Προς το περιεχόμενο

Yamaha P95 vs Casio PX130


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους.

Όποιος έχει δοκιμάσει 1 απο τα 2 η και τα 2 ας μου πεί για γνώμη για αυτα τα entry level

digital pianos.

 

Εχω ξεκινήσει πρόσφατα μαθήματα και με ενδιαφέρει μια value for money λύση γιατι το emu 61 που έχω δέν βολέυει και πολύ και έχω καταλήξει απο ψάξιμο σε αυτά τα 2 μοντέλα.

Είχα και μια σκέψη για το Fatar VMK 188 plus αλλα δέν έχω βρεί καλό vst για πιανο.

Τα καλά κοστίζουν (Ivory κλπ ) για να έχω μια ποιότητα.

 

Το Yamaha γνωρίζω οτι μπορώ να το δοκιμάσω στο νάκα και ο ίδιος αλλα ακομα δεν είμαι σε θέση να καταλάβω και πολλά ..σε σχέση με αυτο που έχω τώρα καλο θα μου φένετε αλλα αν προχωρήσω λίγο θα με καλύπτεί?

Το casio δεν έχω βρέι καπου να το έχουν εδώ Ελλάδα για να πάω να το δοκιμάσω.

Σίγουρα μια αποψη απο τους ποιο έμπειρους στο πιάνο απο μένα θα με βοηθήσει η γνώμη τους.

 

Με ενδιαφέρει το clavie φυσικά και επίσης επειδή το πιθανότερο είναι να ανέβουν οι απαιτήσεις μου μετά απο κάποιο διαστημα ενασχόλησης να έχει μεταπωλιτική αξία.

 

Υποθέτω στο δευτερο μάλλον το Yamaha κερδίζει.

Αν υπάρχει και κάποια τρίτη λύση πρός το ποιό φτηνό και δεν την γνωρίζω πείτε μου.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νίκο,

 

έχω το Casio PX110 (2 γενιές πίσω), και είμαι ενθουσιασμένος, ακόμη και μετά από 4 χρόνια που το έχω. Η σειρά Privia της Casio είναι εξαιρετική, και σε τόσο χαμηλή τιμή!

 

Θεωρώ ότι το keyboard και το touche είναι ότι καλύτερο έχω παίξει, μέχρι πολύ ακριβότερα μοντέλα!

 

Αν θες και έχεις χρόνο, στείλε ΠΜ, μήπως περάσεις από το στούντιό μου, για να παίξεις με το δικό μου Casio να πάρεις μια ιδέα. :)

 

Νικόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου