Προς το περιεχόμενο

επιλογη bridge μαγνητη για les paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους. Παιζω με μια epiphone les paul standard και τα ακουσματα μου πανω κατω rhcp, nirvana, blink 182, blur και διαφορα mainstream.  νιωθω οτι θελω λιγο παραπανω gain απο το  bridge  μαγνητη που ειχε εξ αρχης πανω αλλα ειμαι παντελως ασχετος απο μαγνητες και χρειαζομαι υποδειξεις για αρχη. Ευπροσδεκτη καθε βοηθεια παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν του οτι τα ακουσματα που εχεις δεν θελουν τοσο gain για να βγαλεις ηχο κοντα σε αυτα πιστευω οτι δεν φταινε οι μαγνητες αλλα κατι αλλο στον εξοπλισμο που εχεις, ο ενισχυτης ισως, καμια πεταλιερα/πεταλι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαν του οτι τα ακουσματα που εχεις δεν θελουν τοσο gain για να βγαλεις ηχο κοντα σε αυτα πιστευω οτι δεν φταινε οι μαγνητες αλλα κατι αλλο στον εξοπλισμο που εχεις, ο ενισχυτης ισως, καμια πεταλιερα/πεταλι κλπ.

 

Kαι γω θα προτεινα να αλλαξεις κατι στον εξοπλισμο σου γιατι η αλλαγη του μαγνητη ειναι δραστικη αλλαγη και θα επηρεασει εντελως τον ηχο σου. Με καποιον ενισχυτη ή ενα πεταλάκι θα εισαι πιο ευελικτος. Αν παλι επιμενεις εγω προτεινω αυτον για αρκετο gain: http://www.thomann.de/gr/gibson_dirty_finger_humbucker.htm

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου