Προς το περιεχόμενο

Αντοχή σε gallop picking,triplets κλπ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορώ να αποκτήσω αντοχή σε gallop picking,triplets (στυλ metallica,iced earth κλπ.)

Στην αρχή ξεκινάω καλά αλλά μετά από λίγο το χέρι μου εξαντλείται και δεν μπορώ να συνεχίσω!Οποιαδήποτε συμβουλή ή άσκηση για το χέρι θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να αποκτήσω αντοχή σε gallop picking,triplets (στυλ metallica,iced earth κλπ.)

Στην αρχή ξεκινάω καλά αλλά μετά από λίγο το χέρι μου εξαντλείται και δεν μπορώ να συνεχίσω!Οποιαδήποτε συμβουλή ή άσκηση για το χέρι θα βοηθούσε.

 

Νομίζω πως δεν χρειάζεσαι τίποτα εκτός από το αυτονόητο δηλαδή εξάσκηση. Δοκίμασε ίσως σε μικρότερη ταχύτητα και ανέβαζε μπι πι εμ σιγά σιγά μην το κάψεις όμως σκέψου το σαν να είσαι στο γυμναστήριο  ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να αποκτήσω αντοχή σε gallop picking,triplets (στυλ metallica,iced earth κλπ.)

Στην αρχή ξεκινάω καλά αλλά μετά από λίγο το χέρι μου εξαντλείται και δεν μπορώ να συνεχίσω!Οποιαδήποτε συμβουλή ή άσκηση για το χέρι θα βοηθούσε.

 

επισης σκεψου οτι ο συγκεκριμενος κιθαριστας των iced earth ισως ειναι και ο καλυτερος κιθαριστας στο κοματι των τριπλετων , αφου ηταν απο τους πρωτους που το χρησιμοποιησε και στηριξε επανω σε αυτο το στυλ  παιξιματος τα περισσοτερα τραγουδια που εχει γραψει. Σε καποια λαιβ οι ετεροι κιθαριστες που υπηρχαν στο γκρουπ κατα καιρους δεν μπορουσαν να ακολουθησουν το ρυθμο σε καποια τραγουδια τυπου path i choose , pure evil κτλ ,  και παιζαν μονες τις νοτες. Οποτε μην απογοητευεσε αν δεν μπορεις ευκολα να ποιασεις αυτην την ταχυτητα... Σιγα σιγα και θα ερθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου