Προς το περιεχόμενο

Mac mini - MOTU Ultralite - ψυγείο Candy ...πρόβλημα!!


Mikio Yahara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ αρχας σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

(ξερω οτι ειναι πολυ ξενερωτο να προσπαθεις να βγαλεις ακρη με το καθε ακυρο προβλημα του καθενα...)

 

 

Δοκιμασα αρκετα πραγματα αλλα το προβλημα παραμενει.

 

Ωραια .... γιναμε δυο!

Κοιτα εδω: http://smart.noiz.gr/details.php?id=27514

Μονο που εγω εχω το προβλημα με μετασχηματιστες

 

Εχω δοκιμασει με usb καρτα ηχου και δεν το κανει παντως.

Χρησημοποιουμε το ιδιο firewire καλωδιο...Λες

 

backys αρχιζω να πιστευω οτι το προβλημα ειναι πολυ πιο απλο απο οσο νομιζα αρχικα και σχετιζεται με το ρευμα που δινει το mac απο το firewire!!

Σκεφτηκα να δοκιμαζα μια usb καρτα αλλα δεν βρηκα μια. Θυμασε μηπως αν αυτη που δοκιμασες ηταν usb bus powered? Τελικα λυθηκε το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα ηταν μια M Audio Fast Track Pro και τη δουλεψα επιτηδες με την USB τροφοδοσια.

 

Εχω αρχισει να πιστευω οτι η firewires ειναι ευαισθητες στα ρευματα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καρτα ηταν μια M Audio Fast Track Pro και τη δουλεψα επιτηδες με την USB τροφοδοσια.

 

Εχω αρχισει να πιστευω οτι η firewires ειναι ευαισθητες στα ρευματα

 

 

Μαλλον εχεις δικιο. Ειδικα για μια συσκευη οπως το ProjectMix I/O. (μεγαλυτερες απαιτησεις...)

Τελικα δεν μου ειπες, το ελυσες το προβλημα? Εκανε δουλεια ο σταθεροποιητης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αντίστοιχο πρόβλημα και εγώ.Συγκεκριμένα στο δωμάτιο που έχω το πι σι έχω και μια λάμπα φθορισμού . όποτε την ανοίγω και όποτε τη κλείνω ακούγεται από τα ηχεία  ήχος σύνδεσης εξωτερικής συσκευής. Μικρό το κακό υποθέτω ότι επειδή παίρνω ρεύμα από την ίδια γραμμή με τη λάμπα ,ο μετασχηματιστής της έχει κάποιο πρόβλημα . Λόγω του ότι δε μου δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα το αγνοώ

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαλλον εχεις δικιο. Ειδικα για μια συσκευη οπως το ProjectMix I/O. (μεγαλυτερες απαιτησεις...)

Τελικα δεν μου ειπες, το ελυσες το προβλημα? Εκανε δουλεια ο σταθεροποιητης?

 

Δεν εχω δοκιμασει τιποτα ακομα (ελειψη μετρητων... :()

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αντίστοιχο πρόβλημα και εγώ.Συγκεκριμένα στο δωμάτιο που έχω το πι σι έχω και μια λάμπα φθορισμού . όποτε την ανοίγω και όποτε τη κλείνω ακούγεται από τα ηχεία  ήχος σύνδεσης εξωτερικής συσκευής. Μικρό το κακό υποθέτω ότι επειδή παίρνω ρεύμα από την ίδια γραμμή με τη λάμπα ,ο μετασχηματιστής της έχει κάποιο πρόβλημα . Λόγω του ότι δε μου δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα το αγνοώ

 

Αν ηταν μονο θεμα θορυβου την ωρα που αναβε η λαμπα  θα το αγνοουσαμε και εμεις.

Το θεμα ειναι οτι ''κολλαει'' η καρτα  για λιγο και δεν δινει ηχο >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν μονο θεμα θορυβου την ωρα που αναβε η λαμπα  θα το αγνοουσαμε και εμεις.

Το θεμα ειναι οτι ''κολλαει'' η καρτα  για λιγο και δεν δινει ηχο

 

μηπως τα εχεις δοκιμασει σε αλλη γραμμη ρευματος? Εγω θα προσπαθησω να το κανω.

Δεν ειναι τρομερα σπαστικο?? ''Σουπερ'' υπολογιστης, ''τρομερη'' καρτα ηχου αλλα αν τα συνδυασεις δεν παιζουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου