Προς το περιεχόμενο

Μπασίστες - Τους ενισχυτές σας παρακαλώ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Warwick 25.1 250W (και καλα....) για το σπιτι

 

Warwick CCL ND 8 300rms για προβα, ωραιο εργαλειο με καλο ηχο

 

Warwick x-treme 1000.1 1000rms + 2x WCA 411 600rms cabs για τα live

απλα σκετος τρομος, δεν υπαρχει η δυναμη που βγαζει, δεν εχει ανεβει ποτε πανω απο το 5 στο master με με το gain παντα στο 3. Για ποιο πανω πρεπει απλα να εχεις τασεις αυτοκτονιας. Ματωνεις.... ο λογος που τον πηρα ειναι καθαρα για να βουλωσω τον κιθαριστα και το θηριο του, Marshall 1959, μετα απο αυτο ο κιθαριστας επεσε σε καταθλιψη ...... ;D

 

οπως καταλαβατε ειμαι warwick freak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπον Γατακια του νοιζ με τους  ampeg,mark bass,trace elliot,aquilar και λοιπες αστειες μαρκες....

Golden Ton GTA-08

 

0.8w rms...φοβερη δυναμη...αποθεωνει τοσο το warwick corvette οσο και το αταστο...δεν τον εχω βγαλει ακομη σε λαιβ αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα με κανει περιφανο....υπεροχα καθαρα....full punch....Καλος για μεταλ!!!!Φοβερος για τζαζ...

Golden Ton GTA-08

Και τα λογια ειναι περιτα...

Χωρις πλακα λογω GAS μ αυτον εχω μεινει κ αυτος ειναι δανεικος απο μια φιλη που ηθελε να ξεκινησει κιθαρα...

ABCD0004.thumb.JPG.24dfb35948e53201e991e1dd6570d119.JPG

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους τελευταίους 2 μήνες με συντροφεύει αυτο: http://www.ibanez.com/Electronics/model-P5110

 

το οποίο μου έχει λύσει τα χέρια από θέμα βάρους αλλά και ποιότητας ήχου/ έντασης,

παρά το ένα του 10ράκι!!

Κρυφό χαρτί το VIBE αλλά και η βαλίτσα ώμου που έχει !! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω εναν warwick sweet 15(ουτε καν 15.1 -15.2)και μπορω να πω πως με εχει βγαλει ασπροπροσωπο δεκαδες φορες...

150 βατ rms με αρκετα ουδετερο ηχο...

 

Στα πλην ειναι το βαρος του..

Ειναι παντως θηριο. Ενα βραδυ σε ενα καλοκαιρινο λαιβ ειχαμε στησει τους ενυσχητες με την μπαντα πανω σε κατι τραπεζια για να ακουμε καλα και να ακουει και ο κοσμος καθοτι δεν ηταν μεγαλος χωρος... Εγω ειχα μπολικα μπασσα στις ρυθμησεις του ενυσχητη και σε καποια φαση ακου ενα ΝΤΟΥΠ!!!!

Παρολο που επεσε απο 1 μετρο κοντα, δεν καταλαβε ΤΙΠΟΤΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΤΟΥΠ!!!!

 

το έχω πάθει δυο φορές  μια φορά με έναν trace elliot series 6  gp7  combo κοντά στα 40 Κg !!!!  ,έπεσε πάνω στο hi-hat με αποτέλεσμα  να το  στραπατξάρει ,ο drummer χέστηκε απο τον φόβο

την δεύτερη φορά με έναν ebs neo gorm 2x10 ,έπεσε στα ποδιά μου, ο drummer χέστηκε ...απο τα  γέλια  ;D

οι ενισχυτές δεν  έπαθαν απόλυτος  τίποτα ,πουλήθηκαν όμως λόγο ψυχικής οδύνης 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peavey TKO-75.

Τα "ντουπ" ήταν για ότι έπεφτε πάνω του.

Ο ίδιος δεν κουνιόταν, δεν καταλάβαινε. Απίστευτη κατασκευή. ΜΑζί μου παντού (ώχ! η μέση μου) για πολλά πολλά χρόνια.

Τώρα το ηλεκτρονικό του τμήμα διάγει βίον προενισχυτού για κιθάρα και η καμπίνα περιμένει το 15άρι που θα αποφασίσω (καθότι το δικό του πλέον είναι για στο παράδεισο των μεγαφώνων που έκαναν σκληρά και καλά τη δουλειά τους) για να συνεχίσει να σπέρνει φόβο.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hartke ha2500 μεταχειρισμένο μισοτιμής και Gallien Krueger 210blx. Όταν έψαχνα

combo στα 250-300 ευρώ εμφανίστηκε το κεφάλι στις αγγελίες. Ικανοποιημένος

καθώς δεν εχω ακούσει καλούς ενισχυτές και δεν νομίζω να υπάρχει combo των 280

ευρώ που να μπορεί να του κουνηθεί. 2 ελαφρώς διαφορετικές χροιές απο τις 2

προενισχύσεις, 10 band eq, 2 contour knobs, με καλύπτει και για κιθάρα σε άλλη καμπίνα.

Κλασικό μειονέκτημα της φτήνιας το βάρος, 10 κιλά το κεφάλι και 26 η καμπίνα η οποία

μάλιστα έχει τόσο βάθος που σηκώνοντας την στο ύψος του θώρακα για να περάσω πλάγια

απο πόρτες σφηνώνω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου