Προς το περιεχόμενο

''Η πορεία και οι επιλογές ενός καλλιτέχνη''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραδείγματα άπειρα. Σαν τότε με τη Ματσούκα κ τον Μάλαμα (κ εσύ θυμάμαι καλά έφερες παράδειγμα πως θα αντιδρούσες αν οι Lynyrd Skynyrd ανέβαζαν την Aniston ...

 

Κ μετά έχουμε κ να αναλύσουμε κ τι είναι ευτελές. Είναι το "άσπρο μαύρο" ευτελές; Μια χαρά κομματάκι ήταν.

 

η Αλεξία κουφάθηκα που είδα τη συνεργασία με αυτούς...!

 

 

Ευη, θεωρω ατυχες το παραδειγμα. Ηκουβεντα ητο περι μεμονωμενου συμβαντος αν θυμαμαι καλα.

 

Συμφωνω για το οτι το ''ευτελες'' δεν εχει ακριβη ορισμο στη  μουσικη και αν διαβασες την αποψη μου για τις επιλογες της Αλεξ,ηταν αρκετα μετριοπαθης και συγκρατημενη(η αποψη)αλλα το παρον θεμα δεν αφορα αυτην.

 

 

Εγω παραξενευτηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..Και  Μ.Ρακιντζής συνεργάστηκε με τον Ian Gillan

Υπάρχουν και χειρότερα?

http://rock-therapy.blogspot.com/2011/01/deep-purple.html

Ο πάτος του βαρελιού?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Είναι οι Deep Purple, οι νέοι Scorpions;"

Καλά το πάνε πάντως.

 

Σταύρο, το παράδειγμα δεν είναι ατυχές. Αν δεις κ ο Ηλίας μεμονωμένες περιπτώσεις έπιασε, και έκανε μετά το συνειρμό κ ο Κώστας για τον Michael Jackson. Δε στα είπα ακριβώς τα ίδια; Πήγαινε διάβασε από περιέργεια έστω ένα θέμα που λέγεται "Φήμη και πράξη" θα πάρεις όσες απόψεις θες και με αρκετή ανάλυση από το ναι ή όχι που ζητάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πάρεις όσες απόψεις θες και με αρκετή ανάλυση από το ναι ή όχι που ζητάς.

Δεν ζητησα την κεφαλη κανενος επι πινακι δα..

Νιωθω οτι ''με μαλωνεις''που εβαλα την ψηφοφορια...

Δε θεωρω πια και απαγορευτικο το να συζητηθει ξανα ενα θεμα και μαλιστα οταν τιθεται εκ νεου υπο μορφην ψηφοφοριας.

Γενικα διαφωνω με την αποτροπη του να ξανασυζητηθει κατι στο οποιο μπορει να θελουν να συμμετασχουν καποιοι που δεν ηταν καν μελη του νοιζ οταν ειχε ξαναγινει κουβεντα.

Εδω καθε μερα μιλαμε για τον ιδανικο neck μαγνητη..και καλα κανουμε.

Το νοιζ δε νομιζω οτι ειναι εγκυκλοπαιδεια.Ειναι ενας ''ζωντανος οργανισμος''

με επαναλαμβανομενες λειτουργιες οι οποιες δινουν χαρα σε καποιους απο τη συμμετοχη τους και μονο.

Γνωμη μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο σ αυτό, αλλά και πάλι δε χάνεις τίποτε να τις διαβάσεις εκείνες τις απόψεις.

Ενταξει ρε Ευη,ενταξει,θα τις διαβασω... :'(

Αν και δεν εχω χρονο για αλλο πονο,

δε θα παω μπαλετο σημερα και θα κατσω να τις διαβασω. :'(

;D ;D ;D

 

Εξαρταται ψηφισες εεε?

Τετοια κανει ο Τσικορια και χαλαει την πιατσα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις πολλές παρόμοιες συζητήσεις στο παρελθόν έκανα επανειλημμένα αναφορά στα παραδείγματα του Ηλία Καζάν που αν και κορυφαίος σκηνοθέτης, ορισμένοι δεν τον συγχώρεσαν ποτέ που είχε μετατραπεί σε "καρφί" πρώτης τάξεως εν μέσω Μακαρθισμού, και της Λένι Ρίφενσταλ, που επίσης αν και κορυφαία φωτογράφος/σκηνοθέτιδα είχε χρησιμοποιήσει την ιδιοφυία και την τέχνη της για ωραιοποίηση και προπαγάνδα του ναζισμού.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δε θα παω μπαλετο σημερα και θα κατσω να τις διαβασω. :'(

;D ;D ;D

 

Μπαλέτο κάνεις «κλασσικό» από αυτό το ωραίο….ή  μοντέρνο «ξεπουλημένο» «ευτελές» ;

 

Πάντως ίσως θα έπρεπε να διευκρινιστεί από ποια μεριά καλούμαστε να απαντήσουμε. Ως καταναλωτές – ακροατές ή ως «μουσικοί». Εγώ πάντα κάνω το διαχωρισμό μέσα μου. Θα διαλέξω και πάλι το παράδειγμα της Κυρίας Αλέξια. Σαν «μουσικός» το σέβομαι και το θαυμάζω. Σαν ακροατής καταναλωτής…..gimme a break.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου