Προς το περιεχόμενο

Ποιό pedalboard?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ παιδια ολα τελεια αλλα περα απο τα εξαιρετικα πεταλια που ολοι εχετε βλεπω και ωραια pedaloboards. Βεβαιως εχουμε και χειροποιητες δουλειες που αξιζουν αλλα οσοι χρησιμοποιειτε ετοιμα μηπως θα μπορουσατε να μας διαφωτισετε? Τι εχετε παρει και βγηκε καλο? Μετα απο χρηση ετοιμου θεωρειται πως αξιζε η αγορα η πως θα επρεπε να κανετε ενα handmade?

 

Eυχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gator gigbox αξίζει εντελώς!

στην τιμή είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά σου προσφέρει πολλά παραπάνω από άλλες επιλογές στα ίδια χρήματα! έχει ροδάκια, χώρο κάτω απ τα πετάλια για πολύμπριζα και όχι μόνο, το καπάκι γίνεται stand για 4 κιθάρες, και γενικά έχει πράγματα που ακόμα και οι ακριβές δεν προσφέρουν!

 

http://www.thomann.de/gr/gator_gig_box_original_pedalboard.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γενικά μεταφέρεις μέσα έξω και κάνεις και αεροπορικά ταξίδια,

το pedaltrain είναι μονόδρομος νομίζω. Τα βαλιτσάκια είναι μουλάρια,

και το πλαίσιο που τα βάζεις είναι αρκετά ελαφρύ.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γενικά μεταφέρεις μέσα έξω και κάνεις και αεροπορικά ταξίδια,

το pedaltrain είναι μονόδρομος νομίζω. Τα βαλιτσάκια είναι μουλάρια,

και το πλαίσιο που τα βάζεις είναι αρκετά ελαφρύ.

 

Το πρόβλημα με τα pedaltrain είναι πως δεν υπάρχει ενδιάμεσο μέγεθος ανάμεσα στο PT2 και στο Pro.

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια ένα flight case απο τον thomann που πουλούσε (πουλάει?) για το tonelab SE. Ο χώρος που έχει είναι περίπου 73 επι 31 (αν ήταν 36 θα ήμουν πιο χαρούμενος!). Είναι απίστευτο σκυλί, έχει κάνει άπειρα live, πτήσεις, ταξίδια, έχει πέσει κάτω πολλές φορές και δεν καταλαβαίνει τίποτα!

Έχω βάλει μέσα ένα πολύ λεπτό κομμάτι ξύλο και το έχω ντύσει με βέλκρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νέα pedaltrain P3 παρουσιάστηκε στο Namm πριν λίγο καιρό

αν θυμάμαι καλά

 

Δεν το γνώριζα! ελπίζω να καλύψει αυτό το κενό που ανέφερα (δεν είμαι ο μόνος που το ζητάει!), αν και απο ένα γρήγορο search είδα πως η μεγάλη διάσταση είναι ίδια με του pt2 αλλά η μικρή όπως του pro (μη επιβεβαιωμένα αυτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gator gigbox αξίζει εντελώς!

στην τιμή είναι σε φυσιολογικά επίπεδα αλλά σου προσφέρει πολλά παραπάνω από άλλες επιλογές στα ίδια χρήματα! έχει ροδάκια, χώρο κάτω απ τα πετάλια για πολύμπριζα και όχι μόνο, το καπάκι γίνεται stand για 4 κιθάρες, και γενικά έχει πράγματα που ακόμα και οι ακριβές δεν προσφέρουν!

 

http://www.thomann.de/gr/gator_gig_box_original_pedalboard.htm

 

To stand για τις κιθάρες μου φαίνεται καλή ιδέα αλλά η υπόλοιπη υλοποίηση μου μυρίζει μεγάλο fail. Πχ. τα πετάλια πώς και πού στηρίζονται? Αυτό το γκρι υλικό μοιάζει με... φελιζόλ ή όπως-το-λένε. Πώς θα παραμείνει σταθερό κάτω?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To stand για τις κιθάρες μου φαίνεται καλή ιδέα αλλά η υπόλοιπη υλοποίηση μου μυρίζει μεγάλο fail. Πχ. τα πετάλια πώς και πού στηρίζονται? Αυτό το γκρι υλικό μοιάζει με... φελιζόλ ή όπως-το-λένε. Πώς θα παραμείνει σταθερό κάτω?

 

είναι ξύλο καλυμμένο με μοκέτα για να κολλάει με Velcro. κολλάνε μια χαρά τα πετάλια! επίσης εγώ ποτέ δεν το βγάζω αυτό απ τη βάση γιατί η ίδια η βάση έχει μια κλίση που βοηθάει και στο πάτημα των πίσω πεταλιών.

κοίτα κι εδώ πως την έχω.

 

μετά από καιρό αναβαθμισμένο! 8)

 

l.jpg

 

δείχνει να έχει κατασκευαστεί για να το αφήνεις πάνω αλλά σου δίνει τη δυνατότητα να το βγάζεις κιόλας.

Γενικά πολύ καλή κατασκευή και μου κάνει πολύ εντύπωση που κανείς δεν έχει ασχοληθεί πολύ με το gigbox ενώ είναι πιο φθηνό και σαφώς καλύτερο (imho) από τα pedaltrain tone trunk κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια!! Αν και απο οτι βλεπω δεν υπαρχουν και πολλες εναλλακτικες... μονο αγαπητε if_it_is δεν σου δημιουργουνται προβληματα με τα καλωδια και με αυτα? δεν γινεται χαμος οταν την στηνεις για να παιξεις? Και οντως ειναι ωραια κατασκευη και χωραει και αρκετο πραγμα πανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου