Προς το περιεχόμενο

KSM 44 SHURE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το έχω δοκιμάσει , αλλά θεωρείται γενικά πολύ καλό μικρόφωνο και ιδανικό για πρώτη αγορά (all purpose). Αν ψάξεις λίγο online θα βρείς καλά σχόλια. Στην ευρώπη το βρίσκεις γύρω στα 800 ευρώ και στην αμερική γύρω στα 700 δολάρια.

Θα έλεγα πάντως να είσαι επιφυλακτικός με μεταχειρισμένα μικρόφωνα εκτος αν αυτός που στο πουλάει είναι απόλυτα έμπιστο άτομο. (την έχουν πάθει πολλοί φίλοι μου με μεταχειρισμένα) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν όντως είναι καινούργιο και παίζει η τιμή στα 500 ευρώ,

η σχέση τιμής - ποιότητας είναι καλή ή με τα ίδια λεφτά μπορώ να

προσανατολιστώ αλλού.

 

*η shure είναι καλή εταιρία, αλλά γενικώς δεν έχω ακούσει studio recorder

να τα χρησιμοποιούν γι αυτό είμαι λίγο επιφιλακτικός.

 

ελπίζω και πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να το βάλω δίπλα στο Β2 BEHRINGER ti λες feather :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να μην έχεις ακούσει να χρησιμοποιούν το shure στη Ελλάδα , πάντως στο εξωτερικό το χρησιμοποιούν και θεωρείται ένα αξιοπρεπές μικρόφωνο.

Αν έχεις επιφυλάξεις επειδή το shure ειναι μεταχειρισμένο , μπορείς με τα ίδια χρήματα να αγοράσεις ένα studioproject (τα φέρνει ο Bon). Πρόκειται για μια εταιρία που φτιάχνει φτηνά αλλά καλά μικρόφωνα ικανά να καλύψουν ακόμα και αυξημένες απαιτήσεις. Συγκεκριμένα προτείνω το C3 το οποίο κοστίζει 444 ευρώ http://www.studioprojects.com/c3.html. Αν δεν χρειάζεσαι τα πολικά διαγράμματα του C3 τότε προτίμησε το C1 που είναι καρδιοειδές και κοστίζει μόνο 266 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μήνυμα ελήφθει πιστεύω ως τέλος εβδομάδας να το έχω αποκτήσει

ευχαριστώ για την βοήθεια.

αν θέλετε να το τεστάρουμε μετά από αγορά στείλτε προσωπικό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την αγορά και η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή :lol: δεν χρειάζεται να δω διάγραμα η διαφορά ακούστηκε με την πρώτη δοκιμή.ετοιμάζομαι να ξεφορτωθώ το β2 behringer :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να ξεκινήσεις με κάτι οικονομικότερο αλλά αξιοπρεπές και αχρωμάτιστο που να ξεπερνάει ότι υπάρχει στην κατηγορία τιμής κάτω των 1000$ όπως : Grace Design 101 ή το FMR RNP 8380 (κοστίζουν γύρω στα 600$ και φυσικά θα τα βρεις online για αγορά από το εξωτερικό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου