Προς το περιεχόμενο

Φτηνη και μόντες ή απ'ευθείας ακριβή;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που είχα την C1 Propaganda και είχα δανεική από φίλο την ΚΧ1 θα σου έλεγα από playability την C1 και από ήχο την ΚΧ1.... Βέβαια η propaganda φόραγε EMG Hz αλλά ή Cort ήταν υπέροχη... Το σχετικά πιο λεπτό και flat μανίκι (όχι τεράστια διαφορά) της όμως σε σχέση με την Schecter δεν με πολυβόλευε... Κατά τα άλλα μιλάμε για υπέροχες κιθάρες και οι 2 με ένα μικρό προβάδισμα στην C1...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@georgekz750

Όπως το ειπες,λογω floyd ειναι εκτος.Δε χρειαζεται να ζητας και συγγνωμη αδερφε,μια προταση εκανες για να με βοηθησει  ;) .Thanx

 

@Sottos

Η συγκεκριμενη schecter που χω βαλει στο ματι είναι όντως απο 2 φορες των diamond(του φιλου σου) και μαλλον δεν ειναι και απο Κινα.Κατα τ'άλλα δε μπορω να τη βρω να τη δοκιμασω εδω οποτε μαλλον θ ακουσω τις συμβουλες πολλων εδω και θα παω για την cort.

@funky_bassman

(κι εσυ μπασιστας-κιθαριστας ε?I joined the club last year  :) )

Η propaganda οντως είναι λίγο-πολυ φτυστη της cort και έχουν και οι δυο emg-hz απο παραγωγής.Δε ξερω αν εχει push/pull split ομως.Βεβαια η cort έχεις τους open coil ενω η Propaganda δε ξερω ποιους γιατι ειναι discontinued αλλα μαντευω τους H4 (passive copy των 85/81 μεταλλομαγνητων) οποτε λογικη και η διαφορα στον ηχο.Περιεργο να μη σου αρεσει το λεπτό μπράτσο αλλα απο την αλλη είναι και εντελως υποκειμενικο.

 

Σχεδον έχω καταλήξει στην cort απ'ότι φαίνεται.Ευχαριστώ παντως παιδιά για τις προτάσεις και καλοδεχουμενες και οι υπολοιπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@funky_bassman

(κι εσυ μπασιστας-κιθαριστας ε?I joined the club last year  :) )

Καμία σχέση :P

Μπασίστας... Απλά έχω μία κιθάρα σπίτι να γρατζουνάω!!!

 

Τις κόπιες των 81/85 είχε όντως... Το (πολύ) λεπτό μανίκι στα ρυθμικά με κουράζει πλέον, στα σόλο δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν παίζω... Η schecter είχε ακριβώς το πάχος που ήθελα... Κάτι ανάμεσα σε Ibanez και fender!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα.Όσο περισσότερα ακούω τόσο πιο άνετα νιώθω για την επιλογή μου γιατι ηθελα εναν αρκετα λεπτο λαιμο και στον Τσελιο που την είδα με βόλευε πολύ.

Ναι λοιπόν,παρήγγειλα την cort,πήγα και στην τράπεζα και την πλήρωσα!Ελπίζω να ρθουν όλα καλά γιατί αλλιώς φεύγει για επιστροφή  ;D

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για το ενδιαφέρον,τις προτάσεις και τις συμβουλές τους!Ευελπιστώ να επιστρέψω με κάποιο ηχητικό(φριχτό κατα πάσα πιθανότητα γιατι δεν εχω εξοπλισμο για ηχογράφηση) υλικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου