Προς το περιεχόμενο

Προπληρωμένη και Paypal.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, μόλις έβγαλα μια προπληρωμένη κάρτα από την τράπεζα Κύπρου(Κύπρου prepaid card). Πηγαίνοντας λοιπόν να τη λινκάρω με το PayPal account μου, την απορρίπτει και μου βγάζει αυτό το μήνυμα:

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος τι φταίει, ίσως να πρέπει να περιμένω κάποιες ώρες μέχρι να ενεργοποιηθεί η κάρτα? Απ'ότι ξέρω η prepaid της Κύπρου είναι συμβατή με το PayPal γι'αυτό και έβγαλα τη συγκεκριμένη, ευχαριστώ!

Guitar is the way that some of us express ourselves best...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να περιμενεις καποιες ωρες.

Εγω τουλαχιστον οποτε βαζω λεφτα το πρωι,φαινονται κατα τις 7 το απογευμα (στην ιδια καρτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ την έχεις λινκάρει με το PayPal τη κάρτα σου? Μιλάμε πάντα για την Prepaid Card της τράπεζας Κύπρου... Δε ξέρω με ανησυχεί λίγο μήπως και δεν είναι συμβατή με το PayPal.

Guitar is the way that some of us express ourselves best...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,κανονικα εδω και καιρο,μην σε ανησυχει αυτο.

Στην αναγκη παρε ενα τηλεφωνο στην Κυπρου που τις λιγες φορες που χρειαστηκα καποια διευκρινηση ηταν εξυπηρετικοτατοι στο τηλεφωνικο κεντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο για τη βοήθειά σου!!! Μόλις παρατήρησα κάτι, καθώς συμπληρώνω όλα τα πεδία στη σελίδα του PayPal, πριν πατήσω continue ακριβώς από κάτω λέει:

After you click Continue, we'll charge this card €1.50 EUR or equivalent to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card.

Ίσως φταίει αυτό γιατί σήμερα όταν πέρασα απ΄το ταμείο να πληρώσω τη κάρτα με ρώτησαν αν θέλω να της καταθέσω από τώρα κάποιο χρηματικό ποσό, είπα να καταθέσω λοιπόν 20-30 ευρώ αλλά μετά σκέφτηκα πως αν χρειαστεί θα τα καταθέσω από το ATM και έτσι άφησα τη κάρτα άδεια. Οπότε ίσως να φταίει αυτό μιας και το PayPal θα βρίσκει μηδενικό υπόλοιπο, δε ξέρω εσύ τι λες? Τη κάρτα την έβγαλα κυρίως για πωλήσεις που θα κάνω μέσω ebay και όχι τόσο για αγορές και αυτός ήταν ο λόγος που δε της κατέθεσα από τώρα κάποιο χρηματικό ποσό.

Guitar is the way that some of us express ourselves best...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αυτο ειναι,βαλε ενα μικρο ποσο

 

Αυτό είναι σίγουρα, η κάρτα χρειάζεται κάποιο υπόλοιπο ακόμα και για τη δημιουργία λογαριασμού στο http://www.i-cardonline.gr/register.aspx .Κάτι τελευταίο, εσύ φορτίζεις τη κάρτα από τα ταμεία ή μέσω ATM? Η υπάλληλος στη τράπεζα μου είπε πως η μόνη διαφορά είναι στο ότι αν φορτίζεις τη κάρτα από τα ταμεία τα χρήματα περνούν στη κάρτα πιο σύντομα(μετά από λίγες ώρες) απ'ότι απ'τα ΑΤΜ που χρειάζεται περίπου ένα 24ωρο. Σε ρωτάω γιατί πιθανός να της καταθέσω σήμερα ένα μικρο ποσό μέσω ATM, αν έχεις καταθέσει και εσύ με τον ίδιο τρόπο θα ξέρεις πόσο είναι το ελάχιστο ποσό φόρτισης, γύρω στα 10-20 ευρώ φαντάζομαι!

Guitar is the way that some of us express ourselves best...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου