Προς το περιεχόμενο

Vox AC4 + distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..Οτι γκαζι κι αν εχω βαλει με λιγο tweaking στα knobs του και το tone του ενισχυτη βγαζει ωφέλιμο ηχο,και με τα delay chorus κτλ συμπεριφερεται αψογα.

 

εσυ εχεις αλλαξει και την προενισχυτρια με 12ΑU7. Λογικο να ειναι πιο δεκτικος στα OD/Dist κλπ γιατι εχει "γλυκανει" η προενισχυση.

 

Παντως και ο δικος μου (του οποιου του εχω αλλαξει τα φωτα...) παιζει εξαιρετικα σκετος, αλλα ειναι και πολυ καλος με καποια πεταλια.

 

Ο ορος "πεταλομηχανη" δεν μου αρεσει γενικως για κανενα ενισχυτη.

 

Χωρις να ειμαι και πολυ φιλος των τετραγωνων κυματομορφων (clipped/highgain κλπ), θεωρω οτι τα treble boosters καθονται πολυ καλα στο Voxακι και το γκαζωνουν ευχαριστα.

 

νομιζω οτι ειχα και σχετικα κλιπακια στο θρεντ για τον δικο μου

 

Γενικως, το ενισχυτακι αξιζει.  

 

keep it  8)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μώρε θα το keep δεν υπάρχει αμφιβολία αφου και μου αρέσει ηχητικά και φράγκα δεν παιζουν για πολλές αγορές....

 

Θα προσπαθήσω να τον ακούσω τον ενισχυτή και με fuzz και με treble booster και με κανα "απλο" high gain OD. Αλλα σαν πρώτη λύση σε fuzz.

 

Και για όσους δεν έχουν ακούσει για μένα αυτό το κομμάτι έχει απο τους ιδανικούς fuzz/distortion ήχους για μένα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Για τον AC4TV μιλάτε ή τον καινούριο τον μπλε;;

 

Εγώ με τον μπλε και μονούς μαγνήτες είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με πεταλάκια και απόλα! Εντάξει δεν περιμένεις μπασαδούρα αλλά με τους μονούς παίζει αρκετό headroom.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον AC4TV μιλάτε ή τον καινούριο τον μπλε;;

 

Εγώ με τον μπλε και μονούς μαγνήτες είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και με πεταλάκια και απόλα! Εντάξει δεν περιμένεις μπασαδούρα αλλά με τους μονούς παίζει αρκετό headroom.

 

Αδερφέ πάει ο Vox τον πούλησα μετα απο 2.5 χρόνια :P

 

Για τον AC4TV με το 10" λέγαμε. Και ναι όσο έμεινα μαζί του ήμουνα υπέρευχαριστημένος. ντάξει έλειπε λίγο lowend αλλα λίγο η μικρή καμπίνα λίγο το στοκ μεγάφωνο.....

Απο headroom και εκεί μια χαρά για τις εντάσεις που έπεζα και με διπλούς!

 

Τον πούλησα γιατί σκεφτόμουνα να πάω σε κάτι μεγαλύτερο πιο ευέλικτο αν και απο τον ήχο του δεν είχα παράπονο αλλα τελικά πήρα καρτα ήχου και monitor! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα λίγο καθυστερημένος είμαι δλδ!

είσαι ευχαριστημένος με guitar rig και τέτοια;

εγώ ποτέ δεν έμεινα 100% ευχαριστημένος. Θέλω τον ενισχυτή μου!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δείς! Ενισχυτές δεν είναι! Με την καμία και δεν είναι αυτή η δουλειά τους.

 

Απο τη στιγμή όμως που ήδη έπαιζα κυρίως βραδινές ώρες με ακουστικά απο την πεταλιέρα... τώρα είμαι πολύ καλύτερα! Έχω πάρει και ενα amp sim τις joyo για να γυρνάει κουμπάκια κανονικά και όχι ψηφιακά!

 

Ναι μου λείπει που και πού η ενισχυτίλα :P αλλά... τι να κάνεις...

παίρνω τζούρες στα στούντιο και στο σπίτι ενός φίλου που έχει ενα γαμάτο Laney :D

 

Στα συν του τωρινού σετάπ οτι ηχογραφώ για πλάκα ;)

 

Ασε που έχω γίνει μπασίστα τώρα πια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου