Προς το περιεχόμενο

ibanez s570


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους,σκεφτομαι για την αγορα της παραπανω κιθαρας.θα ηθελα να μαθω εαν καποιος την εχει η εστω εχει παιξει...θα ηθελα να μαθω τη γνωμη του.εντελει να πω οτι δεν ειμαι κιθαριστας,αλλα φλαουτιστας καθως παιζω και πληκτρα,απλα η ενασχοληση με την κιθαρα θα μεινει σε ερασιτεχνικο επιπεδο και μονο για την προσωπικη μου ευχαριστηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειχα την S470 που ειναι σαν την S570 αλλα με 22 ταστα αντι 24 που εχει η τελευταια...απο τις πιο βολικες κιθαρες που εχω παιξει, ειναι εξαιρετικα λεπτη, ελαφρια (ή τουλαχιστον ετσι ενιωθα επειδη ηταν λεπτη), πολυ καλο tremolo...απλα το μονο αρνητικο της ειναι οι μαγνητες, οπως και στις περισσοτερες ibanez δηλαδη...δεν ειναι οικτροι αλλα αρκετα μετριοι...για το ερασιτεχνικο επιπεδο και την προσωπικη ενασχοληση ομως ειναι μια χαρα και η κιθαρα συνολικα παραπανω απο μια χαρα. Μια συμβουλη μονο, καλυτερα την ασπρη ή την κοκκινη, ειχα τη μαυρη και τη βαρεθηκα πολυ γρηγορα απο θεμα χρωματος (γι'αυτο κιολας δεν θα ξαναπαρω ποτε μαυρη...εκτος αν ειναι καμια gibson les paul custom :$)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειχα την S470

την οποια τωρα την εχω ΕΓΩ ;D ;D ;D

Μια συμβουλη μονο, καλυτερα την ασπρη ή την κοκκινη, ειχα τη μαυρη και τη βαρεθηκα πολυ γρηγορα απο θεμα χρωματος (γι'αυτο κιολας δεν θα ξαναπαρω ποτε μαυρη...εκτος αν ειναι καμια gibson les paul custom :$)

γουστα ειναι αυτα μιχαλη......η αληθεια ειναι οτι το μαυρο με τις δαχτυλιες και τα συναφη "λερωνει" ποιο ευκολα αλλα κανενα χρωμα πιστευω δεν της παει ποιο πολυ απο το μαυρο.......

(p.s.) η καινουργια σου τα σπαει μπραβο για την επιλογη σου.......

 

ειχα παιξει με την s570 πριν παρω την s470 απο τον metalmike ποιο πανω........προσωπικα μου αρεσε ποιο πολυ η s470 παρα η s570 - δεν ξερω γιατι αλλα νομιζω οτι η ibanez "κατι" αλλαξε στο νεοτερο μοντελο.......ισως δεν της πανε τα 24 ταστα?? τι να πω........οντως ομως οι ibanez σε αυτες τις κιθαρες της δεν βαζει καλους μαγνητες......βεβαια εφοσον η ενασχοληση σου θα ειναι ερασιτεχνικη δεν σε ενδιαφερει πιστευω..........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειχα και μπορω να πω οτι επαιζε παρα πολυ καλα...ειχα αλλαξει και μαγνητες γιατι οι δικοι της δεν.....το μονο που σου λεω ειναι να δοκιμασεις 2 τουλαχιστον γιατι τα κομματια διαφερουν μεταξυ τους στο κατασκευαστικο θεμα και οχι μονο....στην μια απο αυτες που δοκιμασα εγω τοτε υπηρχε θεμα με συντονισμο και εκοβε το sustain σε συγκεκριμενα ταστα...η αλλη που δοκιμασα και τελικα πηρα τοτε δεν ειχα κανενα απολυτως ''κουσουρι''....απλα με τις s σε αυτη την κατηγορια ψαξ'το το λιγακι....και οπως λεει και ο φιλος παραπανω μην παρεις τη μαυρη...δεν λεει και πολλα....εκτος αν γουσταρεις....οποτε.

Αυτα απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που σου λεω ειναι να δοκιμασεις 2 τουλαχιστον γιατι τα κομματια διαφερουν μεταξυ τους στο κατασκευαστικο θεμα και οχι μονο

οντως διαφερουν μεταξυ τους τα μοντελα - κανενα δεν ειναι "ακριβως" ιδιο με το διπλανο του - μηπως δοκιμασες την κορεατικη με την ιαπωνικη?? οι κορεατικες για μενα ειναι καλυτερες απο τις ιαπωνικες........ενημερωσε μας για το τι ειναι η δικη σου......

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μιλαω για μοντελο του 2010....η s570 του 2010 ειναι ολες απο Ινδονησια ΑΝ δεν κανω λαθος....η μια κιθαρα δεν επαιζε καλα αλλα η αλλη (παλι απο ινδονησια) πεταγε πραγματικα σε σχεση με την πρωτη...οπως παλι μου εχει τυχει να βρω πολλα κουσουρια σε μια s670 fm που ηταν κορεατικο μοντελο του 2009....γι'αυτο λεω οτι θελει αρκετο ψαξιμο στις Ibanez αυτης της κατηγοριας....καλυτερα να παρει μια prestige μεταχ.....οσες prestige ειχα δεν εχουν καμμια σχεση....οπως και στην τιμη βεβαιως βεβαιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα - γενικα οι κιθαρες σε αυτη την κατηγορια τιμης δεν ειναι και το ποιο ευκολο να σου τυχει "καλο" οργανο - θελει οντως ψαξιμο - δεν ειναι και απο τα τοοοσο καλα οργανα - αλλα και παλι εφοσον την θελει ερασιτεχνικα.........

μεταχειρισμενη prestige ομως θα του βγει λογικα πανω απο το budjet του το οποιο δεν ξερουμε και ποιο ειναι - και μαλλον δεν μας ενδιαφερει διοτι ρωταει μονο για το συγκεκριμενο μοντελο..................

ινδονησια ε ?? πω πω.......... ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν στις αγγελιες κατα καιρους καποιες prestige στα ιδια χρηματα που εχει καινουρια η s570...εκτος αν θελει οποσδηποτε σωμα s....οποτε εκει δεν λεμε τιποτα...οτι θελει ο ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την οποια τωρα την εχω ΕΓΩ ;D ;D ;Dγουστα ειναι αυτα μιχαλη......η αληθεια ειναι οτι το μαυρο με τις δαχτυλιες και τα συναφη "λερωνει" ποιο ευκολα αλλα κανενα χρωμα πιστευω δεν της παει ποιο πολυ απο το μαυρο.......

(p.s.) η καινουργια σου τα σπαει μπραβο για την επιλογη σου.......

 

Χαχαχα, σωστος, ξερω πως πηγε καπου καλα τουλαχιστον η πρωτη μου κιθαρα :') Ναι, τα χρωματα γουστα ειναι, απλα το μαυρο δεν ειναι χρωμα, ειναι απουσια χρωματος ;D ;D ;D

 

(p.s.) Ειμαι λεσπολακιας τελικα, τι να κανουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου