Προς το περιεχόμενο

Aged pickguard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσπασε λιγο το ασπρο χρωμα, αλλα ελαχιστα. Τιποτα το ιδιαιτερο... Busted!

Το ίδιο και σε μένα...αναρωτιέμαι, αυτοί που το προτείνουν, το έχουν κάνει στα αλήθεια ή απλά το έχουν διαβάσει στο Internet?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γι'αυτο σου ειπα να τριψεις και ενα τσιγαρο μεσα... ;)

Η νικοτινη και η πισσα ειναι πολυ χρωστικες...

Το εκανα το test σε 2 καπακια απο singles και βγηκαν τζετ :)

Τριψιμο πριν-φυσικο στεγνωμα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετριψα κι ενα τσιγαρο μεσα οπως μου ειπες, αλλα τιποτα... Βρηκα αυτο : http://www.mylespaul.com/forums/custom-shop/697-how-do-i-relic-my-pickguard-rings.html . Αλλα δεν καταλαβα και πολλα... Αν καποιος βγαλει ακρη θα ηθελα να με ενημερωσει...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως χρειαζόταν περισσότερο καφέ στο διάλυμα και περισσότερη ώρα παραμονής σε αυτό?

Και εγώ έχω μία απορία για το αποτέλεσμα...γιατί  ο καφές και το νερό δεν έχουν κάποιο "σταθεροποιητικό" συστατικό. Η απορία μου είναι, δεν φεύγει το aged χρώμα με την αφή και τον ιδρώτα?

εγώ πάντως, συνεχίζω να έχω την απορία...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το ξανατριψεις με πιο χοντρο γυαλοχαρτο αυτην την φορα? και απλωσεις επανω στο πικαρντ ενα μειγμα οπως αυτο του χτυπητου ΝΕΣ καφε (παχυρευστος καφες),ισως τοτε να πιασει!

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το πέρναγε βερνίκι μετά? too much?

Εάν είναι να το περάσει βερνίκι...δεν χρειάζεται ο καφές!!!! Υπάρχουν τόσα χρωστικά να το κάνεις aged...

Εαν το ξανατριψεις με πιο χοντρο γυαλοχαρτο αυτην την φορα? και απλωσεις επανω ενα μειγμα οπως αυτο του χτυπητου ΝΕΣ καφε (παχυρευστος καφες) στο πικαρντ,ισως τοτε να πιασει!

...και δεν φεύγει με τον ιδρώτα? ;)

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα εαν το αφησουμε να στεγνωσει καλα πιστευω οτι θα φευγει πιο δυσκολα.Αλλα θα εξαρταται και απο την ποιοτητα του πλαστικου εαν φτιαξουμε με το γυαλοχαρτο βαθιους πορους νομιζω οτι θα πιασει καλυτερα.Αλλα γενικα ειναι τοσο λειο υλικο που θα μας δυσκολεψει.

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου