Προς το περιεχόμενο

Monitors για 25τ.μ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,ψάχνω μόνιτορ για τον χώρο ο οποίος είναι 25τ.μ. περίπου.Σκεφτόμουν τα hs-50 της yamaha.....το bugdet μου είναι γύρω στα 400 ευρώ,εσείς τι προτείνετε για αυτά τα μέτρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει με το μέτρο το monitor βρε παιδί ..... δώσε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη χρήση που θέλεις να κάνεις και θα βρεθούν αρκετοί γνώστες να βοηθήσουν .

Τα nearfield έτσι κι αλλιώς έχουν περιορισμένο ωφέλιμο πεδίο .... και 100τμ να είχες το ίδιο είναι  ;)

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ οτι εχω καταλαβει , για να παρει κανεις μονιτορ της προκοπης , πρεπει να διαθεσει παραπανω απο τα διπλασια χρηματα που διαθετεις.

εξαρταται βεβαια αν τα θελεις για επαγγελματικη δουλεια , η για παραγωγη home demos κλπ.

 

οταν βρισκομουν στην ιδια θεση με σενα πριν λιγο καιρο  , ημουν αναμεσα σε krk και fostex.

 

τελικα πηρα τα fostex pm 05 mkii και δεν το μετανιωσα.

 

εμπιζω να βοηθησα.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πάρεις Tascam VL-A5. Φτηνά και σχετικά καλή απόδοση αλλά συνεχώς προβλήματα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιο δύσκολη αγορά στο studio είναι αυτή. Εν τέλει όμως μεγαλύτερη σημασία έχει να μάθεις τα ηχεία σου και αρκετά μικρότερη ποια είναι αυτά.

Από fostex θα κοίταγα τα nx5 η nx6 , καταπληκτικά ηχεία μακράν καλλίτερα από πολλά πολύ ακριβότερα και ποιο διαφημισμένα (ίσως λίγο ποιο ακριβά από το μπάτζετ σου).

 

από yamaha τα msp5 είναι αρκετά συμπαθητικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πάρεις Tascam VL-A5. Φτηνά και σχετικά καλή απόδοση αλλά συνεχώς προβλήματα.

 

Έλα μωρε ... .μια φορά εγώ και μια εσύ την πάθαμε  :P δεν είναι και τίποτα τρομερό ... για τα λεφτά τους αποδίδουν εξαιρετικά δεν συμφωνείς ?

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτως ή αλλως τα συγκεκριμενα δε βρισκονται πλεον, μονο μεταχειρισμενα αν τα εχει κανεις και τα πουλησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις συμβουλές,ουσιαστικά θέλω να τα χρησιμοποιήσω για να φτιάχνω τα demo μου.....όπως το βλέπω θα στραφώ προς τα fostex.....που θα μπορούσα να τα βρω σε καλύτερη τιμή,thomann?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου