Προς το περιεχόμενο

Αγορα custom Telecaster απο Thomman γίνεται;


ThanosJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ο0λα τα μελη του Noiz.gr  :D

 

Εχωντας διαβασει αρκετα posts σε αυτο το site, και εχοντας μαθει αρκετα πραγματα, αποφασισα να ανοιξω ενα thread (το πρωτο μου ποστ εδω μεσα) για να ρωτησω κατι πιο συγκεκριμενο, εφ οσον εκανα μια μινι αναζητηση και δε βρηκα απαντηση σ αυτο που ψαχνω. :-[

Λοιπον, θελω να αγορασω μια Telecaster (δε ξερω ακομα ποια ακριβως ) απο το Thomman που ομως θελω να χει καποια ιδιαιτερα χαρακτηριστικα, εκτος απο αυτα που ειναι τα στανταρντ της.Πχ θελω να χει killswitch και επισης συγκριμενους μαγνητες που εχω στο μυαλο μου. Ξερει καποιος αμα υπαρχει η δυνατοτητα αυτη μεσα απ το Thomman και πως στο περιπου γινεται? (πχ να τους στειλω μαζι με τη παραγγελια και ενα μειλ που να ζητα να αλλαξουν μαγνητες και να βαλουν killswitch κτλ). Επειδη προτιθεμαι να δωσω γυρω στο χιλιαρικο, δε θελω να την παρω και να αρχισω μονος μου μετα εγω να την ξεβιδωνω και να την πειραζω, οχι τουλαχιστον πριν εχω καλη γνωση των μηχανικων μερων, οποτε θα προτιμουσα να το κανουν αυτην και να μου την στειλουν ετοιμη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Θανος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξερω αν κανουν τετοιες επεμβασεις στο thomann αλλα και να κανουν δεν θα ηταν πιο ευκολο να συνεννοηθεις σωστα με εναν Ελληνα τεχνικο για το τι θελεις και πως το θελεις στην κιθαρα σου,και φυσικα να δοκιμασεις τις μετατροπες και τις πιθανες δυσλειτουργιες τους πριν παραλαβεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αυτο θα ηταν το καλυτερο, ομως ειμαι φοιτητης στα χανια και δεν εχω καποιον υπ οψιν μου που να μπορει να το κανει αυτος. Εναν πολυ καλο ξερω που ομως ειχεε ενα προβλημα και δε μπορεσε να βαλει killswitch σε μια αλλη κιθαρα που χω. Αν μενει καποιος χανια και ξερει καποιον τεχνικο ας πει!  Επισης, σκεφτηκα οτι απ το να την παω Αθηνα πχ η Ηρακλειο θα ταν πιο ευκολο να μου την φερουν απ το Thomman ετοιμοπολεμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις τέτοιο μπάτζετ και ουσιαστικά θέλεις ένα σώμα και ένα λαιμό πάνε στον Ντούκα καλύτερα να την κάνεις όπως θέλεις

 

http://guitars.gr/ <--- λινκ

 

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο μαγαζι φαινεται αλλα ειναι στα Γιαννενα. Φανταζομαι Αθηνα και Θεσσαλονικη εχει σιγουρα εξισου η και καλυτερα μαγαζια για αυτη τη δουλεια και μαλλον αυτο θα αναγαστω να κανω αμα δε μπορει να το κανει το  Thomman. Μηπως εν τελει ξερει αν μπορει να το κανει αυτο το Thomman?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.loukakisguitars.com/index_gr.html

Είναι γαμώ τους τύπους!

Εξυπηρετικός, φοβερός στη δουλειά του, και είναι στο Ηράκλειο...

Έχει και έτοιμη χειροποίητη Telecaster, εξ'ολοκλήρου χειροποίητη απο αυτόν

για ντέμο, μέσα στο μαγαζί του... Σε απίστευτες τιμές...

Αν θές στείλε μου ΠΜ για να σου δώσω και τηλέφωνό του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ΔΕΝ θες να γράφει Fender πάνω και θες τα πάντα όλα τότε μπες στο http://www.warmoth.com ή στο

http://www.carvinworld.com/

Και ρώτα τους αν μπορούν να στο φτιάξουν... Λογικά ναι...  ;D

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα custom Telecaster απο Thomman γίνεται;

 

100% οχι.

 

μπορεις φυσικα να παραγγειλεις μεσω του Thomman μια masterbuilt Tele Fender Custom Shop με τα χαρακτηριστικα που θελεις ,δεν θα στοιχίσει και πολυ,γυρω στα 7 με 8 χιλιαδες ευρω και θα την εχεις σε 1 χρονο περιπου απο τωρα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Thomann, το Dv και ολα τα λοιπα ιντερνετο μαγαζα ΔΕΝ κανουν τετοιες κιθαρες.

Βλεπεις το προιον στο site και το αγοραζεις as is, συσκευασμενο πως ερχεται απο τη μανα του.

 

Οι επιλογες σου ειναι 2.

1) Παιρνεις την κιθαρα απο thomann και την πας εδω σε καποιο τεχνικο ωστε να κανεις την μετατροπη που θελεις. Τεχνικοι υπαρχουν πολλοι και σιγουρα και στην Κρητη - απο οτι καταλαβα δε θες κατι τρελο, οποτε θα εισαι οκ.

2) Κινεισαι σε λυση partcaster. Το σεταπ/συναρμολογηση θα το αναλαβει καποιος μαστορας και την επιλογη υλικων την κανεις ο ιδιος. Οσο για το Σταυρο Ντουκα (guitars.gr) στο θεμα partcaster (οχι απλα συναρομολογηση, αλλα την πληρη διαδικασια - συμβουλες, επιλογη υλικων κλπ) ειναι ο καλυτερος. Μη σε τρομαζει το οτι ειναι στα Γιαννενα και οχι Αθηνα/Θεσσαλονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου