Προς το περιεχόμενο

Eγκατασταση emg


just kst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα προσφατα αγορασα ενα σετ μεταχειρισμενων μαγνητων emg 81-sa-sa για μια kramer που εχω μαζι με ολα τα παρελκομενα εκανα μια προσπαθεια να τους βαλω μονος  κοιτωντας το wiring diagram αλλα τα εκανα μανταρα και δεν θελω να ξαναπροσπαθησω γιατι σιγουρα θα κανω ζημια.αν δεν εχω κανει ηδh

θα με βοηθουσατε πολυ αν μου πειται

ποσο θα μου παρουν για να τους βαλουν?

μπορειται να μου προτεινεται καποιον να μην μου παρει μια περιουσια?μενω πειραια

με το κολλητηρι και τα διαφορα που κολλησα παιζει να εχει καει κανα ποτενσιομετρο η ακομα και ο ιδιος ο μαγνητης?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε.........να σου κανω 1 ερωτηση ?? ποιους EMG 81 sa πηρες ?? αυτους http://www.emginc.com/content/productimages/Scombobk.jpg γιατι πολυ απλα αν εβαλες κολλητιρι για να συνδεσεις αυτους τους μαγνητες τοτε.............πολυ λυπαμαι αλλα τους κατεστρεψες τους μαγνητες. Δεν χρειαζονται κολλισεις με κολλιτηρι............

αυτοι ειναι οι λεγομενοι non soldering - δλδ ερχονται με τα δικα τους ηλεκτρικα (οπως ολοι οι EMG) και απλα συνδεεις τα καλωδια

χωρις να ειμαι 100% σιγουρος δεν νομιζω να υπαρχουν και αλλοι εκτως απο αυτους.....δλδ που να χρειαζονται καλαι για κολλισεις

τωρα δεν ξερω τι ακριβως και που εχεις βαλει καλαι και αν μπορεις να το "ξυσεις" για να μπει το βυσματακι τους αλλα η ολη διαδικασια σε εναν μαστορα δεν κοστιζει πανω απο 30-35 ευρω...........ο θεος και η ψυχη σου ;D ειναι και αργα........... καλη επιτυχια - ελπιζω να βοηθησα και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μονεσ κολλισεις ηταν στο output jack και στον επιλογεα τα βυσματακια που εχουν πανω οι μαγνητες εννοειται οτι δεν τα πειραξα ειναι ιδιοι με το link pou εδοσες σε λευκο ξερεις να μου προτεινεις κανα μαστορα ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα, εγω 2 φορες που αλλαξα σε κιθαρες μου μαγνητες πηγα στον Δημου. στην εμανουηλ μπενακη (δεν θυμαμαι νουμερο) ειναι απεναντι απο τον Kαγμακη. Ειχα παρει τους μαγνητες απο ebay και μου πηρε 30 ευρω για να τους βαλει μαζι με το σεταρισμα που ακολουθησε (αναθεματισμενο floyd) Αυτο εγινε πριν 2 χρονια maximum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄ αρχήν βγάλε μια φωτό και δημοσιευσέ την.

Παίζει να έχεις ανάποδα τα βύσματα στους μαγνήτες? τι διακόπτη επιλογέα χρησιμοποιείς ? Να σου φτιάξουμε σχέδιο.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι πολυ απλα αν εβαλες κολλητιρι για να συνδεσεις αυτους τους μαγνητες τοτε.............πολυ λυπαμαι αλλα τους κατεστρεψες τους μαγνητες. Δεν χρειαζονται κολλισεις με κολλιτηρι............

 

 

Αν δεις το βίντεο τις παρουσίασης των solderless emg θα ακούσεις ότι άμα θέλεις ντε και καλά να τους κολλήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα  ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες σίγουρα αυτό το διάγραμμα?

 

Δες το παρακάτω Link μπορεί να είναι το wiring diagram που θες.

 

http://www.emginc.com/content/wiringdiagrams/SSH_x4__0230-0156B.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεις το βίντεο τις παρουσίασης των solderless emg θα ακούσεις ότι άμα θέλεις ντε και καλά να τους κολλήσεις δεν υπάρχει πρόβλημα  ;)

 

ρε συ το καταλαβαινω - αμα θες τους κολλας και στο air continion σου με κολλιτηρι - απλα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να το κανεις..............και 2ον απλα βυσματα που τα εννωνεις ειναι.

παντως το καλυτερο ειναι να ανεβασεις μια φωτο με οτι εχεις κανει για να σου φτιαξουμε το σχεδιαγραμμα οπως ειπε και ο studio ποιο πανω

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ το καταλαβαινω - αμα θες τους κολλας και στο air continion σου με κολλιτηρι - απλα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να το κανεις..............

 

Ε δεν είναι ανάγκη όμως να τρομοκρατείς τον φίλο μας ότι μπορεί στην τελική να κατέστρεψε τους μαγνήτες του, αφού το ξέρεις κιόλα ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που αργησα να απαντησω και σας ευχαριστω ολουσ για τισ απαντησεις

προς το τον φιλο studio 54:

χρησιμοποιω 5 θεσιο switch 1 tone kai 1 volume αν μου εδινες ενα διαγραμμα θα με διευκολινες απιστευτα

και οι 3 μαγνητες εχουν quick connect απο κατω  το υπολοιπο  συστημα της emg den υπαρχει οποτε βαζω τα βυσματακια τους τοποθετω και οταν μπουν τα καλωδια στο χωρο των ηλ/κων αρχιζουν οι κολλησεις και εδω εχω το προβλημα το συγκεκριμενο διαγραμμα δεν υπαρχει στην σελιδα emg μονο εαν εχεις ολο το συστημα(μιλαω για το λινκ που μου εδωσε ο φιλος πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου