Προς το περιεχόμενο

Αγορα custom Telecaster απο Thomman γίνεται;


ThanosJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα δεν καταλαβαίνω: Δεν εχεις πρόβλημα να την παραγγείλεις από Γερμανία, αλλά βρίσκεις εμπόδιο το ότι ο Ντούκας έχει κατάστημα στα Ιωάννινα?

Γενικά, εαν είναι να κάνεις τόσες μετατροπές στην κιθάρα σου σκέψου σοβαρά την λύση της parts-caster. Το guitars.gr φημίζεται για τέτοιες δουλειές και οσοι γνώρισα που το προτίμησαν έμειναν πολύ ευχαριστημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα δεν καταλαβαίνω: Δεν εχεις πρόβλημα να την παραγγείλεις από Γερμανία, αλλά βρίσκεις εμπόδιο το ότι ο Ντούκας έχει κατάστημα στα Ιωάννινα?

 

 

έλα μου ντέ...  ???

 

 

τετραφάρμακος

www.myspace.com/palebluepanos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2007 που είχα πάρει μια κιθάρα απο Thomann και είχα ζητήσει να μου αλλάξουν μαγνήτες απο active σε passive που ήθελα μου είχαν πει πως μπορούν να το κάνουν, αρκεί στην παραγγελία να αγόραζα και τους μαγνήτες που ήθελα να βάλω. Μάλιστα μου είχαν πει ότι δεν θα υπάρξει κάποια επιβάρυνση για τα εργατικά τους, απλά δεν θα μπορούσα να επιστρέψω την κιθάρα πίσω αν δεν μου άρεσε.

Η κιθάρα έκανε περίπου 1600 και κανένα 200 οι μαγνήτες αν θυμάμαι καλα. τελικά την πήρα όπως ήταν απο το εργοστάσιο, χωρίς να την κάνουν την μετατροπή (και μετά απο 2 χρόνια την πούλησα :P :P ).

Για kill switch πάντως δεν ξέρω αν το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπτάκι on-off για τον ήχο. Χρησιμοποιείται ευρέως ως εφέ από Rhoads έως Morello.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Παύλους απλά βάζουμε το βολ του ενός μαγνήτη (προφανώς εκείνου που δεν χρησιμοποιούμε) και απλά κάνουμε εφηβικό έρωτα με το πίκαπ σελέκτορ ;)

 

 

 

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου