Προς το περιεχόμενο

Epiphone G400 Και G400 vintage


panafana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά.

 

Ακολουθεί educated guesswork μιας και δεν έχω δει από κοντά τη vintage: Δε βλέπω άλλη διαφορά εκτός από το χρώμα (κι αυτό παίζεται) και το φινίρισμα.

 

Το φινίρισμα είναι κατά τα φαινόμενα ματ, πιθανώς στη λογική του faded των Gibson. Αν τυχόν η εφαρμογή του θυμίζει κάτι απ' αυτό της "μαμάς" θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση.

 

Θεωρώντας πως, ως "λάτρης των SG", είσαι εξοικειωμένος με την αίσθηση ενός τέτοιου οργάνου...δε μένει παρά να διαπιστώσεις

 

Ι) αν οι υποθέσεις μου στέκουν  ;D

ΙΙ) αν ένα σατινέ φινίρισμα είναι κάτι που σου κάνει.

 

 

Η Παναγιά μαζί σου. ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διαβάζοντας τα specs φαντάζομαι επίσης...

 

1. Τα ηλεκτρικά / μαγνήτες είναι διαφορετικά (κόστος αναβάθμισης από 80 έως 800 ευρώ...)

2. Το ξύλο είναι κάποια ασιατική ποικιλία παρεμφερής του μαονιού που διαφημίζεται. Προφανώς σε αυτό το price range δεν γίνονται εισαγωγές από Όνδούρα ή Άφρική.

3. Η "locktone" γέφυρα δεν ξέρω τί ακριβώς είναι αλλά θα υποθέσω επίσης ότι δεν είναι ακριβώς vintage spec...

4. Κατασκευαστικά ή στις συνθήκες επιλογής, επεξεργασίας και αποθήκευσης των ξύλων δεν γνωρίζω ποιες διαφορές μπορεί να υπάρχουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου