Προς το περιεχόμενο

SUPERFUNK12-Ανοιξαμε & σας περιμενουμε!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλορίζικο και από εμένα. Πολύ ωραίο και απλό site, simplicity rules man...

Τώρα να πω κι εγώ την γνώμη μου για τα τραγούδια, δεν θα πω αν είναι ωραία ή όχι καθώς το θέμα είναι υποκειμενικό. Θα δανειστώ τα λεγόμενα ενός άλλου συμφορουμίτη σε άλλο thread, ότι δηλαδή φωνάζουν από μακριά ότι είναι γραμμένα από εσένα. Δεν έχω ακούσει όλα τα τραγούδια σου, αλλά απ' αυτά που άκουσα ήταν ξεκάθαρο ότι είσαι εσύ όπως και σ'όλα τα clips που έχεις ανεβάσει σε άλλα threads, είται για δοκιμή κάποιου gear, είτε κάτι άλλο (π.χ. "παίζω και μαθαίνω"). Κατά την γνώμη μου, συγχαρητήρια για την σφραγίδα και το specific feel, λίγοι το πετυχαίνουν.

Και κάτι υποκειμενικό, είμαι σ' αυτούς που αρέσουν τα τραγούδια σου. Δεν χρειαζόμαστε άλλη φασαρία και να μην μπορούμε να ξεχωρίσουμε τις νότες που παίζονται απ' την ταχύτητα, χρειαζόμαστε ηρεμία και μελωδικότητα μπας και την βγάλουμε.

+1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ευχαριστω θερμα,καταρχην μονο & μονο που κανετε τον κοπο να με..ακουτε... ;D & κατα δευτερον για τα καλα και τα "κριτικα" λογια.

 

@Sammy

 

εχω φαει τα...νιατα μου με μπαντες και με φιλους...(in fact δεν θυμαμαι πριν τα 43...να εχει περασει εστω και ενα 3μηνο που να μην ειμαι σε καποια μπαντα,project,δουλεια.... ;D) αυτο τον καιρο  ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ την μοναχικοτητα μου & την ηρεμια που αυτη δινει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ μου αρέσουν τα κομμάτια... Αλλά φαντάζομαι ότι και σε εσένα Νίκο δεν θα σου αρέσει το sludge/stoner ή το hip hop ή το pop που παίζω εγώ σε διάφορες μπάντες... Πολύ καλή δουλειά στις ηχογραφήσεις (τα ντραμς με ξενίσανε λιγάκι και κυρίως οι μπότες) και σίγουρα πολύ edge παίζει στον τρόπο παιξίματος... (μα γιατί δεν χρησιμοποιείες έναν VOX ρε αδελφέ?) Πολύ ωραίο site και από όλα τα καλούδια μέσα... Τουλάχιστον κάνεις σωστά αυτό που σου αρέσει... Πολύ σημαντικό...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά φαντάζομαι ότι και σε εσένα Νίκο δεν θα σου αρέσει το sludge/stoner ή το hip hop ή το pop που παίζω εγώ σε διάφορες μπάντες

 

η ποπ μου αρεσει,τα αλλα δυο οχι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"που παίζω εγώ"

 

Μωρε μια χαρα θα'ναι....

 

Αν το βαρεις το οργανακι με την ψυχη σου... ;D

 

Αυτο το "βαρεις το οργανακι" εχει βγει απο  μια τρομερη ιστορια με τον θεο ΖΑΜΠΕΤΑ προ...αμνημονευτων χρονων....

 

Ειμασταν στο Μπραζιλ στη Βουκουρεστιου και πιναμε τον καφε μας (συνοδεια της ξακουστης ζαμπονοτυροπιτας του που πλεον δεν υπαρχει... ;D)...και να'σου σκαει μυτη ο Ζαμπετας και καθεται (καθεται...τροπος του λεγειν καθοτι το μαγαζι ηταν ορθαδικο)...διπλα μας..

 

Του πιανουμε την κουβεντα...ξερεις εσυ..."δασκαλε" το ενα,"δασκαλε' το αλλο.....καποια στιγμη του λεει ενας φιλος μου.."και εμεις δασκαλε παιζουμε μουσικη αλλα οχι λαϊκα και μπουζουκια σαν και εσας"...

 

και απαντα ο δασκαλος

 

"ρε μαγκες...το βαρουτε το οργανακι με την ψυχη σας για δεν το βαρουτε?"

 

"γιατι αν το βαρουτε εχει καλως...αν δεν το βαρουτε....τζαμπα ο κοπος σας... ;D" 

 

και μετα μας κερασε και απο ενα Gauloises αφιλτρο... (τοτε εκαπνιζαμε ως γνησιοι μεταναστες... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμασταν στο Μπραζιλ στη Βουκουρεστιου και πιναμε τον καφε μας (συνοδεια της ξακουστης ζαμπονοτυροπιτας του που πλεον δεν υπαρχει...

 

Πωωωρεεεεε... Το Μπραζίλ... Τι μας κάνεις μεσημεριάτικα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμεις δασκαλε παιζουμε μουσικη αλλα οχι λαϊκα και μπουζουκια σαν και εσας"...

 

Να υποθέσω ότι ακριβώς τότε συντελέστηκε η καταστροφή του Μπραζίλ;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

 

 

Πωωωρεεεεε... Το Μπραζίλ... Τι μας κάνεις μεσημεριάτικα...

 

Ασε μη τα θυμασαι...ωραια χρονια τοτε,ουτε ΔΝΤ ,ουτε κριση ...ουτε τιποτα.....ετρωγε ψωμακι ο κοσμος...,εγεμιζαν οι ντισκο,τα σκυλαδικα και τα λοιπα πολιτιστικα κεντρα.... και...ο κοσμος δεν ειχε πονηρια... ;D...και ολα ηταν ΥΠΕΡΟΧΑ και μαγικα και καταπληκτικοτατα....και σκετη απολαυση.... ;D ;D

 

Με ενα 50αρικο (0,2 ευρω για τους νεοτερους...)  εβγαζες τη γκομενα βολτα και περισσευαν και για τσιγαρα,προφυλακτικα και Lacta γαλακτος... ;D

 

Μια Ελλαδα μαγικη....μια χωρα ΚΟΥΚΛΑ....πραγματικος ...φαρος πολιτισμου....και ευμαρειας....που χαθηκαν ολα αυτα τα ωραια...που χαθηκαν.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk το site απλό και λειτουργικό. Μια χαρα, wordpress ε;

Θα σου προτεινα για μουσικη να ριξεις μια ματια στο bandcamp.com, δίνει και την δυνατότητα ο άλλος να κατεβασει το cd σου σε flac αλλά έχει και άψογη συνεργασία για ενσωματομένω player στο wordpress.

Αν θες βοηθεια πες μπας και μπορω να βοηθησω. Ωραιο παντως και μινιμαλιστικο, και ετσι μια χαρα ειναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου