Προς το περιεχόμενο

Το δολλάριο εγινε ευρώ και κάνει παρέα με το ΦΠΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρηκα λοιπον τον ελληναρα dealer μιας αμερικλάνικης εταιρίας της οποιας τα προιοντα ηθελα να αγορασω (για τον σταθμο). Παίρνω τηλ. τον dealer και του λεω οτι τον βρηκα μεσω του τάδε site και οτι θελω να αγορασω τα τάδε προιοντα και οτι θελω προσφορα. Το ποσο ηταν περιπου 7.500$.

Παιρνω το mail και ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ!!! Μου ειχε ο μαγκας τις δολλαριακές τιμες απο το site της εταιριας στην αμερικη σε ¤ + 19% ΦΠΑ!!! Οταν τον πηρα τηλ. να τον ρωτησω απο που αγοραζει τα φαρμακα του μου μασησε τα λογια του!

 

Τελικα τα πηρα κατευθειαν απο αμερικα.

 

Σημ.: Η εταιρια στην ελλαδα ειναι παρα πολυ γνωστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶μα αγόρασες προϊόντα αξίας 7.500 δολαρίων από Αμερική, ελπίζω ότι σου αρέσει το σεξ διότι δεν μπορείς να φανταστείς τι σε περιμένει στο τελωνείο.... Πες μου ότι εννοείς κάτι άλλο από αυτό που κατάλαβα διότι πραγματικά ανησυχώ. :cry:

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι τιμές που βρήκες στην Αμερική είναι προτεινόμενες τιμές λιανικής, τότε έχεις δίκιο.

 

Αν είναι όμως τιμές χονδρικής (και μ'αυτές αγοράζει και ο αντιπρόσωπος), δεν νομίζω ότι είναι παράλογο το 20% μικτό κέρδος για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν βάλουμε και τα μεταφορικά + εκτελωνιστικά νομίζω ότι είναι ρεαλιστικό. Και το 19% ΦΠΑ έτσι κι'αλλιώς δεν το γλυτώνει κανείς...

 

Μάλλον έχουμε πάθει έναν μικρό παροξυσμό μ'αυτά που συμβαίνουν στην ελληνική αγορά (δεν υπονοώ εσένα φίλε Κουροσάβα, no offense έτσι; ). :roll: :? Δεν είναι όλα ύποπτα ρε παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι τιμές που βρήκες στην Αμερική είναι προτεινόμενες τιμές λιανικής' date=' τότε έχεις δίκιο.

 

Αν είναι όμως τιμές χονδρικής (και μ'αυτές αγοράζει και ο αντιπρόσωπος), δεν νομίζω ότι είναι παράλογο το 20% [b']μικτό κέρδος[/b] για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν βάλουμε και τα μεταφορικά + εκτελωνιστικά νομίζω ότι είναι ρεαλιστικό. Και το 19% ΦΠΑ έτσι κι'αλλιώς δεν το γλυτώνει κανείς...

 

Μάλλον έχουμε πάθει έναν μικρό παροξυσμό μ'αυτά που συμβαίνουν στην ελληνική αγορά (δεν υπονοώ εσένα φίλε Κουροσάβα, no offense έτσι; ). :roll: :? Δεν είναι όλα ύποπτα ρε παιδιά...

 

Ειναι τιμες λιανικης φιλε μου. Σε αυτη τη περιπτωση ειναι υποπτο.

 

Το 19% ΦΠΑ εδω το γλιτωνουμε. Εμεις εχουμε 13% :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τιμες λιανικης φιλε μου. Σε αυτη τη περιπτωση ειναι υποπτο.

 

Το 19% ΦΠΑ εδω το γλιτωνουμε. Εμεις εχουμε 13% :lol:

 

Σωστά τότε. Τουλάχιστον 30% περιθώρειο θα πρέπει να έχει από τις τιμές χονδρικής ο αντιπρόσωπος...

 

'Εσείς' εκτός από 13% ΦΠΑ έχετε πολλά περισσότερα για να αισθάνεστε τυχεροί... άσε τώρα μην αρχίσω να σε μισώ Κουροσάβα με τα νησιά σου! :evil: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εσείς' εκτός από 13% ΦΠΑ έχετε πολλά περισσότερα για να αισθάνεστε τυχεροί... άσε τώρα μην αρχίσω να σε μισώ Κουροσάβα με τα νησιά σου! :evil: :lol: :lol: :lol:

 

Υπερβολες :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου