απ' ότι διάβασες παραπάνω είναι μέχρι τους καρπούς ότι πρέπει για τα ντράμς. Από κει και πέρα παίζουν προκοιλιακοί.

 

Κανείς δεν παρεξηγιέται βρε...

 

Γνώμη μου, μιας και είσαι drummer:

 

Μην κάνεις ασκήσεις μόνο για τους πήχεις ή τα χέρια.

 

Αυτές οι ασκήσεις single joint είναι που έχουν καταστρέψει πολύ κόσμο... :cry:

 

Και μετά δεν θέλουν να ακούνε για γυμναστική.

 

Κάνε μερικές combound ασκήσεις που γυμνάζουν όλο το σώμα. Οι 'άρσεις θανάτου' (όπως λανθασμένα μεταφράζονται τα deadlifts) και τα power cleans είναι τα πλέον ενδεδειγμένα. Σιγά σιγά βέβαια, ε; Το συνδιάζεις και με λίγη προπόνηση για αντοχή (λίγο ποδηλατάκι, κάτι τέτοιο) και είσαι fit to go!

 

Φαντάσου ότι οι δρομείς μικρών αποστάσεων (100ρηδες, 200άρηδες κλπ) τα power cleans τα έχουν ψωμοτύρι και έχεις δει πιστεύω για τι κορμιά μιλάμε... Οι ασκήσεις απομόνωσης (π.χ. πήχεις) είναι το μπαχαρικό :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές ασκήσεων. Θέλει ησυχία και χρόνο. Με τα πιτσιρίκια....μμμμμμ...χλωμό!

Then as it was, then again it will be...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου