Προς το περιεχόμενο

Ποια e-drums για αρχάριο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα φίλοι μου .

Είμαι άσχετος εντελώς με το άθλημα και θα ήθελα τα φώτα σας !!!

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Drums , και σκέπτομαι να βρω και εγώ κάποιον δάσκαλο να αρχίσω να μπαίνω στο κλίμα . το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι πραγματικά άσχετος σε όλο το θέμα , ούτε από ορολογίες που διαβάζω στα post αλλά ούτε και από εταιρίες για Drums .

Εδώ θέλω και τα φώτα σας . Ποιο set e-Drums να επιλέξω μέχρι 800 - 850 euro.

Οι περισσότεροι σε αυτά τα λεφτά λένε για τα Alesis DM-10 Studio kit .

Εγώ είχα στο μάτι σαν άσχετος βέβαια τα YAMAHA DTXplorer .

Πια είναι η γνώμη σας γενικότερα για κάποιον που είναι εντελώς άσχετος , τι set να πάρει ?

Το μόνο που θα με ενδιέφερε εμένα είναι να έπαιρνα κάτι το οποίο να είναι new σαν μοντέλο 2010-11 .

Έμαθα ότι βγήκε new Alesis Dm-10 2011 , αξίζει να περιμένω ? έχει σημαντικές διαφορές ?

 

• Συγγνώμη αν σας κούρασα η αν πέταξα καμία βλακεία αλλά όπως και ξανά είπα δεν γνωρίζω τίποτα από Drums  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι,για αρχη,να πάρεις ένα ποιο φτηνό σετ για να δεις πως και τι είναι αυτό το οργανο.Και κατά προτίμηση αν είσαι καινούριος να μην κάνεις γνωριμία με e-drums αλλά με φυσικά τύμπανα.

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλοι μου .

Είμαι άσχετος εντελώς με το άθλημα και θα ήθελα τα φώτα σας !!!

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με Drums , και σκέπτομαι να βρω και εγώ κάποιον δάσκαλο να αρχίσω να μπαίνω στο κλίμα . το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι πραγματικά άσχετος σε όλο το θέμα , ούτε από ορολογίες που διαβάζω στα post αλλά ούτε και από εταιρίες για Drums .

Εδώ θέλω και τα φώτα σας . Ποιο set e-Drums να επιλέξω μέχρι 800 - 850 euro.

Οι περισσότεροι σε αυτά τα λεφτά λένε για τα Alesis DM-10 Studio kit .

Εγώ είχα στο μάτι σαν άσχετος βέβαια τα YAMAHA DTXplorer .

Πια είναι η γνώμη σας γενικότερα για κάποιον που είναι εντελώς άσχετος , τι set να πάρει ?

Το μόνο που θα με ενδιέφερε εμένα είναι να έπαιρνα κάτι το οποίο να είναι new σαν μοντέλο 2010-11 .

Έμαθα ότι βγήκε new Alesis Dm-10 2011 , αξίζει να περιμένω ? έχει σημαντικές διαφορές ?

 

• Συγγνώμη αν σας κούρασα η αν πέταξα καμία βλακεία αλλά όπως και ξανά είπα δεν γνωρίζω τίποτα από Drums  :P

 

 

Το DM10 πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή επιλογή για τα χρήματα που διαθέτεις, ειδικά αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς περισσότερο στο μέλλον. Κάνε μια αναζήτηση στο Forum, έχουμε αναλύσει εκτενώς το Alesis DM10 Studio kit. Το μοντέλο του 2011 είναι ακριβώς το ίδιο με του 2010, με μόνη διαφορά ότι το καινούριο έχει καλύτερη βάση (rack).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DM10 πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή επιλογή για τα χρήματα που διαθέτεις, ειδικά αν έχεις σκοπό να ασχοληθείς περισσότερο στο μέλλον. Κάνε μια αναζήτηση στο Forum, έχουμε αναλύσει εκτενώς το Alesis DM10 Studio kit. Το μοντέλο του 2011 είναι ακριβώς το ίδιο με του 2010, με μόνη διαφορά ότι το καινούριο έχει καλύτερη βάση (rack).

εγω λεω να παρω τα καινουρια alesis dm8 usb kit..

http://www.dv247.com/drums-and-percussion/alesis-dm8-usb-kit-electronic-drum-kit--82747

Απλα ειναι καινουρια και ψαχνω να βρω αποψεις σχετικα..οποιος γνωριζει κατι σχετικα με αυτο το μοντελο ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι,για αρχη,να πάρεις ένα ποιο φτηνό σετ για να δεις πως και τι είναι αυτό το οργανο.Και κατά προτίμηση αν είσαι καινούριος να μην κάνεις γνωριμία με e-drums αλλά με φυσικά τύμπανα.

 

Και εγώ φιλαράκι έλεγα στην αρχή να πάρω κάτι πιο φτηνό αλλά το φτηνό κάποια στιγμή θα πρέπει να το πουλήσεις να πάρεις κάτι καλύτερο και άντε να ψάχνεις να μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες … τα φυσικά τύμπανα νε σίγουρα μακράν άλλη φάση αλλά τον γείτονα ποιος τον ακούει μετά? Ανάμεσα σε αυτά τα δύο μοντέλα έλεγα να πάρω , απλά το Yamaha είναι πιο οικονομικό και είναι και Yamaha , την Alesis δεν τι είχα ακούσει ποτέ στην ζωή μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου