Προς το περιεχόμενο

βαψιμο ηλεκτρικης


stathis169

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΒΑΨΑ ΜΙΑ JACKSON ΣΕ ΚΟΚΚΙΝΟ , ΜΕ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡςΜΑ ΠΑΧΥ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ 3 ΦΟΡΕΣ,,, ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΣΑΝ οψη ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΟΥ,ΟΧΙ ΣΑΓΡΕ, ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ  ΛΕΙΑΝΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΒΕΡΝΙΚΗ????? ΤΟ ΠΙΟ ΛΕΠΤΟ ΓΙΑΛΟΧΑΡΤΟ ΙΣΩΣ? ΤΙ? ΧςΡΙΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ,ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξεκινησες χωρις να τριψεις(αφαιρεσεις) το παλιο λουστρο μαλλον θα εχεις προβληματα! Πιθανον και οι ανωμαλιες που περιγραφεις να εχουν αυτο ως αιτιο!

Αν θεωρεις οτι εχει στεγνωσει καλα (τελειως δηλαδη) δοκιμασε με πολυ ψιλο γυαλοχαρτο! ;)

 

Περισσοτερες λεπτομεριες και φωτογραφιες θα βοηθούσαν 8)

Διαβασες κανενα αναλογο θεμα ή tutorial πριν αρχισεις?

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετριψα καλα πριν, θελει τελικα wetsanding και buffering,, σαν τα αυτοκινιτα!!!!! απλα δεν ξερω τι υλικα θελει ,ποσο ψιλο κ βρεγμενο γυαλοχαρτο !!!σε ευχαριστω,καλη μου τυχη,,, ααα εκανα και scallop ολη την ταστιερα,, πολυ πετυχημενα για πρωτη μου φορα,,,,, θα βαλω φωτο στο τελος,,,,,,,,,,,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Ευσταθιε!

 

Δεν ειμαι και ειδικος αλλα εγω προτεινω το εξης.

 

1) Παρε αυτο  http://cgi.ebay.com/EPOXY-RESIN-4-BUBBLE-FREE-TABLE-AND-BAR-TOP-CLEAR-COATS-/310186223912?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48388a2928  και περασε 2 χερια με ειδικο πινελο απο αφρολεξ.κανει πολυ καλυτερη δουλεια απο τα κοινα με βουρτσα. Αυτο το "βερνικι" θα κανει την κιθαρα σαν καθρευτη και πολυ σκληρη.

 

2)Ενοειται πως θα περασεις ενα χερι.θα την αφησεις να στεγνωσει 1-2 μερες.Θα την τριψεις με μετριο-ψιλο γυαλοχαρτο (νομιζω Νο240 και πανω) Μετα κανεις δευτερο χερι και ξανα το ιδιο. Μετα τριψιμο με βρεγμενο γυαλοχαρτο το ιδιο ψιλο ή και περισσοτερο.

 

3)Και τελος ναι οπως ειπες γυαλισμα με κρεμα και μηχανημα που τριβουν τα αυτοκινητα. Και θα γινει τζαμι.

 

Οσο αφορα τους πορους απο την μπογια αστους να ξεραθουν καλα και μετα περασε αυτο το ειδικο εποξικο βερνικι που σου λεω και θα τα καλυψει ολα!

 

Πανω απ ολα να θυμασαι. Υπομονη...Αν βιαστεις θα τα χαλασεις ολα...

 

Φιλικα Μαριος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου