Προς το περιεχόμενο

Aged pickguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα πιστευω οτι εχει να κανει με τους πορους του υλικου. Αν και πλαστικο, θα πρεπει να εχει. Αν υποθεσουμε οτι ειναι πολυ μικροι ή δημιουργουμε περισσοτερους με το ελαφρυ τριψιμο τοτε ο διαλυμενος καφες εισχωρει πιο ευκολα! (Αλλιως θα βυθιζαμε τα παρτς στο κουτι του καφε χωρις νερο ;))

Δεν το εχω δοκιμασει παντως για να πω με σιγουρια!

Συμφωνώ ότι ο διαλυμένος καφές εισχωρεί πιο εύκολα...αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μένει κιόλας εάν τον αγγίξω με ιδρωμένο χέρι.

Εγώ πάντως, κάποια φορά που το δοκίμασα, δεν έπιασε.

 

Η πατέντα με τον καφέ είναι ΟΚ, δίνει ένα κάποιο αποτέλεσμα, αλλά έχει και συνέχεια.

Θέλει πολύ ήλιο.

Αν έχεις αυτοκίνητο βάλε το pickguard στα ταμπλό του παρμπρίζ και άφησέ το για μερικές μέρες, αφού πρώτα το έχεις περάσει απ'τον καφέ.

 

Στην ουσία ο ήλιος θα κάψει και θα σταθεροποιήσει το χρώμα απ'τον καφέ.

Αυτό, κάτι λέει.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θέλει πολύ ήλιο.

Αν έχεις αυτοκίνητο βάλε το pickguard στα ταμπλό του παρμπρίζ και άφησέ το για μερικές μέρες, αφού πρώτα το έχεις περάσει απ'τον καφέ.

Δε θα λιώσει / παραμορφωθεί όμως;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα λιώσει / παραμορφωθεί όμως;

Σωστή παρατήρηση.

Αν είναι μονό και συγχρόνως κινέζικο ΝΑΙ, υπάρχει μία μικρή πιθανότητα αν και αμφιβάλω.

Τα διπλά, τριπλά ή perloid κλπ δε μασάνε, αρκεί να μη ξεχαστεί εκεί κανένα χρόνο ;D.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι ο διαλυμένος καφές εισχωρεί πιο εύκολα...αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι μένει κιόλας εάν τον αγγίξω με ιδρωμένο χέρι.

Εγώ πάντως, κάποια φορά που το δοκίμασα, δεν έπιασε.

 

To οτι το δοκιμασες μου φτανει!

Θα μας πει και ο zakky τι αποτελεσμα ειχε και μετα ο καθενας πραττει αναλογα!

Εγω παντως θα τα επαιρνα ετοιμα ;)

 

υγ αυτο με το παρπριζ δε μου φαινεται καλη ιδεα. Αν ισχυει τοτε στο grill θα χρειαστω 5 λεπτα ;D

stratotoaster aged look ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι το δοκιμασες μου φτανει!

Kαλά, μπορεί να μην έκανα κάτι καλά (ποσότητα καφέ, χρόνο βαπτίσματος...)...τι να σου πώ....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι πως με προβληματισε κι εμενα το αν με τον ιδρωτα και με την τριβη το aged αυτο look θα παραμεινει... Η νεκροψια θα δειξει. Κατι αλλο που θα ηθελα να μαθω ειναι το εξης: αφου τελειωσει η φαση της εμβαπτισης πρεπει να το σκουπισω, να το ξεπληνω ή να το αφησω να στεγνωσει μονο του?

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να το σκουπισω, να το ξεπληνω ή να το αφησω να στεγνωσει μονο του?

Aφού θα κάνεις που θα κάνεις το πείραμα...κάντα και τα 3, να δούμε ποιό έχει καλύτερο αποτέλεσμα ;D...λογικά πρέπει να το αφήσεις να στεγνώσει μόνο του...και λίγο πιστολάκι για τα μαλλιά (ίσως) δεν έβλαπτε.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσατε απλα να μου απαντησετε χωρις να μπειτε στον κοπο να γραψετε ολες αυτες τις εξυπναδες. Εκανα μια προσπαθεια και περιμενω τα αποτελεσματα.

 

το θεμα δεν ειναι οι "εξυπναδες" ειναι το οτι προσπαθησα να περασω την δικη μου απαντηση και γνωμη μεσα απο χιουμορ - τωρα αν εσυ παρεξηγηθηκες να μας το πεις να μιλαμε μονο σοβαρα και stackata............φιλικα παντα χωρις να θελω να προσβαλω ουτε εσενα μιας και δεν σε ξερω αλλα ουτε και κανεναν αλλον...............

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπα για σενα, αλλα για τους αλλους που γεμισαν μια σελιδα με ποστς χωρις κανενα νοημα και καμια απαντηση. Τεσπα, δεν παρεξηγουμε με τετοια...Αλλα ας μεινουμε στην ουσια και οχι σε αυτα τα σχολια...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασια τελειωσε, αλλα το αποτελεσμα δεν ηταν το αναμενωμενο. Εσπασε λιγο το ασπρο χρωμα, αλλα ελαχιστα. Τιποτα το ιδιαιτερο... Busted!

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου