Προς το περιεχόμενο

Fender stratocaster Relic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο μου φαινεται απο αρκετα εως full ενδιαφερον φιλε Νικο!Εχω αρκετο χρονο να το τσεκαρω ολο το site του αλλα μπορεις σε παρακαλω να μου πεις πως γινεται η δουλεια?θα μου "χτισει" την κιθαρα απ'την αρχη Η θελει ετοιμα τα parts?

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα μου "χτισει" την κιθαρα απ'την αρχη Η θελει ετοιμα τα parts?

Δώστου εσύ τα φράγκα...και θα κάνει 10 τούμπες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικά του είναι τα parts. Έχει τους suppliers του. Εσύ διαλέγεις απλώς τα specs και το επίπεδο relic. Σε κανα δυό εμβδομάδες θα έρθει η δικιά μου και θα συνεχίσω και ολοκληρώσω αυτό το θρεντ

http://www.noiz.gr/index.php?topic=183930.0

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετική,

από μικρός γούσταρα π.χ. την πεπαλαιωμένη κιθάρα του Rory Gallagher, και αναρωτιόμουν σαν νέος κάτοχος μιας Aria, made in Japan (εν έτει 1984), πότε η δικιά μου κιθάρα θα γίνει έτσι.

Πέρασαν 27 χρόνια, και η κιθάρα είναι ακόμα σχεδόν σαν καινούργια.

Εν ολίγοις δεν μπορώ να φανταστώ πως μια κιθάρα μπορεί να καταντήσει έτσι ...

 

Δεν θα έδινα ούτε ευρώ για τέτοιο όργανο... αλλά σέβομαι οτι υπάρχει κόσμος που το γουστάρει...

 

Από την άλλη, η παλαίωση σημαίνει ιστορία, σημαίνει μνήμες... Τι αξία μπορεί να έχει ένα όργανο όταν η παλαίωση γίνεται τεχνητά?

 

Είναι σαν να είσαι με μια κοπελιά που φαίνεται/ντύνεται σαν γριά,και να γουστάρεις και καλά οτι έχεις γυναίκα με ιστορία, αλλά με την οποία δεν μοιράζεσαι καμία ιστορία, δεν έχετε ζήσει μαζί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σχετική,

από μικρός γούσταρα π.χ. την πεπαλαιωμένη κιθάρα του Rory Gallagher, και αναρωτιόμουν σαν νέος κάτοχος μιας Aria, made in Japan (εν έτει 1984), πότε η δικιά μου κιθάρα θα γίνει έτσι.

Πέρασαν 27 χρόνια, και η κιθάρα είναι ακόμα σχεδόν σαν καινούργια.

Εν ολίγοις δεν μπορώ να φανταστώ πως μια κιθάρα μπορεί να καταντήσει έτσι ...

 

Δεν θα έδινα ούτε ευρώ για τέτοιο όργανο... αλλά σέβομαι οτι υπάρχει κόσμος που το γουστάρει...

 

Από την άλλη, η παλαίωση σημαίνει ιστορία, σημαίνει μνήμες... Τι αξία μπορεί να έχει ένα όργανο όταν η παλαίωση γίνεται τεχνητά?

 

Είναι σαν να είσαι με μια κοπελιά που φαίνεται/ντύνεται σαν γριά,και να γουστάρεις και καλά οτι έχεις γυναίκα με ιστορία, αλλά με την οποία δεν μοιράζεσαι καμία ιστορία, δεν έχετε ζήσει μαζί τίποτα.

Φιλε panix η aria σου ειναι σαν καινουργια γιατι εχει βερνικι πολυεστερα και οχι νιτρο οπως οι παλιες που σπαει και φθειρετε πολυ γρηγορα,επισης αλλο κιθαρα του 84 και αλλο του 54 ειναι 30 χρονια διαφορα οποτε δικιολογημενα δεν εγινε ουτε θα γινει οπως του Gallagher,τωρα για το αλλο που λες περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι θεμα αισθητικης στο ματι φιλε μου.Κ με τα πεταλια τεχνητος δεν ειναι ουσιαστικα ο ηχος?Το σεβομαι βεβαια αυτο που λες αλλα ειναι αναλογως με την λοξα του καθενος.

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια ερώτηση σχετική,

από μικρός γούσταρα π.χ. την πεπαλαιωμένη κιθάρα του Rory Gallagher, και αναρωτιόμουν σαν νέος κάτοχος μιας Aria, made in Japan (εν έτει 1984), πότε η δικιά μου κιθάρα θα γίνει έτσι.

Πέρασαν 27 χρόνια, και η κιθάρα είναι ακόμα σχεδόν σαν καινούργια.

Εν ολίγοις δεν μπορώ να φανταστώ πως μια κιθάρα μπορεί να καταντήσει έτσι ...

 

Αδελφέ, αν και εσύ... έσερνες την κιθάρα σε όλη την σκηνή- όπως έκανε ο μακαρίτης- θα είχες πολύ καλές πιθανότητες, σήμερα, να έχεις ένα relic όργανο  ;D

 

Όποιος θέλει «ρελικιάσματα», θα πρέπει να γίνει λίγο πιο... σκληρός με το όργανο του  ;D ;D ;D

 

Με την καλή έννοια...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φίλος ασχολείται με το aging. Δες καποιες φωτό. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που θέλεις

 

http://www.facebook.com/album.php?aid=248077&id=773756771

 

http://www.myspace.com/fenderias

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φίλος ασχολείται με το aging. Δες καποιες φωτό. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που θέλεις

 

 

Ευχαριστω για την πληροφορια φιλε μου!Νομιζω πως εχω αποφασισει τον Mark!Χθες κιολας ειχα μια συζητηση με ενα φιλο κ ειναι "παθων" (σχετικα με τις κιθαρες MJT)..

Σ'ευχαριστω παντως!

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου